Menu

HTC příjmy jsou nejmenší za posledních 11 let. Huawei je pravý opak

HTC příjmy
HTC příjmy jsou nejmenší za posledních 11 let. Huawei je pravý opak
Ohodnoťte článek

Není žádným tajemstvím, že HTC se v mobilní sféře nedaří. V zahraničí už dokonce i někteří velcí operátoři dávají ruce od HTC telefonů pryč. Důvod je jednoduchý, nikdo je nekupuje. Nyní už můžeme vidět důsledky, HTC příjmy jsou nejmenší za posledních 11 let. Huawei je na tom úplně jinak.

HTC příjmy opět klesají

Celkové příjmy v průběhu minulého roku se zastavily na 2,43 miliardy dolarů, což je pokles o 35 procent. A to i přes to, že vlajkový model HTC 10 měl perfektní recenze a společnost uzavřela spolupráci s Googlem na výrobu Pixel telefonů. Celkové tržby v prosinci klesly na pouhých 199,96 milionů dolarů. Což není vůbec ideální, vzhledem k tomu, že většině firem v prosinci tržby rostou díky vánočním svátkům.

Huawei naopak roste

Dobře to jde vidět u Huaweie, i když se nedohodli s Googlem na výrobě Pixel telefonů, vůbec to neovlivnilo jejich tržby. Minulý rok dodala tato čínská firma celkem 139 milionů smartphonů, což je nárůst o 29% oproti roku 2015. Příjmy Huaweie dosáhly neuvěřitelných 25,72 miliard dolarů, což je nárůst o 42% oproti roku 2015.

Tyto částky dvou firem se pomalu nedají ani srovnat. HTC se musí pořádně změnit, jinak čísla budou horší a horší. Mluví se o tom, že by mohl být odhalen chytrý telefon se značkou Vive. Co nového tchajwanská společnost chystá pro rok 2017 uvidíme již za pár dnů, kdy se chystá tisková konference.

Překvapily vás příjmy HTC nebo Huaweie?

Zdroj: phandroid.com

Komentáře

Skyline

Skyline

11.1.2017 9:25

řekl bych že reklama dělá hodně, reklamu v TV na HTC sem viděl naposledy u m7 tušim. na huawei to je každých 15minut :D

DeX

DeX

11.1.2017 9:56

Vsude ctu jak je HTC naslapene a jak dela luxusni mobily, ale dle meho to tak neni. Kdyby ano, tak proc by si lide kupovali Samsung nebo Apple?? HTC nema co nabidnout a to ze vyrabi Pixely je jen kvuli tomu, ze odkyvalo vse co si Google vymyslel
Za to Huawei se prodava jak na bezicim pase a to ani nemusi byt poskokem Googlu.

Zdenek1981

Zdenek1981

z aplikace
11.1.2017 10:21

Nic proti HTC nemam, zadne znacce nefandim, je mi to osobne jedno. Ale presto me fascinuje jak takovato znacka ktera je porad ve ztrate, nema moc co nabidnout muze porad existovat. Tim nechci rict ze chci aby padla, kazda jonkurence dobra, ale jen me to udivuje. Osobne neznam jedinyho cloveka s telefonem HTC.

Hurec

Hurec

z aplikace
11.1.2017 10:46

HTC je mimo vse. Nema co nabidnout navic, cena tez nic moc. To jde banda radeji do tamtungu.
Huawei nabizi dobre stroje za zajimavou cenu a to bandu laka.

uni

uni

11.1.2017 21:39

Redakce: Tržby a zisk jsou sice synonymum, přesto si dovolím požádat o udržení názvosloví v rámci článku. Prospěje to přehlednosti téma.

Soyer

Soyer

12.1.2017 8:55

Ja mám HTC one M8 a jsem s ním nadmíru spokojený … Až na jeho ultra mizerný foťák. Klidně bych šel do desítky, kterou tak vychvalují po stránce parametrů, ale moc se mi nelíbí designově.

RSS (komentáře k článku)