Menu

Google posílá k ledu aplikaci Moje trasy. Exportujte si data včas

Google připravuje ukončení své další služby – tentokrát se jedná o fitness aplikaci Moje trasy, která spatřila světlo světa již v roce 2009 a jedná se tak o jeden z nejstarších programů v jeho portfoliu. Jako termín ukončení byl zvolen 30. duben tohoto roku.

Stejně jako podobné programy pro sledování outdoorových aktivit i Moje trasy umí sledovat a zaznamenávat rychlost, polohu, vzdálenost a nadmořskou výšku, což je využitelné při aktivitách, jako je chůze, běh či jízda na kole. Uživatelé si mohou nasbírané informace prohlížet, uložit je pro použití v aplikacích, jako jsou Mapy, a sdílet na sociálních sítích.

Moje trasy končí, jděte jinam!

V oficiálním oznámení se vyhledávací gigant omlouvá za případné komplikace a nepříjemnosti a konstatuje, že se jednalo o obtížné rozhodnutí ve prospěch dalších mapových projektů.

Pro dosavadní uživatele existuje nespočet alternativ, které jsou, na rozdíl od poměrně zanedbávaného dítka Googlu, často graficky i funkčně propracovanější. Vyzkoušet mohou například aktuálnější fitness aplikaci z dílny Googlu Fit, nebo řešení třetích stran, jako jsou Endomondo, RunKeeper, Strava, Map My Run, Map My Hike, GPS Logger for Android, GPX Viewer a řadu dalších.

Google tedy plánuje ukončení k poslednímu dubnu a do té doby dává uživatelům čas na export jejich dat a hledání vhodné náhrady. Ačkoli služba pak již nebude dispozici, budou uživatelé stále moci exportovat data z aplikace. Data z programu lze exportovat na Disk Google nebo na externí paměťové zařízení v různých formátech (KML, GPX, CSV, TCX).

Moje trasy si stáhlo více než deset milionů uživatelů, což je ve srovnání s jinými aplikacemi z dílny vyhledávacího giganta, které dosahuji stokrát vyšších čísel, relativně zanedbatelný počet.

Zdroje: Android Central, Google, Ausdroid, Android Police.

Komentáře

Stileth

Stileth 0

z aplikace
29.1.2016 14:23

Celkem škoda.. Aplikace, která dělá přesně to co jsem chtěl bez zbytečného balastu..

XCrow

XCrow 0

z aplikace
29.1.2016 14:29

Presne tak, najezdil jsem na kole stovky km s touto app a naprosto mi vyhovuje. Proste jednoducha, funkcni, rychla…co si vic prat. Skoda.

Hurvajs Spejblu

29.1.2016 16:22

Škoda, byla to ideální aplikace na kolo. Máte někdo tip na nejvhodnější náhradu? Jestli vůbec je něco podobně jednoduchého bez zbytečných ptákovin…

Maladava

29.1.2016 16:28

Používal jsem ji do lesa na houby. Nevíte podobnou apku která zaznamená trasu do mapy? Díky

Patrik N

z aplikace
29.1.2016 22:27

Já využívám Endomondo, hezký design, jednoduchost a při tom spousta funkcí.

jiri_v

z aplikace
31.1.2016 9:22

skoda, pouzival jsem ji na motorce pro zaznam trasy.

Fazol_00748

31.1.2016 21:57

Presne tak – apka, ktera nemela zadny balast. Zapnu, ulozi, ukaze. Pouzival jsem misto endomonda, ktery je hrozny moloch.

CarlosCZ

14.2.2016 7:08

Alternativ je spousta, ale tohle bylo prostě skvělé. Jednoduché – přehledné – nenáročné na baterku. Prostě ideálka :(
Proč to musí rovnou rušit :( Proč nestačí prostě ukončit podporu a aplikaci nechat ve stávající podobě dožít nebo uvolnit její kód a nechat ji komunitě… :(
Z principu se mi nelíbí, že jsem si za své peníze koupil telefon u kterého byly “Moje trasy” jednou z nejpoužívanější a z mé strany vyžadovanou aplikací a někdo je může jen tak vypnout a zrušit :(

RSS (komentáře k článku)