Hyperkin Retron 5 uspokojí vaše retro choutky

hyperkin00018

Vypadá to, že se na nás chystá nová herní konzole, kterou pohání Android. Zde se však systém od Googlu nevystavuje na odiv a v podstatě bychom jej ani na první pohled nepoznali. To nám ale nemusí vůbec vadit, smyslem tohoto přístroje totiž není hrát hry z Google Play, ale naopak vás donutí oprášit prastarou krabici na půdě, ve které se skrývají letité cartridge pro SNES či jiné systémy.

hyperkin00018

Vzhledem k tomu, že právě v LA probíhá výstava Electronic Entertainment Expo, neboli E3, zaplavují internet novinky o chystaných počinech na poli videoherní zábavy. Krásně pojmenovaný Hyperkin Retron 5 se však neřadí k nové generaci konzolí a už vůbec se nebude pokoušet ohromit vás hypermoderní grafikou. Zahraje vám totiž na nostalgickou strunu. Tento přístroj umí emulovat několik klasických herních systémů a jde na to standardním přístupem – dostatečně výkonný čip na základní desce a emulační software se schopností “vyžehlit” zastaralou grafiku. Poradí si například s konzolemi NES, Famicom, Super NES, Sega Genesis (Mega Drive) a řadou GameBoy. Jenže narozdíl od většiny konkurence je celá mašinka doslova posetá sloty na fyzické kazety / cartridge, tudíž stahování zazipovaných ROMek z pofidérních stránek není nutností. Navíc když kazetu zacvaknete do držáku, má to ten správný “retro-feeling”.

nexusae0_Pic-7

Retron 5 připojíte k televizi přes moderní HDMI a ovládat jej lze i bezdrátovým ovladačem. Cena navíc bude přívětivá, prý méně než 100 USD.

Zdroj: Engadget

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek