Menu

InkPhone: čtečka knih, se kterou si i zavoláte

O zařízení s elektronickým papírem a Androidem na palubě neslyšíme poprvé. Zmiňme například povedený smartphone YotaPhone, jenž zaujal kombinací klasického displeje s “E-Inkovým”. Jak se ukázalo, výstřel do prázdna to nebyl a letos dostal YotaPhone svého nástupce s výkonnějším hardwarem a lepšími displeji. Onyx MIDIA InkPhone je spíše nežli smartphonem čtečkou knih. Přístroj nabídne 4,3 palcový displej, což se mi na pohodlné čtení knih zdá trochu málo. Na druhou stranu je čtečka dobře skladná.

InkPhone-lead

InkPhone běží na ořezané verzi stařičkého Androidu Ginger Bread a v zařízení nenajdeme ani Google Play. K dispozici jsou 4 GB úložného prostoru, jenž pojme pořádnou porci knih. Nechybí ani slot na paměťové karty. Pádným argumentem pro koupi může být 1800 mAh baterie, která spolu s E-Ink displejem postačí na dva týdny provozu. Cena bude 140 euro.

 

MIDIA-InkPhone-3

Jak už jsem zmínil, z InkPhone si i zavoláte. Pro knižní nadšence, kteří nehledají výkon ale spíše dlouho výdrž baterie, se může jednat o zajímavý tip.

MIDIA-InkPhone-2

Zdroj: Engadget

 

Komentáře

Damillo

z aplikace
11.3.2014 12:16

“K dispozici jsou 4 GB úložného prostoru, jenž pojde pořádnou porci knih…” Tu chybku si opravte, zarizeni nepojde, ale pojme… Jinak dobry, ale na cteni mi bohate staci S4 a Cool Reader ;-)

Martin Krivanek

z aplikace
11.3.2014 12:23

Dle mého poměrně zbytečné zařízení, to je lepší koupit si Kindle a nárazově si číst na telefonu. Na pohodlné čtení je displej opravdu velmi malý a jako telefon nenabízí moc :-(

Limetts

Matěj Machytka 0

11.3.2014 14:39

Damillo: Děkuji za upozornění!

Jarda

Jarda

11.3.2014 14:54

Velmi zajimava vydrz – kde se to da koupit?

mimar48

z aplikace
11.3.2014 15:23

Věřím tomu, že kdyby to umělo i něco navíc, než jen telefon a e-book (třeba navigaci), tak to najde dost spokojených uživatelů.

RSS (komentáře k článku)