Google Project Ara – video, které ukazuje myšlenku projektu

ara2

Project Ara od společnosti Google začíná být ve světě stále více a více populární. Nevíte o co jde? Jedná se o zcela unikátní projekt, který si klade za cíl umožnit zákazníkovi sestavit si vlastní mobilní telefon pomocí vyměnitelných zásuvných modulů. Vy si tak koupíte hlavní část, na které se nachází displej a šuplíky pro doplnitelné moduly. Ty si poté jednoduše dokoupíte a vložíte na zadní část telefonu. Google nyní vydal video, které je sice jakýmsi představením členů týmu, velmi jasně ale ukazuje celou myšlenku tohoto projektu. Pojďme se na něj podívat.

Project_Ara_scattered_parts

Z videa si můžete všimnout, že Google pravděpodobně plánuje uvedení tohoto přístroje rovnou ve třech velikostech – mini, normální a phablet. Podle mnoha spekulací by cena toho nejmenšího měla začínat již na 50 dolarech.

Video

Phonebloks update – The team behind Ara

Phonebloks update - The team behind Ara

 

Další informace v tuto chvíli bohužel známy nejsou. Více se pravděpodobně dozvíme 15. dubna, kdy se bude konat první Ara Developer conference, kde bychom se tak mohli dozvědět podrobnější informace.

Těšíte se na Project Ara? Myslíte si, že má podobný koncept smysl?

Zdroj: GSM Arena.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)