HTC One S: Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

HTC-One-Sico

V polovině března jste mohli zhlédnout video, představující unikátní způsob výroby odolného těla telefonu HTC One S. Tělo přístroje prochází procesem označovaným jako “Micro Arc Oxidation,” během kterého hliník pod napětím 10 000 voltů získá keramický povrch. Ten by měl být údajně třikrát až čtyřikrát odolnější než běžný eloxovaný hliník.

Micro Arc Oxidation on HTC One S

Micro Arc Oxidation on HTC One S

Pokud jste si mysleli, ze s HTC One S budete moci zapomenout na ochranné pouzdro, možná budete muset přehodnotit svůj názor – tedy soudě dle dosavadních uživatelských zkušeností s tímto telefonem. Několik majitelů HTC One S si totiž stěžovalo na odlupování povrchu podél hran přístroje, ke kterému dochází již po pár dnech používání, přestože jim telefon nespadl, ani s ním nijak špatně nezacházeli. Měli bychom poznamenat, že proces Micro Arc Oxidation (MAO) je používán pouze při výrobě černé verze One S. Pokud tedy o tomto telefonu uvažujete, a nechcete řešit uvedený problém, stačí pořídit zařízení v šedé, stříbrné, nebo modré variantě.

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Společnost HTC nejprve reagovala na serveru TheVerge, kde uvedla, že si je “vědoma zpráv” a problém šetří. Po takřka bleskovém prošetření situace vydala prohlášení, ve kterém píše:

“Společnost HTC hodlá poskytovat velmi kvalitní produkt a přinášet dobrou zkušenost pro všechny své zákazníky. Zaznamenali jsme několik ojedinělých zpráv na toto téma. Povrch One S byl laboratorně testován a jeho tvrdost je velmi blízká keramice. I když to je obtížné, neznamená to, že je nemožné ho poškodit. Bez ohledu na to – HTC bere kvalitu velmi vážně, proto poskytne všem zákazníkům okamžitou opravu, a provede drobné změny, aby na tento problém v budoucnu nenarazili.”

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Keramický povrch není tak odolný, jak se zdá

Vypadá to, že stávající majitelé budou pravděpodobně vyzváni k návštěvě obchodu, kde telefon zakoupili, a zařízení jim bude vyměněno podle standardních záručních podmínek.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Zdroj: Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)