Menu

Gravity Screen: Ulehčete baterii správným ovládáním displeje

Xiaomi Redmi 3 – displej, barvy
Gravity Screen: Ulehčete baterii správným ovládáním displeje
Ohodnoťte článek

Nejvíce baterie konzumuje pokaždé displej – to není žádné tajemství. Správným zacházením s obrazovkou se tedy logicky dá ušetřit nějaké to kýžené procento namáhané baterie navíc. Jak se ale k displeji chovat šetrněji, aniž bychom se museli omezovat a zbytečně u používání myslet ještě na blaho obrazovky? Jedním z řešení je aplikace Gravity Screen.

Gravity Screen zcela zruší manuální zapínání a vypínání

Ačkoli je aplikace Easy Lock skvělým pomocníkem pro vypínání displeje, co se týče opětovné aktivace zkrátka neposlouží. V komentářích od našich čtenářů zaznělo, že by rádi uvítali aplikaci schopnou postarat se i o zapnutí. Gravity Screen přesně takové požadavky slibuje a klade si za úkol ušetřit vám spoustu času – vždyť průměrný uživatel odemkne telefon 110krát za den.

Aplikace pozná, co s telefonem děláte

Gravity Screen je populární aplikace, která převezme úplnou kontrolu nad zapínáním a vypínáním vašeho displeje. Gravity využívá především senzorů a specifického nastavení. Menu je opravdu velmi bohaté a vše lze přizpůsobit přesně vašim potřebám. Aplikace například pozná, jestli jste smartphone strčili do kapsy, položili na stůl, jestli nad ním máváte a podobně.

Každý náročný uživatel si přijde na své

Protože aplikace pozná, co se s vaším telefonem děje, je možné nastavit různé spouštěče obrazovky stejně jako její možnosti vypnutí. Obrazovka může například zůstat zapnutá, pokud je telefon v pohybu a vypnout se vložením do kapsy – pokud však necháte telefon na stole, obrazovka se nevypne. Výběr je velmi bohatý a každý uživatel s touhou po automatizaci spouštění a vypínání displeje bez nutnosti sahat fyzicky na tlačítko si přijde na své. Navíc aplikace ušetří správným používáním displeje i pár procent baterie navíc.

Gravity Screen - On/Off
Gravity Screen - On/Off
Vývojář: Plexnor
Cena: Zdarma+

Komentáře

Hakus

Hakus

z aplikace
9.2.2016 20:23

Nevím, nevím.
Poměrně velký žrout baterie.
Displej řeším app Automatelt+automatika telefonu.

danek731733

danek731733

9.2.2016 20:29

Vám žere nejvíce displej? Mě zase aplikace žerou 55% z baterie. Displej jen 30%. Ale taky na tom celý den nejsem, spíš poslouchám hudbu s vypnutým displejem.

p4trik4126

p4trik4126

z aplikace
9.2.2016 21:53

Díky 😁

Tomcat

Tomcat

9.2.2016 23:58

Byla by docela dobrá nějaká statistika, kolik % ta aplikace za den ušetří na displeji a kolik naopak sama sežere. Aby to nakonec nevyšlo nastejno a výsledkem tak nebyl jen prostě další žrout ram..

cajmen

cajmen

z aplikace
10.2.2016 1:56

asi mi neco nedochazi. Jak muze apka usetrit baterii spravnym odemykanim/zamykanim displeje? To ta apka vi lepe nez ja sam, kdy chci mit displej zaply/vyply? Nerozumim tomu, jakym zpusobem docili uspory. Chapu, ze kdyz displej vyuziji mene, ubyde i mene stavy, ale snad je me rozhodnuti ukoncit divani se na displej -> a nasledne manualni vypnuti rychlejsi, nez vyhodnoceni nejakou apkou.. (??)

Pluto

Pluto

z aplikace
10.2.2016 4:13

To psalo zase nejaky pako… Neustale na pozadi, kontrola vsech senzoru, vyhodnocovani udaju… Jasna blbost. To je reklama, nebo autorova slabomyslnost?

renek11

renek11

10.2.2016 5:35

Připojuji se k názoru, že o šetření baterie tu nemůže být řeč a pro tento účel ani tato aplikace nebyla jistě vytvořena, jelikož ať s ní či bez ní je výdrž mého, ale i všech telefonů u mě v rodině naprosto stejná, tudíž nemá ani negativní dopad na výdrž, jak by si tu někdo mohl myslet. Myslím však, že aplikace si najde své uživatele, kteří ji stejně jako já ocení v těch funkcích ke kterým je určena a v těch pracuje bezchybně.

zdenda4340

zdenda4340

z aplikace
10.2.2016 6:21

Tuhle apku jsem měl, a nijak zvlášť mě nenadchla. Tak šla pryč 😉

Gotik

Gotik

z aplikace
10.2.2016 8:24

Je to dobrý ale ta aplikace určitě bude žrát baterii

mercenary

mercenary

10.2.2016 8:34

Spotřebu řeším aplikací DOZE , jinak největším žroutem baterie je OS LILLIPOP 5.0 aspon u mě , —- ASUS ZENFONE 2

STMA

STMA

10.2.2016 9:32

Vice se mi osvědčila aplikace KinScreen, kterou není potřeba nijak nastavovat. Jen se po instalaci zkalibruje a o ostatní se postarají veškeré senzory telefonu ( SG3 GT-I9300). Nemusí se manuálně spouštět. Spouští se při startu telefonu automaticky. Baterku nezatěžuje, naopak prodlužuje výdrž díky své funkci. Spokojenost.

uni

uni

10.2.2016 9:48

Tak kvalitní výrobci duplikují senzory pro zmenšení spotřeby (sledování aktivit), načež moudrý uživatel vezmu aku a pošle ji skrz jakousi aplikací do senzorů. Tak to je gól:)

SeppWinkler

SeppWinkler

10.2.2016 11:06

Neviem, neviem, ale väčšina príspevkov potvrdzuje môj názor, že displej baterku nežerie najviac. Teda pokiaľ ho nenecháte neustále zapnutý. Mne sa osvedčilo displej vypínať manuálne, je to jedno stlačenie samostatného tlačidla, je to jednoduchšie ako rôzne gestá a pod. Najväčším žrútom batérie je samotný Android a jeho služby a potom aplikácie, ktorých vývojári si myslia, že sú najdôležitejšie na svete a preto majú autoštart, bežia stále na pozadí a nedajú sa vypnúť (veď taký program kina a televízie sa musí aktualizovať aspoň každú sekundu :) ).

ouroboros

ouroboros

27.2.2016 19:23

Jelikoz pocituju po 2 letech ze ma moje Z ultra malinkou vuli v power tlacitku a chtel jsem ulehcit – rozhodl jsem se pro tuto app. Po 14 dnech pouzivani jsem spokojenej. Appka z tech co jsem zkousel (tap tap bo co,apod.) zere baterku rozhodne nejmin z app tohoto typu. Usporu baterky v ni ale nehledejte.

RSS (komentáře k článku)