Nechtěný vnitrostátní roaming

No Image-05

Pohybuji se v kopcích a s GSM pokrytím je to tady takové … různé. Prakticky denně se dostávám do míst na hranici použitelného pokrytí sítí T-Mobile. Někdy signál ztratím úplně. Jsem na to zvyklý, zvykly si na to všechny mé telefony [v čele s tím prvním – Motorolou d160, pamětníci si snad vzpomenou na příslušné století], zvykli si na to i nejčastěji volající. Ani G1 s tím neměl problém – když signál nebyl, tak prostě nebyl, indikátor GSM neukazoval ani čárku a v levém horním rohu měl x, jakože smůla, kámo.

Jednou však zahlásil cosi o roamingu a na té zamčené obrazovce měl nad obvyklým “T-Mobile CZ” ještě navíc “Eurotel CZ”. To mě sice zaujalo, ale nepřikládal jsem tomu velkou důležitost. Eurotel se sice jmenuje už jinak, ale to má pravěká SIMka od T-Mobile asi neví, ani vědět nepotřebuje. Že tu mají signál vím, často ho využívám dalším founem s další SIMkou.

Během dne jsem pak viděl celou dobu v levém horním rohu GSM indikátoru písmenko R, jakože ten roaming, asi, nejspíš, kámo. Zůstalo tam celou dobu. Říkal jsem si aha, tak asi T-Mobile to tu dneska vypustil totálně a G1 se chytá aspoň sítě Eurotelu. Stejný stav ale zůstal i po přesunu domů, kde to je s pokrytím mnohem lepší. :-O Až po delší době jsem se ponořil do hloubek nastavovacích menu a znovu potvrdil default nastavení – výběr GSM operátora: automaticky. A najednou zmizelo ono R a začaly chodit SMSky, včetně těch o zmeškaných hovorech. Jako by foun celý den nebyl na síti. On vlastně opravdu nebyl, to bych i chápal. Nechápu, proč se ale sám do své domovské sítě zase nepřipojil, jakmile se už vyskytoval v dostatečném pokrytí. Proč zůstával v onom jakémsi vnitrostátním roamingu? Proč jsem ho musel směrem k domovské síti ručně nakopnout? Měl jsem už řadu founů s touto SIMkou, ale žádný se zatím takto nezachoval. Já vím, všechno je jednou poprvé, ale já zas nemusím mít úplně všechno…

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)