HTC magic

htc_magic_sense_ui_250x250

HTC-Magic_Front_BlackJiž nějakou dobu je u operátora Vodafone v prodeji telefon s operačním systémem Android pod označením HTC Magic, jedná se o telefon s velkým dotykovým (kapacitním) displejem, softwarovou klávesnici, 3Mpx fotoaparátem a necelými 120g hmotnosti. Proto jsme pro Vás připravili recenzi, která by měla pomoci především těm, kteří nad koupi tohoto telefonu uvažují ale i přiblížit systém android nezasvěceným.

Technické parametry:

rozměry: 113 × 55 × 14 mm
hmotnost: 119 g
barevný displej: 65 tisíc barev
typ barevného displeje: aktivní, TFT
úhlopříčka displeje: 3,2″ (45 × 68 mm)
rozlišení displeje: 320 × 480 bodů
?jemnost? displeje: 5 036 bodů/cm2
dotykový displej : kapacitní
sítě GSM: 900, 1 800, 850, 1 900 MHz
GPRS, EDGE, podpora HSUPA, Wi-Fi, Bluetoot
systémový konektor: ExtUSB
uživatelská paměť: 512 MB
typ procesoru: Qualcomm MSM7201A (528 MHz)
kapacita baterie: Li-Ion, 1 340 mAh
max. udávaná pohotovost: 420 h
max. udávaná doba hovoru: 450 min
rozlišení fotografií: 2 048 × 1 536 (3 Mpx)
rozlišení videa: 640 × 480
cena: 10777Kč

Konstrukce:

HTC_magic4Konstrukce telefonu je velmi dobře dílensky zpracovaná, nicméně nic jiného se od společnosti jako je HTC ani neočekává. Vše lícuje a nikde nic nevrže, jak tomu bylo například u telefonu G1 (HTC Dream)

Obsah balení:

V balení zakoupeného telefonu od operátora Vodafone, najdeme kromě samotného telefonu, nabíjecí adaptér, propojovací USB kabel s PC, baterii o kapacitě 1340mAh, koženkové pouzdro a sluchátka.
HTC_magic9

První dojem:

Když pomineme samotný telefon, tak už na první pohled nás překvapí při rozbalování telefonu krabice, která je oproti G1 poloviční. Uvnitř balení na nás čeká telefon oblých tvarů s velkým displejem a za pozornost určitě stojí i ovládací prvek v podobě kuličky (přibližně velikosti hrášku), který při různých interakcích s telefonem svítí.

Po vložení baterie, zapnutí telefonu, a zhlédnutí krátké HTC animace, Vás telefon vybídne ke zvolení jazyku a provede Vás malým tutoriálem od psaní na SW klávesnici, až po zadání/vytvoření google účtu. Námi testováný HTC Magic obsahoval Firmware ve verzi 1.5. Při používání HTC Dream/G1 jsem si marně lámal hlavu, jak bude u HTC Magicu řešena možnost vyhledávání? V případě hardwarové klávesnice stačilo zmáčknout jakoukoli klávesu a podle aktuální obrazovky bylo použito příslušné vyhledávání (kontakty, web, programy), u Magicu je to elegantně vyřešeno tlačítkem s ikonkou lupy, které po jeho zmáčknutí nabídne SW klávesnici a další funkce jsou stejné jako v předchozím případě.

Systém Android:

Vzhledem k tomu že systém Android se velice rychle vyvíjí a v době čtení této recenze již může být vydána nová verze, nebudu zde rozepisovat možnosti samotného OS, jen pro nezasvěcené uvedu některé hlavní body, které systém umožňuje: internet, GPS, email, Wi-Fi, kompas, pohybový senzor, dotykové ovládání, hry, fotoaparát, video, kalendář, bluetooth a mnoho dalších funkcí je možné rozšířit v podobě aplikací z Android Marketu (placené i neplacené).

