Proč Instagram zaplaví reklamy influencerů, které nesledujete?

Instagram zaplaví reklamy od influencerů (James Charles)

Sociální síť Instagram donedávna povolovala pouze vlastní reklamy značek. To se však brzy změní, jelikož nová funkce zpřístupní propagaci sponzorovaných příspěvků od influencerů. Ti donedávna museli spoléhat pouze na svoji fanouškovskou základnu. Novinka způsobí, že budete častěji vídat známé tváře sociálních sítí, a to i ty, které nesledujete. Analytici z Instagramu si od této novinky slibují zvýšení zájmu o nabízené reklamy.

 

Sponzorovaný obsah se uživatelé naučili odfiltrovávat a zájem o reklamy slábne. O zvýšení interakce s propagovanými příspěvky se mají postarat známé tváře sociálních sítí. Vzestup popularity tzv. “beauty vloggerů” je v poslední době znát například na YouTube, kde sebemenší drama dokáže způsobit úbytek milionů followerů. Tento zájem chce Instagram zužitkovat a inzerentům začne nabízet funkci, která bude umět dostat reklamní obsah do feedu většího počtu uživatelů.

Instagram Business Team

Uživatelé uvidí “Placené partnerství s” následované názvem značky, a to u každého příspěvku, což je velice důležité pro transparentnost těchto reklam.

Influenceři díky této funkci budou moci více vydělávat na reklamních kampaních sponzorovaných značek, protože nebudou muset spoléhat na okruh uživatelů, kteří je sledují. Ve světle změn, které Instagram chystá, dává tato inovace smysl. Sociální síť, která má přes miliardu aktivních uživatelů, v poslední začala dávat menší důraz na počty lajků a odběrů, a do budoucna se počítá i se skrytím těchto čísel. Cílem je působit více jako komunita, kde lidé interagují se svými přáteli, influencery či idoly. Snížení počtu sterilních reklam společností a nástup více osobního reklamního obsahu by tomuto cíli mohl pomoct.

Jaký máte názor na tuto novinku?

zdroj: Business Blog

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)