iTunes možná už brzo i na Androidu

itunes320

Apple poslední dobou zaznamenává pokles prodejů digitální hudby skrze aplikaci iTunes, a tak hledá řešení, jak tento pozvolný pád zastavit. Jednou z variant je i ta, že by se iTunes, hudební aplikace, která je spojená výhradně s iOS, dostala i na Android.

itunes320

Podle zprávy portálu Billboard by k tomuto kroku ze strany Applu mohlo pravdu dojít. Dříve by něco podobného bylo naprosto nemyslitelné, ale Apple si všímá, že by tímto krokem mohl iTunes dostat zpět na výdělky, které zaznamenávala aplikace dříve. I Google se rozhodl k podobnému kroku, kdy hudební aplikace pro koupi digitální hudby Google Play Music je dostupná pro iOS. Apple se však nachází v trochu jiné situaci, protože iTunes ovládá přibližně 40 procent amerického trhu s prodejem digitální hudby.

Rozšířením podpory i na systém Android, by se iTunes otevřely dveře pro stovky miliónů zařízení, avšak ani tento fakt nemusí jistě znamenat nějaký zvrat v příjmech aplikace, protože Android již tyto služby poskytuje skrze Google, Amazon a digitální placená rádia Spotify, Pandora nebo například Beats Music. Jednání o iTunes pro Android jsou však v rané fázi a nějakou dobu potrvá, než uslyšíme konečný verdikt.

Uvítali byste iTunes ve svém Android telefonu?

Zdroj: androidcentral

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)