Intel Medfield v dalším testu

intel_2

Společnost Intel má obrovský podíl na vývoji a prodeji procesorů pro stolní počítače a notebooky. V mobilech je to však úplně jinak, narozdíl od architektury x86 zde totiž převládá ARM. Intel si je však vědom toho, že trh s mobilními telefony roste neuvěřitelnou rychlostí a měl by do něj jako největší výrobce procesorů na světě promluvit. Nejnovějším pokusem je procesor Atom Z2460 zvaný „Medfield“. Na německém webu Caschys Blog se objevilo pár výsledků testů s telefonem Santa Clara, který disponuje “mobilním Atomem”. A jak si vedl?

intel-vellamo

V Rightware benchmarku dosáhl Medfield skore 89 180, čímž porazil iPhone 4S (87 810), ale na Samsung Galaxy Nexus nestačil (98 272). V benchmarku Qualcomm Vellamo však přímo zazářil, protože na něj Galaxy Nexus nestačil a výsledné číslo bylo jen o něco menší než Asus Transformer Prime s Nvidia Tegra 3. Nutno poznamenat, že řešení od Intelu je jednojádrový procesor, proto jsou tyto výsledky velice dobré. Největší test však samozřejmě bude až praxe, neboť výsledky z benchmarků ukazují spíše teoretický výkon.

Myslíte si, že x86 předčí ARM?

zdroj: androidandme.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)