Menu

Google koupil Dropcam za 555 milionů – kam až rozšíří své pole působnosti?

Není to tak dávno, co Google podnikl další krok v rozšiřování svého vlivu a koupil společnost Nest za neuvěřitelných 3,2 miliard dolarů. (Starší zprávičku najdete zde.) Ta je známá především svým chytrým termostatem a celkově se zabývá problematikou chytré domácnosti. Dnes vyplulo na povrch oficiální oznámení, že Nest Googlu rozhodně nestačí, a tak koupil společnost Dropcam za „pouhých“ 555 milionu dolarů. Google tak dal jasně najevo, že se máme na co těšit a že se rozhodně letos hodlá více zapojit do všeho, co se týká chytrých domácností – se zařízení od Nest a Dropcam to půjde snadno. A co vlastně Dropcam vyrábí?

Dropcam-Pro-products-640x339

Jak už název napovídá, jsou to především chytré kamery. Tyto bezpečností zařízení jsou napojené na wi-fi a kupříkladu posílají snímky do vašeho smartphonu. Společně by se měly výrobky těchto dvou firem spojit pod záštitou Googlu a vytvořit ještě chytřejší a lepší bezpečnostní zařízení, která by ohlídala vaši domácnost. Greg Duffy, výkonný ředitel společnosti Dropcam, hodnotí na svém blogu sloučení velice pozitivně: „Nest a Dropcam jsou spřízněné duše. Obě společnosti se zrodily z frustrace způsobené starými, nepoužitelnými zařízeními, které dělají pravý opak toho, aby byl život jednodušší. Po mnoha rozhovorech s majiteli Nest, Tonny a Mattem, je jasné, že všichni sdílíme stejnou vizi.” Jen málokoho ale nenapadne, že po takové koupi už nezbudou téměř žádná data, o kterých by Google neměl přehled. Nebo je to jen paranoia?

Jak hodnotíte rozšiřování společnosti Google?

Zdroj: phonandroid

 

Komentáře

PowerfulCZ

z aplikace
21.6.2014 22:43

Paranoia to rozhodně není. Každý chce přece všechno vědět a řídit. Google se o to začal pokoušet možná, že to ani nezamýšlel.

majkl

majkl

z aplikace
22.6.2014 8:30

nekdo se rozsirovat musi…:))

Risak

risak 0

z aplikace
22.6.2014 12:29

skynet sa pomali blizi bude dobry ci zly? :D

Petr Rolf

z aplikace
22.6.2014 13:31

risak: Presne to same me napadlo,kdyz sem zacal clanek cist:-D Ted se smejeme,ale ta doba,kdy bez online systémů nebudeme moct ani na wc,za nejaky cas nastane:-) Jinak,IP kamery ovladane telefonem jsou dnes uz bezna zalezitost,google ten svuj system navíc propoji se vsemi ucty :-)) Tomu se ale rad vyhnu:-)

RSS (komentáře k článku)