Tato nová HTC si nejspíš nikdo nekoupí :)

HTC U19e je jen dalším zklamáním

O tom, že taiwanský výrobce smartphonů to už má lidově řečeno “za sebou”, nepochybují ani ti nejzarytější fandové značky. Kdysi dávno tato firma vedla technologický pokrok, když přicházela s takovými funkcemi, jako 3D displeji, nebo předními stereo reproduktory. Ani po softwarové stránce nebyly telefony HTC nijak přehlcené bloatwarem, prostředí Androidu bylo sice upravené, ale elegantní a funkční. Neschopnost prodat své telefony ale pomalu a jistě společnost nořila do propadliště dějin. A pro koho jsou telefony, které HTC představilo dnes? To opět nevíme.

Standardní výbava, nadstandardní cena

Prvním z hned dvou představených telefonů je model HTC U19e. Nejedná se však o chudšího bratříčka vlajkového modelu U19, jelikož takový model zatím představen nebyl. Předpokládáme tedy, že inspiraci našlo HTC v roce vydání. Přední stranu zdobí 6″ displej s ucházejícím rozlišením 2160×1080. Jako přežitek působí silné rámečky, kterým výrobci navíc běžně na tiskových fotografiích zmenšují proporce. Značné je čelo i brada, displej je alespoň bez výřezu. Místo nad ním si vyžádala dvojice fotoaparátů, hlavnímu 20Mpx senzoru bude asistovat 2Mpx kamerka, která bude sloužit hlavně pro kvalitu hloubky ostrosti u selfie. Na zadní straně se pak našlo místo pro dvě čočky, jednu 20Mpx a druhou 12Mpx, dvojtónový blesk a čtečku otisků prstů.

htcHTC opět pouze recykluje design

Uvnitř zařízení se pak nalézá procesor Snapdragon 710, 6 GB paměti RAM a rozšířitelnou vnitřní paměť o kapacitě 128 GB. Tento hardware bude samozřejmě pohánět operační systém Android, a to rovnou ve verzi 9.0. Baterie o kapacitě necelých 4000 mAh pak slibuje solidní výdrž a nabídne rychlé nabíjení. Nebylo by to ale HTC, kdyby slibně vypadající produkt neutnulo ještě před startem jeho cenou. Ta totiž začíná na 420 €, tedy cca 11000 Kč (v přepočtu z Taiwanských dolarů, bez daně).

První výřez v historii

Druhým telefonem je pak nový přírůstek dříve populární řady Desire. Nese označení 19+ a ono plusko opět označuje akorát tak nepřiměřenou cenu. Displej má úhlopříčku 6,2″ a bídné rozlišení 1520×720 pixelů. Ve zmiňovaném výřezu najdeme čočku 16 Mpx snímače, který si alespoň poradí s odemykáním pomocí rozpoznání obličeje. Na zádech se nalézá hned trojice snímačů, hlavní má rozlišení 13 Mpx, sekunduje mu 8 Mpx snímač. Třetí pak nabízí širokoúhlý režim snímání, ovšem pouze v 5Mpx rozlišení. Čtečka otisků prstů naštěstí nechybí.

HTC Desire 19+

Desire 19+ je osazen procesorem Helio P35 od Mediateku, který je výkonem srovnatelný se Snapdragonem 630. Společně s ním najdeme v telefonu 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, na výběr pak budou i verze s vyššími kapacitami obou pamětí. Verze systému Android zakotvila na čísle 9.0, baterie se pak podobně jako u U19e přibližuje čtyřem tisícům mAh, konkrétně se jedná o 3850 mAh. Startovací cena 280 € (7200 Kč bez daně) opět sráží zajímavý model nižší střední třídy k zemi.

Zatím jen pro Taiwan

Jediným logickým krokem společnosti bylo uvedení těchto zařízení zatím jen pro tamější trh. Když se v minulých dnech spekulovalo o uvedení nových HTC, doufali jsme v zázrak. Odezva uživatelů na předešlé modely byla jasně negativní, hlavně co se týče cenové politiky značky. Nezměnilo se nic a jediným způsobem, jak tuto firmu zachránit, by bylo již naznačované vypůjčení jména jinému výrobci, podobně, jako to udělala Nokia. Průkopníkovi Androidu takto tikají poslední týdny a měsíce relevantnosti a na lepší zítřky se neblýská.

Proč podle vás HTC upadá?

zdroj: PhoneArena

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)