Výdrž baterie:

HTC_magic2Při testování nám telefon vydržel na jedno nabití přibližně 2 dny (telefonáty, sms, wi-fi, gps, foto), při klasickém používání, (telefonáty, sms) se výdrž baterie prodloužila přibližně o polovinu dne na 2,5 dnů.

Softwarová klávesnice:

Jelikož je softwarová klávesnice primární způsob jak zadávat data do telefonu, trochu hlouběji se na ní zaměříme. Jistě mnoho z Vás se softwarové klávesnice trochu obává, z důvodu možného přehmatu a absence mechanické odezvy při stisku kláves jak jsme tomu byli zvyklí na HTC_IMEstarších telefonech. Vše je jen otázkou zvyku a není se čeho obávat, při otočení telefonu na šířku se klávesnice příjemně roztáhne do stran, takže není problém psát velmi rychle dvěma prsty na qwerty klávesnici. HTC v tomto ohledu telefon Magic obohatil oproti klasické systémové klávesnici takzvaným HTC IME, jedná se o klávesnici obsahující několik zajímavých funkcí. Jedna z nich je tzv. predikce, což znamená, že když píšete, telefon vám v dalším řádku dynamicky nabízí několik navrhovaných možnosti včetně diakritiky. Nejpravděpodobnější volba je v nabízených možnostech vždy odlišena barvou, ale nic vám nebrání vybrat si jiné z navrhovaných slov. HTC IME nabízí i automatickou opravu slov, možnost nastavit zvukovou odezvu, na stisknuté tlačítka + vibraci.

Fotoaparát:

Zde HTC taky přidalo svoji vylepšenou aplikaci oproti standardu, který nabízí systém Android. Mezi vylepšení patří digitální Zoom, jednoduché přepnutí mezi fotoaparátem a kamerou přímo v aplikaci, samospoušť, možnost nastavení vyvážení bílé. Samotné focení probíhá trochu odlišně než u G1, která měla přímo po straně telefonu tlačítko fotoaparátu. V případě telefonu HTC Magic přebírá tuto funkci kulička (specialita HTC) a to včetně zoomu. Po stisku kuličky fotoaparát sám zaostří a během okamžiku vyfotí zamířený objekt.

Speciality:

Na 2GB microSD kartě, která je součásti balení a slouží především jako úložiště uživatelských dat, je k dispozici i program s názvem HTCSync_1.0.1.exe, sloužící jak už název napovídá k synchronizaci kontaktů mezi aplikacemi (Outlook, Windows Address Book [Outlook Express] nebo Windows) na vašem počítači a telefonem.
Na kartě byl přiložen i obsáhlý uživatelský manuál.

Závěr:

Telefon je určen všem, kteří chtějí bez omezení využívat možnosti nových technologii, mobilního internetu, GPS ?. Oblé hrany a lesklý povrch HTC Magicu nasvědčuje, že je určen i pro něžné pohlaví a najde si domov v mnohé dámské kabelce.
Mezi klady bych hodnotil, dílenské zpracování přístroje, intuitivní uživatelské prostředí, provázanost se službami google, obohacení přístroje vylepšenými aplikacemi od HTC, ovládací prvky (HTC kulička), konektivitu (Wi-Fi, GPS, GPRS, EDGE), polohový senzor, akcelerometr.
Mezi nedostatky bych zařadil, slabší výdrž baterie, absence GPS navigace a občas trvalo delší dobu otočení displeje při změně polohy telefonu, u fotoaparátu absence blesku.

Za zapůjčení telefonu HTC magic děkujeme společnosti Vodafone Czech Republic a.s., kde je telefon také možno zakoupit.

HTC_magic3 HTC_magic4 HTC_magic1 HTC_magic2 HTC_magic5 HTC_magic6 HTC_magic7 HTC_magic8 HTC_magic9 HTC_magic10 HTC_magic11

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-02

Vpn connections – a vpn není problém

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
No Image-02

SIM Toolkit konečně i pro ADP1

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (0)