Menu

HTC chystá telefon s optickým zoomem

Ředitel speciálních projektů HTC se v nedávno poskytnutém rozhovoru nechal slyšet, že taiwanský výrobce telefonů je blízko tomu, aby právě jejich telefony disponovaly již budoucí rok optickým zoomem. Došlo by tak k výraznému vylepšení v oblasti fotoaparátů ve smartphonech a zároveň přiblížení se k DSLR fotoaparátům.

wpid-htc-m8-001

Podle Symona Whitehorna je zároveň jen otázkou času, přibližně 18 až 24 měsíců, kdy dojde k prolomení bariéry mezi fotoaparáty telefonů a kvalitními objektivy. Whitehorn upozornil na fakt, že se v budoucnu lidé rozhodnou raději pro jedno zařízení, než-li si kupovat telefon a fotoaparát. Výjimkou však zůstává samozřejmě profesionální fotografování.

Ačkoliv se HTC dlouhodobě na poli fotoaparátů v telefonech příliš nedaří a za konkurencí neustále zaostávají, postupně ztrátu dotahují a zároveň se připravují na budoucnost, která je podle nich v optickém zoomu. “Za rok, nebo 18 měsíců uvidíme velké zlepšení v mobilní optice. Snažíme se dosáhnout výsledků, jakých se dosahují s fotoaparáty, kde stojí jeden kousek skla i 3000 liber. Samozřejmě za rok nebudeme na takovéto úrovni, ale postupně jsme stále blíže a blíže.” uzavřel rozhovor ředitel speciálních projektů HTC Symon Whitehorn. S největší pravděpodobností nás tak čeká příští rok průlom v oblasti mobilní optiky a hlavně optického zoomu v telefonech.

Uvítali byste optický zoom ve vašem telefonu nebo vám postačí softwarové řešení?

Zdroj: phonearena.

 

Komentáře

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
21.4.2014 11:12

Ultrapixely s optickým zoomem to snad neeeeeeeeee :-D

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

21.4.2014 11:14

To by byla smrtící kombinace :)

Libor Foltýnek

21.4.2014 11:54

Tak to by mě zajímalo, co ten člověk bere. Srovnávat mobil s kompaktem chce hodně silné nervy, ale DSLR? Buď se pomátnul nebo chci číslo na jeho dealera :-D

Autor: opravte si chyby prosím, bije to do očí a ta dlouhatánské souvětí se špatně čtou.

mimar48

z aplikace
21.4.2014 11:55

Ultrapixely jsou pro mne těžký propadák, ale optický zoom by použitelnost asi zlepšil. Tedy teoreticky. Ale podle mne to je říše snů, alespoň v podání HTC. Chápu, že vývoj je potřeba, ale nemyslím, že firma HTC má moc prostoru pro experimentování, obzvláště pokud experimentuje na svém vlajkovém modelu, od kterého očekává existenciální spásu a obzvlášť, když její snahy o mobilní focení byly pokaždé docela fiasko. Navíc jsem začal pochybovat o jejich zdravém úsudku a sebereflexi, když stále zatvrzele tvrdí, že čtyři mega jejich ultrapixelů jsou něco super extra báječného. Všechno ostatní mají výborné, i ty funkce k foťáku, ale tohle vážně nechápu.

plejtvak

z aplikace
21.4.2014 12:20

To jsem zvedav jak tam ten zoom nacpou. Urcity reseni je periskopicky objektiv jako maji nektere odolne kompakty. Ale pokud nebudou chtit nejak drasticky zvetsovat velikost mobilu tak ta optika nikdy asi nebude dosahovat kvalit velkych fotaku.

pavel

pavel

z aplikace
21.4.2014 13:21

Hodne zajimave,osobne si myslim,ze to tak horke nebude.Posun to jiste ale bude.

Xender

Xender 0

z aplikace
21.4.2014 14:49

Softwarovým řešením máte na mysli pravděpodobně digitální zoom. A porovnávat mobil se zrcadlovkou fakt nejde. Podle mě ani autor tohoto článku neví jak zrcadlovka fotí natož co umí a že u zrcadlovek jde měnit objektiv a přidat externí blesk.

pipi dlouhý punčoch

pipi dlouhý punčoch

21.4.2014 15:17

Koukám, že cenzura tady zase jede na plné obrátky :) Tak co ty totalitářský autore/admine, smažeš i tento komentář?

NěkdoKdoNesnášíApple

NěkdoKdoNesnášíApple

21.4.2014 15:27

Hledat chyby umí každej..
>>Pipi dlouhá punčoch :) ..

HTC se mě osobně nelíbí.. Ale snad to nějak zlepší fotoapráty v mobilech

Ivo Rundt

z aplikace
21.4.2014 15:54

Podle mého je fajn, že mají mobily foťák a myslím, že se za těch několik let udělalo kolem kvality výstupu hodně práce, ale nechme focení fotakum a pojďme se raději věnovat výdrží baterie. Výdrž 3-5 dní by bylo fajn, ne?

Mirda

Mirda

21.4.2014 15:55

Nevím, co se tu někteří čertíte, jen ať HTC dokáže co umí. Sám mám One a s kvalitou fotek jsem naprosto spokojen, jasně, když budu chtít opravdu kvalitní fotku tak sáhnu vždy po zrcadlovce.

Jan Tipmann

Jan Tipmann 0

21.4.2014 16:18

Xender – Já si ten text nevycucal z prstu ;) Tohle vyjádření padlo od někoho jiného, ne ode mne, tak nevím proč já mám srovnávat mobilní optiku se zrcadlovkami. A mimochodem o zrcadlovkách toho vím dostatek, ale názor vám brát nebudu. Pěkné svátky ;)

Xender

Xender 0

z aplikace
21.4.2014 21:38

Redaktor Tipmann:
To je mi jasné že z vaší hlavy tento článek není (že je jen přeložený a upravený do srozumitelné češtiny) protože jsem psal autor a ne redaktor. Rozhodně to nebylo mířeno proti vám.

Jan Tipmann

Jan Tipmann 0

22.4.2014 6:45

Xender – Aha. Díky za objasnění :)

RSS (komentáře k článku)