Menu

Hodinky Samsung Gear S4 s Google Wear OS? Poslední informace to naznačují

Hodinky Samsung Gear S4 by se zanedlouho měly představit. Naznačuje to i zvýšený počet úniků a spekulací ohledně toho, co si tentokrát Samsung přichystal. Ty poslední hovoří o tom, že se chystají hodinky Samsung Gear S4 se systémem Wear OS (dříve Android Wear) a pravděpodobně se změní i název.

Hodinky Samsung Gear S4 se možná budou nazývat Galaxy Watch

Poslední informace ze zahraničí hovoří o tom, že společnost Samsung pracuje na chytrých hodinkách, které poběží na operačním systému společnosti Google. Wear OS tento rok prošel redesignem, který přinesl nový název. To by měl být ale jen začátek, Google má na podzim představit své Pixel chytré hodinky a obecně se má více zaměřit na trh s chytrými hodinkami.

Wear OS rebrand Android Wear

Samsung hodinky poháněné Wear OS tak nemusí být úplný nesmysl. Samozřejmě korejská společnost využívá pro svou nositelnou elektroniku vlastní systém Tizen. Až tedy na jednu výjimku. A to Samsung Gear Live, který zpočátku běžel na Android Wear. Pravděpodobně to ale neznamená, že by Tizen v chytrých hodinkách skončil.

Druhou možností je to, že nepůjde o Gear S4, ale o Galaxy Watch a Samsung vydá dvě verze svých hodinek. Další kousek do puzzle pak přidal Pankaj Kedia z Qualcommu. Ten prozradil, že Google s několika partnery pracuje na Wear OS hodinkách s novým čipsetem Snapdragon Wear 3100. Momentálně se tak v informacích a spekulacích je poměrně obtížné vyznat, nicméně vše nasvědčuje tomu, že na podzim přijde poměrně hodně novinek k Wear OS.

Chtěli byste hodinky Samsung, které fungují na Wear OS?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Libb

Libb 77

22.5.2018 21:33

Záleží na tom, jak by vypadaly, ale kdyby měly podporu Samsung Health a lunetu, tak nejspíš ano!

Rkovac1

rkovac190 1

23.5.2018 8:23

Vada Wear OS je ve výdrži baterky. Ta je tragická. To je jeden z důvodů, proč Samsung přešel na Tizen.

Synus

Petr Petřík 4

23.5.2018 11:30

Měl jsem 3x tizen 2x android a 2x “smart” s vlastním systémem. Aktuálně mám Gear S3 Frontier a za mě zatím nejlepší co jsem měl. Super rychlá odezva, funkční jako hadsfree, baterka 4dny. Tizen sice nemá tolik apek jako droid ale vše podstatné má podchycené. A od té doby co Samsung uvolnil Tizen hodinky i pro ostatní telefony než jen Samsung tak už ani nejsem vázaný na Samsung telefon. Pokud budou mít Wear os(Gear S4) hodinky odezvu a výdrž alespoň jako Gear S3 Frontier a budou koukatelný ;o) tak by se o nich dalo i uvažovat.

Libb

Libb 77

24.5.2018 6:54

rkovac190: nejen výdrž, ale i rychlost. Já teď v rychlém sledu vystřídal LG Sport, Samsung Gear S3 a teď Huawei Watch 2, tak můžu porovnávat.
Tizen má rychlejší odezvu a promakané ovládání – widgety. Wear OS má mnohem víc aplikací. Výdrž byla jen o něco málo větší u Samsungu, ne nijak drtivě, ale pocit z ovládání byl lepší. Navíc u Samsungu věci fungují, u WearOS je to často sázka do loterie.
Já se třeba vrátil na WearOS hlavně kvůli možnosti dělat si hlasové poznámky do Keep a obecně kvůli ovládání hlasem v češtině, ale pravdou je, že občas dostanu hlášku “Google je nedostupný” (kdyby tam aspoň byla možnost “tak to zkus sám znovu později…”

RSS (komentáře k článku)