Google testuje nový vzhled historie vyhledávání. Vyzkoušíte ho?

historie_vyhledavani_ico

Až budete příště vyhledávat na svém telefonu přes widget z domovské obrazovky, možná si všimnete něčeho neobvyklého. Rozevírací seznam s nabídkou historie vyhledávání má totiž dostat úplně nový vzhled. Je kompaktnější a zobrazuje hledané výrazy v několika blocích. Novinka je zatím dostupná je omezenému vzorku uživatelů, avšak zdá se, že ji může vyzkoušet každý díky malému triku s klávesnicí.

Nový vzhled historie vyhledávání Nový vzhled historie vyhledávání

Historie vyhledávání se zobrazuje při poklepání na vyhledávací widget Google. Dlouhou dobu neprodělala tato nabídka žádnou zásadnější změnu: jednalo se o seznam s několika řádky, na kterých byly zobrazeny poslední hledané výrazy. Nové provedení zabírá méně místa, protože se na jeden řádek vejde více vyhledávacích výrazů.

Jak vyzkoušet nový vzhled historie vyhledávání?

Dostáváme se k tomu, nač asi čekáte nejvíce: jak zobrazit novou historii vyhledávání (tedy pokud se vám v tomto provedení již nezobrazuje jako výchozí). Je to prosté: stačí do vyhledávacího widgetu zadat mezeru následovanou několika znaky. Když pak tyto znaky odstraníte/smažete, měla by se vám zobrazit historie vyhledávání ve své nové podobě. Úspěšně jsme uvedený postup vyzkoušeli na redakčním telefonu Sony Xperia Z3 s oficiálním čtvrtým vývojářským náhledem Androidu 7.0 Nougat.

Proti starší verzi chybí šipky vedle vyhledávaných výrazů, které přenášely zadaný výraz do vyhledávacího pole pro jeho editaci před dalším hledáním. V novém provedení klepnutí na položku daný výraz rovnou vyhledá, teprve poté může uživatel provádět jeho změny. “Je to sice pomalejší, ale zato delší cestou,” chtělo by se parafrázovat klasickou filmovou hlášku. Dlouhým podržením vybrané položky ji odstraníte z historie vyhledávání.

Kompaktní provedení historie hledání se objevilo 14. srpna na Redditu a patrně bude celkem rozumné předpokládat, že se v dohledné době stane výchozím provedením.

Co na nový způsob zobrazení historie vyhledávání říkáte? Připadá vám praktičtější, nebo naopak méně přehledný? Podělte se o své názory a myšlenky v diskuzi pod článkem!

Google

Zdroje: androidpolice.com, reddit.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek