Google Mapy přejímají funkce z Google Trips, usnadní nejen rezervace

rezervace google mapy

Předem avizovaný konec jedné ze služeb Google, Google Trips, s sebou přináší řadu změn pro další produkty amerického giganta. Funkce z Google Trips tak budou rozděleny mezi další produkty, zejména Google Mapy a vyhledávač Google. Jednou z těchto funkcí jsou pak rezervace, které nyní budou součástí aplikace Google Mapy.

Přehledné rezervace v aplikaci Google Mapy

Rezervace hotelů a letů tak bude možné nově spravovat v rámci záložky „Vaše místa“ aplikace Google Maps. Objeví se tam položka rezervace, kde budou všechny údaje seřazené dle data a přístupné offline. Tak, jak jsme byli zvyklí právě v Google Trips. Všechny rezervace tak máte přehledně uspořádané na jednom místě, čímž se Google přibližuje myšlence udělat z Google Maps univerzální cestovatelskou aplikaci a odstranit tak nutnost používání specializovaných aplikací, jako je například TripAdvisor.

Další novinkou je pak časová osa, která umožní sdílení historie polohy mezi uživateli. Můžete tak snadno utvářet seznamy oblíbených restaurací i památek v nejrůznějších destinacích a ty následně sdílet se svými přáteli a rodinou, kterým mohou tyto informace posloužit v rámci plánování vlastní cesty. Aplikace Google Mapy pak umožní také rezervace v restauracích, které tuto možnost podporují a zobrazí oblíbená jídla a nápoje.

Zmíněné funkce by měly být dostupné pro všechna zařízení v rámci následujících několika týdnů, a to nejen pro platformu Android, ale i iOS. Rezervace pak bude možné spravovat také ve webové verzi Google Mapy. Kromě funkcí přejatých z Google Trips by pak aktualizace měla přinést také očekávané Live View, které usnadňuje navigaci pro pěší.

Těšíte se na chystané novinky v Google Maps?

Zdroj: Blog Google

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)