InkPhone: čtečka knih, se kterou si i zavoláte

InkPhone-cover

O zařízení s elektronickým papírem a Androidem na palubě neslyšíme poprvé. Zmiňme například povedený smartphone YotaPhone, jenž zaujal kombinací klasického displeje s “E-Inkovým”. Jak se ukázalo, výstřel do prázdna to nebyl a letos dostal YotaPhone svého nástupce s výkonnějším hardwarem a lepšími displeji. Onyx MIDIA InkPhone je spíše nežli smartphonem čtečkou knih. Přístroj nabídne 4,3 palcový displej, což se mi na pohodlné čtení knih zdá trochu málo. Na druhou stranu je čtečka dobře skladná.

InkPhone-lead

InkPhone běží na ořezané verzi stařičkého Androidu Ginger Bread a v zařízení nenajdeme ani Google Play. K dispozici jsou 4 GB úložného prostoru, jenž pojme pořádnou porci knih. Nechybí ani slot na paměťové karty. Pádným argumentem pro koupi může být 1800 mAh baterie, která spolu s E-Ink displejem postačí na dva týdny provozu. Cena bude 140 euro.

 

MIDIA-InkPhone-3

Jak už jsem zmínil, z InkPhone si i zavoláte. Pro knižní nadšence, kteří nehledají výkon ale spíše dlouho výdrž baterie, se může jednat o zajímavý tip.

MIDIA-InkPhone-2

Zdroj: Engadget

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Asus

Asus MeMO a MeMic

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později
htc android lollipop

HTC Magic na CeBITu: Arnold a černá verze

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (5)