Menu

Google Lens: Spojení fotoaparátu a umělé inteligence v praxi

Google lens
Google Lens: Spojení fotoaparátu a umělé inteligence v praxi
Ohodnoťte článek

Konference Google I/O 2017 právě odstartovala, jedna z nejzajímavějších novinek z úvodních hodin je technologie Google Lens. Díky ní můžete získat informace jen s pomocí fotoaparátu.

Google Lens funguje podobně jako Bixby

Podobnou technologii jsme mohli vidět již při představení chytrého asistenta Bixby od Samsungu. Umělá inteligence rozezná objekty, které jsou vidět přes objektiv fotoaparátu a následně s pomocí internetu dokáže zjistit užitečné informace. Jako příklad Google uvedl hodnocení restaurací nebo rozeznání kytky, a to pouhým namířením telefonu. Google doufá, že tato funkce dokáže rozeznat důležité informace ve světě a pomoci tak například s orientací v zahraničí.

Nová funkce bude součástí Google asistentu, takže nebude potřeba stáhnutí nějakých dalších aplikací. Dostupná bude pomocí speciálního tlačítka, které otevře fotoaparát. Nakonec se ještě upozornilo, že Lens v budoucnu hodně pomůže s překlady různých cedulí, nápisů apod. Google neoznámil, kdy přesně se tato funkce dostane do telefonů, mělo by to být ale brzy.

Jak se vám líbí tato nová funkce?

Zdroj: blog.google

Komentáře

dunco

dunco

z aplikace
18.5.2017 4:34

No nevím moc nová funkce to zřejmě nebude, toto jsem měl již ve své stařičké Sony Z1. Tam to i podle etikety na láhvi od třeba vína našlo informace o výrobci a další podrobnosti. Nebo když jsem vyfotil nějaký zámek, třeba Lednice tak také zjistila podle fotografie veškerou historii a zajímavosti. Takže vymyšleno to již bylo před několika lety.

MarQus

MarQus

18.5.2017 6:28

Mě by spíše zajímalo, kdy bude oficiálně představen český google assistant… Mít telefon v ang mi nevadí, ale google mi kuli tomu dává pouze články ze zahraničí a to už mi docela vadí.

Ropik

Ropik

18.5.2017 6:34

Velmi přesné, google rozšiřuje funkce, ale ne území, kde je poskytuje. Jako příklad můžeme dát plnohodnotný Play. Rád bych kdyby konečně google rozšířil na náš trh se vším co už vymyslel, když jsme ten nejrychleji technologicky rostoucí evropský trh…

Petr Charousek

Petr Charousek

z aplikace
19.5.2017 15:27

Kde jsem to jen v minulosti už viděl? Že by Google Goggles? Snad to s tím asistentem bude fungovat o něco lépe.

RSS (komentáře k článku)