Crowdfundingové projekty #1: Rozpohybujte svou pohovku s Immersit

iron+man+4+droite

Minulý týden jsme se vás ve článku o úspěšném projektu z Kickstarteru ptali, zda byste se o podobných projektech nechtěli dozvídat častěji. Všichni, kteří na naši otázku odpověděli, s novým seriálem souhlasili. V jeho prvním díle se podíváme na projekt Immersit, který pomocí motorizovaných podložek rozhýbe vaši pohovku a přinese vám do obýváku nový druh zážitku ze sledování filmů, hraní her nebo jen sledování videí.

Představení projektu Immersit

Známým se projekt stal už na letošním CESu, kde získal značnou popularitu a všichni, kteří měli možnost ho vyzkoušet, z něj byli nadšení. Pokud zkombinujete Immersit a virtuální realitu, budete mít pocit jako byste byli součástí scény. Když nemáte virtuální realitu a máte televizi, budete se cítit jako ve 4D kině. Zcela nový zážitek pocítíte i při hraní her, kdy už se nebudete naklánět na pohovce, ale bude se pohovka naklánět s vámi. Immersit je zatím kompatibilní se 120 hrami na X-Box (One, 360), Playstation (3 a 4) a počítač. Jaké hry to jsou už známé není. Pokud jde o filmy, jejich nabídka se neustále rozšiřuje. Aby byl Immersit s filmem propojený, musí být film nejdříve převeden do centrály Immersitu, kde mu naprogramují veškeré pohyby a vibrace. Zpočátku tedy nebude nabídka moc velká, ale časem naroste. Kdyby vám nějaký pohyb nevyhovoval, můžete ho změnit prostřednictvím aplikace, jež obstarává veškerou komunikaci.

Zatím není Immersit připravený pro telefony, ale v budoucnosti by mohl přinést podporu pohybů i pro telefonní hry nebo videa a filmy. Nahrává tomu i fakt, že telefon vlastní každý, zatímco Playstation či X-Box ne. Na druhou stranu není hraní na telefonu často bráno jako plnohodnotné, navíc si herní konzole pořizují lidé, kteří chtějí mít z hraní pořádný zážitek a nevadí jim si za to pořádně připlatit. Telefony tak jistou podporu nemají, ale určitě se najdou nějací vývojáři, jež vám i obyčejné hraní na telefonu převedou do čtvrté dimenze.

Jednotlivé části

Immersit sestává ze čtyř motorizovaných podložek, jež umístíte pod nohy pohovky, křesla či jiné sedací soupravy. Ty vypadají jako harmonika. Podle toho se různě hýbou a simulují pohyb ve všech směrech. Podložky, pojmenované “muscles”, jsou napojeny na modul “brain”, jenž je ukrytý pod pohovkou a řídí pohyb jednotlivých podložek. “Brain” je napojen na modul “heart”, což je zařízení velikosti malého stolečku, jež celý systém usměrňuje. Tvůrci o něm prohlašují, že jeho nejlepší umístění je jako stoleček vedle gauče. Zařízení bylo testováno v zátěži až 500 kg, mělo by tak podržet i pohovku zatíženou čtyřmi urostlými lidmi.

Cena a dostupnost

Immersit si můžete objednat už nyní, ale dorazí vám nejdřív v září, to v případě, že si objednáte vibrační zařízení. První kusy plnohodnotného systému s pohybovými motory budou dostupné v průběhu října, kusy mimo první sérii až v prosinci. Vibrační podložky stojí v přepočtu 4900 Kč (179 Eur), motorizované bezmála 33 000 Kč (1200 Eur). V rámci předprodeje jsou některé kusy dostupné za polovinu ceny. U jakékoliv verze si můžete vybrat barvu tak, aby vám ladila s okolím.

Crowdfundingová kampaň

Projekt si dal za cíl nasbírat €85 000 (2,3 miliony Kč). Nyní se nachází na konci své Kickstarterové kampaně a na kontě má již €140 000 (3,8 milionu Kč). Do konce zbývá opravdu málo času, ukončení kampaně je naplánováno na středu 16. března.

Líbilo by se vám mít Immersit doma nebo máte “smart” věcí v domácnosti dost?

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)