Menu

Google Pay platby spuštěny! Nahrazují Android Pay i Google Wallet

Google Pay přišel z ničeho nic. Není to tak dávno, co se s velkou slávou spustily v Česku bezkontaktní platby pomocí Android Pay. Dlouho už ale nevydrží, Google před malou chvílí představil službu Google Pay. Jde o novinku, která bude sjednocovat všechny platby přes Android zařízení, platby na webu, platby za služby atd.

Google Pay nahrazuje Google Wallet i Android Pay

Společnost Google je známá tím, že na velmi podobné funkce má hned několik aplikací, dobrým příkladem jsou chatovací aplikace, kterých má hned několik. Tohle štěpení se nevyhnulo ani platbám. Od roku 2011 existuje Google Wallet, přes aplikaci jdou i normálně posílat peníze.

Poté se spustila služba Android Pay, která již je dostupná i v Evropě, a to včetně Česka. Nabízí bezkontaktní placení v obchodech pomocí telefonu s NFC. Nyní Google představil třetí a pravděpodobně i konečnou aplikaci, která se nazývá Google Pay. A proč by měla být konečná?

google pay android pay google wallet

Protože všechny možností plateb přes Google, včetně dvou výše zmíněných zmizí a objeví se v nové podobě jako Google Pay. Takže v této nové službě se bude nacházet Google Wallet, Android Pay, placení v Google Play i v jiných aplikacích. Zvědaví jsme hlavně na to, jestli se služby z Google Wallet objeví i v Evropě, protože předtím byla služba dostupná pouze v USA.

Přesun bude probíhat v několika následujících týdnech, pravděpodobně přijde větší aktualizace Android Pay aplikace a její přejmenování, nebo je také možnost, že se dočkáme nové aplikace. Několik obchodů v zahraničí již podporuje platby přes Google Pay. Poznáte to podle barevného loga “G” a nápisu Pay.

Měl by podle vás Google sjednotit i své další služby a aplikace s podobnými funkcemi?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

Pepik Bouška

8.1.2018 20:08

Nechci odebirat

Милан4еха

8.1.2018 20:10

Jo to se mi začíná líbit!

Lukáš

8.1.2018 20:15

Taky nechci odebírat a brzy tu asi přestanu chodit protože to vážně otravuje a vnucování nemám rád a články co tu sou mi za premium nestojí.

Michal

8.1.2018 20:42

Android Pay mi fungoval v pohode zo začiatku.. Ale teraz mi to pri každej zhruba 3. platbe 3x pípne a musím dať na mobile pin (prst nestačí) a priložiť znova… Dá sa to nejak nastaviť?

Tomgras

tomgras -1

8.1.2018 22:16

taky nechci odebírat.

Tom_pavlat

Cheaterboy 3

8.1.2018 23:51

Masakr! Yes! Super!!!

cardi

9.1.2018 7:06

Michal: nic takoveho to po me nechce

klerik

9.1.2018 9:54

To otravování s odebíráním je opravdu debilní. Delší dobu jsem tu nebyl, protože mě to štvalo a teď sem náhodou znovu přijdu a už vím, že to byla chyba :).

Radeg

radeg 34

9.1.2018 9:59

@Lukáš:
Nemám Premium, jsem pouze registrovaný a přihlášený. V PC nemám bordel, nemažu dokola historii a cookies, při přihlášení zaškrtnu “Pamatovat” a nic mně neotravuje.
Hledal bych problém mezi židlí a klávesnicí.

Fuzo

9.1.2018 16:07

Jednou za týden taky otravuje. NECHCI!!!

Radeg

radeg 34

10.1.2018 6:42

Trošku nefér vůči partnerům – bankám. Ty natiskly letátky, změnily VOP, všude propagují Android Pay. Ale jinak proč ne, pokud to nebude mít vliv na funkci, rostlináře taky, tak to nevadí.

Jackal

10.1.2018 18:40

@Lukáš tak sem nechod.

Canadan73

0

1.2.2018 3:48

Mám účet u Mbank a včera jsem si zřídil funkci platby telefonem. Postupoval jsem dle návodu, v telefonu jsem zaplatil NFC a objevilo se mi logo G pay. Tak ňák jsem se nevzrusoval, říkám si OK, zítra odzkoušim, no ale při brouzdání po netu jak to funguje atd. jsem narazil na Android pay. Tak jsem aplikaci nainstaloval, ihned mi naběhla plat.karta, párkrát jsem kliknul a bylo hotovo.
Jenže co teď? Půjdu do krámu a budu vypadat jak blbec, když to nepůjde a já s prominutím budu vědět hovno co s tím.
Tak co se má používat? Nebo spíš co mám dělat? Mám telefon Samsung Galaxy J5 2015.
Poradí mi někdo pls nebo pošle do háje?
Díky za ňáké info, radu….

RSS (komentáře k článku)