Google právě představil Pixel 4 a Pixel 4 XL. Uchvátí i vás?

google pixel 4 představení made by google

Americký gigant právě představil na své konferenci Made By Google dva nové telefony – Google Pixel 4 a Google Pixel 4 XL. O obou dvou telefonech uniklo v minulosti požehnané množství informací a tak nikoho, kdo alespoň občas spekulace sledoval moc nepřekvapí. Přesto je zde pár informací, které jsme dodnes nevěděli. Co tedy vlastně Google představil?

Made by Google ’19

Made by Google '19

Snapdragon 855 a nádherný displej

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se od sebe liší pouze velikostí displeje a kapacitou baterie. Jinak se jedná o identické telefony s identickým hardwarem. Pod oběma telefony tiká dle očekávání čipset Qualcomm Snapdragon 855 s jádrem Pixel Neural Core, které slouží pro zpracování fotografií. V obou případech jim dopomáhá 6 GB RAM a na výběr dostaneme z 64 či 128 GB paměti. Samozřejmostí je pak nejnovější systém Android 10, který je čistý a neběží na žádné další nadstavbě. Na přední straně standardního Pixelu nalezneme 5,7″ OLED displej s rozlišením Full HD+, zatímco větší XL varianta nabízí 6,3″ OLED displej s QuadHD+ rozlišením. Oba dva displeje nabízí obnovovací frekvenci až 90 Hz. Kromě displeje se na přední straně nachází taktéž stereo reproduktory. Ani jednomu z telefonů nechybí certifikace IP68.

Na čtečku otisků prstů zapomeňte

Google Assistant se také dočkal velkého vylepšení. Je nyní integrován přímo v jednotlivých aplikacích, což bylo na konferenci demonstrováno kompletním hlasovým ovládáním bez nutnosti jakéhokoliv dotyku. Pixel 4 je vůbec prvním telefonem s radarem. Soli radar umožňuje bezdotyková gesta, která lze využít například pro přepínání skladeb, vypnutí budíku či přijmutí/odmítnutí telefonního hovoru. Google vyzdvihl, že radar reaguje pouze na gesta rukou, pokud spatří například hrneček, gesto se neprovede, což by mělo zabránit nechtěným gestům. Na čtečku otisků prstů zapomeňte. Google přišel s funkcí Face Unlock, což je technologie velice blízká konkurenčnímu Face ID. Společnost o ní hovoří jako o nejbezpečnějším obličejovém senzoru světa. Měl by tak překonat Face ID nejen v rychlosti, ale také v bezpečnosti.

A Phone Made the Google Way | Introducing Google Pixel 4

A Phone Made the Google Way | Introducing Google Pixel 4

Nejlepší fotomobil na trhu? Zřejmě Google Pixel 4..

Zastavme se u fotoaparátu. Ten je vůbec první v telefonu od Googlu duální, přičemž primární snímač nabízí rozlišení 12,2 megapixelů a světelnost f/1.7 a sekundární teleobjektiv 16 megapixelů, 2x optický zoom a světelnost f/2.4. Nový Pixel bude fotit fantasticky za zhoršených světelných podmínek. Již z předchozích generací jsme tak nějak zvyklí, že telefony od Googlu fotí dobře jak za světla, tak i za tmy. Pixel 4 však nastavil laťku hodně vysoko, když s ním lze pomocí funkce Astrophotography velice detailně zaznamenat noční oblohu s hvězdami. Google taktéž potvrdil svou roli favorita co se týče strojového učení.

Skvěle to bylo ukázáno na HDR + fotografiích. Představen byl taktéž jakýsi hybrid mezi digitálním a optickým zoomem, kterému dopomáhá již zmíněné strojové učení. Ukázán byl zde příklad focení Golden Gate mostu, kde byla fotografie focena z opravdu velké vzdálenosti a přesto byla poměrně ostrá. Pomocí funkce Dual Exposure Controls lze manuálně upravovat stíny a světlo, což dává zcela nové možnosti pro vznik unikátních fotografií.

Nové Pixely budou dostupné v USA i Evropě od 22. října a již teď si ho můžete předobjednat ve třech barevných variantách – Just Black, Clearly White a Oh So Orange. Ceny začínají na 799 dolarech za 64 GB variantu Pixelu 4 a 899 dolarech v případě XL varinty. Za 128 GB verzi si pak připlatíme 100 dolarů, takže nás v té nejvyšší možné konfiguraci vyjde na 1 000 dolarů.

Jak se vám líbí nový Google Pixel 4 a 4 XL?

Zdroj: YouTube Made by Google 19″

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)