Software? Čím méně, tím lépe.

Ano, to je moje zásada. Není lehké se jí držet, když každá další generace Palmu měla mnohem větší možnosti a různých zajímavostí bylo stále více. Časový rozvrh dne a seznam úkolů dle oblastí a priorit je fakticky pořád stejný, ale proč si nenainstalovat aplikaci, kde ten seznam drží sexretářka přes celý displej, které navíc mohu měnit oblečení, že… :-D

Samozřejmě rozumem víme, že více programů znamená  více možností konfliktů a problémů. Ale srdcem zůstáváme hračičkové a proč nezkoumat, neblbnout a sem tam si i něco nezahrát… Na PC už jsem se naučil mít jen potřebné minimum. Navíc se rychle blíží doba, kdy bude stačit Google účet a skoro vše ostatní zařídí Google online aplikace. Na Palmu jsem se o to minimum aplikací alespoň snažil a na G1 mi to zatím drží.

Používám samozřejmě Gmail, kontakty s dialerem a SMS. SMS systém je dobrý – zprávy jsou uspořádány ve vláknech, takže najednou vidím obsah celé konverzace. To je oproti klasickému mobilu velký pokrok. V Gmailu si čtu zprávy upozorňující na nové příspěvky na diskuzních fórech, kam se jedním tapnutím [medvědím ťápnutím] snadno dostávám přes automaticky otevřené nové okno browseru. Bohužel se mi zatím nepodařilo objevit, jak link v e-mailu jen označit a zkopírovat, abych nemusel pro další zprávu ze stejného fóra otevírat i další okno, ale použít to už otevřené.

Zkusil jsem i [Google] Maps, to je okouzlující. :-) Focení funguje. Sky Map nějak funguje taky, ale musím se to naučit ovládat, aby mi ukazoval tu správnou část oblohy. GPSStatus ukazuje o pár desítek metrů jinou nadmořskou výšku, to ještě vyzkouším na více místech. KeepWifi drží zapnuté Wifi i po zhasnutí G1, když jsem u PC doma nebo v práci, kde WiFi mám a GSM signál k tomu je maximálně do poloviny indikátoru. Sice WiFi žere více energie než GSM, ale v případě mizerného GSM pokrytí ne o tolik. Mám i program Missed Call, který by měl umět nastavitelně indikovat zmeškaný hovor, obdrženou SMS, event z kalendáře atp., ale nějak se mu do toho nechce a vše je indikováno defaultně stejně, bude to chtít ještě více výzkumu. To zatím stačí, sexretářka počká. :-)

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)