I v ČR už si můžete skrze Google One pořídit VPN. Víme cenu

Google One ČR VPN

Na podzim loňského roku Google oznámil, že skrze své předplatné Google One, které doposud sloužilo hlavně jako možnost rozšíření úložného prostoru pro Gmail, Fotky či Dokumenty, začne nabízet i vlastní privátní VPN připojení. Funkci, která byla v první vlně dostupná v USA, je již v tuto chvíli možné využít i v ČR. Stačí si vybrat správnou formu předplatného.

Google One
Google One

VPN (podle Wiki)

Virtuální privátní síť (zkratka VPN, anglicky virtual private network) je v informatice prostředek k propojení několika počítačů prostřednictvím nedůvěryhodné počítačové sítě, kdy mezi sebou spojené počítače mohou komunikovat, jako kdyby byly propojeny v rámci jediné uzavřené privátní (a tedy většinou důvěryhodné) sítě. Při navazování spojení je totožnost obou stran ověřována pomocí digitálních certifikátů, dojde k autentizaci, veškerá komunikace je šifrována, a proto můžeme takové propojení považovat za bezpečné.

Google One VPN tarif ČR

Google One v tuto chvíli nabízí placený úložný prostor s kapacitami 100 GB, 200 GB, 2 TB, 10 TB, 20 TB a 30 TB. Od třetího jmenovaného, který vyjde na 299 Kč měsíčně či 2999 Kč ročně, už mohou uživatelé s VPN počítat. Stejně jako jiné výhody související s placenými službami Google One je i přístup k privátní síti možné sdílet například s rodinnými příslušníky.

Kde jinde a za kolik případně používáte VPN?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)