HTC přiznává: Měsíční bezpečnostní aktualizace jsou “nereálné”

htc_mesicni_aktualizace_ico

Po objevu bezpečnostní díry v systémové komponentě Stagefright, která se týká téměř všech zařízení s Androidem od verze 2.2 výše, oznámil Google a někteří významní výrobci, že budou vydávat bezpečnostní aktualizace každý měsíc. Cílem této snahy je ochránit zařízení s Androidem před bezpečnostními hrozbami. Google a část výrobců již vydali záplatu řešící problémy v komponentě Stagefright. Je mezi nimi i tchajwanská společnost HTC, která se ovšem k plánu měsíčních aktualizací odmítla připojit. Zdá se, že společnost nechce slibovat něco, co nemůže splnit.

Potvrzuje to i odpověď prezidenta americké divize HTC Jasona Mackenzieho, který na otázku na sociální síti Twitter uvedl, že přes veškeré úsilí společnosti o uvolnění aktualizací je nerealistické tvrdit, že tyto typy aktualizací mohou být garantovány každý měsíc. Není to přitom nepochopitelné prohlášení, obzvláště vezmeme-li v úvahu počet telefonů, které vyžadují aktualizace, a přidáme zpoždění na testování a schvalování.

Dle šéfa americké divize HTC Jasona Mackenzieho je nerealistické tvrdit, že bezpečnostní aktualizace mohou být garantovány každý měsíc Dle šéfa americké divize HTC Jasona Mackenzieho je nerealistické tvrdit, že bezpečnostní aktualizace mohou být garantovány každý měsíc

Právě z těchto důvodů na otázku Benjamina Kerensy “Proč se HTC nepřidá vedle Googlu, LG a Samsungu k měsíčním aktualizacím pro své uživatele?” odpověděl Jason Mackenzie: “Budeme se o to snažit, ale je nereálné tvrdit, že je budeme garantovat každý měsíc.”

Další bezpečnostní aktualizace jsou na cestě

Oznámení přichází krátce po odhalení druhé verze bezpečnostní chyby Stagefright (viz článek Objevena další bezpečnostní díra pro miliardu Androidů). Nejnovější díra dovoluje spustit na zařízení nebezpečný kód pouhým náhledem zvukových souborů. Očekává se, že bezpečnostní aktualizace na tento problém se objeví rámci v říjnových měsíčních updatů Androidu od společnosti Google. Otázkou zůstává, jak rychle vydají opravu ostatní výrobci.

Bezpečnostní díra Stagefright ohrožuje více než miliardu zařízení s Androidem 2.2 a novějším Bezpečnostní díra Stagefright ohrožuje více než miliardu zařízení s Androidem 2.2 a novějším

Zdroje: Android Authority, ZDNet, GSMArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)