Menu

Google Glass to rozjíždí! Podívejte se na aplikaci, specifikace, unboxing videa!

google-glass
Google Glass to rozjíždí! Podívejte se na aplikaci, specifikace, unboxing videa!
Ohodnoťte článek

I přesto, že je mnozí uživatelé budou považovat za další poškozování soukromí a nešvar digitální éry, jsou brýle Google Glass velkým technologickým hitem.

Zatímco pro vás kolega Honza Dolejš píše detailní rozbor futuristických brýlí od Google Glass, až se z klávesnice kouří, bylo by škoda nechávat na našem webu příliš velké informační okno. Proto se pojďme v rychlosti podívat, co nového se kolem Google Glass událo.

Google Glass jsou připraveny na cestu k vývojářům

Je tomu téměř rok, co na konferenci Google I/O dostali účastníci možnost „předplatit“ si brýle Google Glass. Mezitím uspořádal Google několik soutěží (hackatonů – hack + maraton), kde mohly vývojářské týmy zkoušet různé možnosti tohoto zařízení. Chybělo jen jediné – zařízení samotné. Jak ale informoval server Phandroid, čekání je u konce! Tým Glass informoval prostřednictvím mailu všechny předplatitele, že první várka brýlí už je k dispozici a brzy se vydá na cestu. Nedočkají se však všichni zároveň, brýle budou dodávány ve vlnách.

Google-Glass-Explorers-email

Specifikace

Je to trochu zvláštní, uvádět hardwarové specifikace u brýlí, ale berme to jako symbol moderní doby. Za chvilku budeme psát hardwarové specifikace kávovarů a možná se nad tím ani nepozastavíme. Týmu vývojářů se do rámečků brýlí podařilo nacpat následující železo:

Displej (tedy spíše zobrazovací jednotka) je nastavena tak, že máte pocit, jako byste se dívali na monitor o úhlopříčce 25 palců ze vzdálenosti 243 centimetrů. Brýle jsou dále vybaveny pětimegapixelovým fotoaparátem, který umí i natáčet video v rozlišení 720p. Data se budou ukládat na 16GB paměť, z čehož je 12 GB reálná hodnota volného prostoru. Brýle samozřejmě komunikují zcela bezdrátově – po Bluetooth a Wi-fi. Při plném nabití by měly za „běžného užívání“ vydržet celý den. Google však upozorňuje na to, že některé operace (nahrávání videa) samozřejmě vyčerpají baterii rychleji. Nabíjení probíhá pomocí microUSB kabelu.

glass_photos4-580-75

Aplikace

Aby si první šťastní majitelé těchto brýlí mohli vše bez problémů nastavit, objevila se na Google Play obslužná aplikace nazvaná MyGlass. Obsahuje všechny nezbytné prvky nutné k nastavení funkčnosti těchto brýlí. Pokud toto zařízení nevlastníte, nemá pro vás obslužný prográmek žádný smysl. Pokud vás i přesto zajímá, mrkněte se na odkaz pod článkem, vede přímo na stránku s programem. Přes běžné hledání na Google Play se k němu pravděpodobně nedostanete.

unnamed (5) unnamed (4) unnamed (3)

 A rozbalujeme!

Protože video vydá za tisíc slov, zdržíme se protentokrát komentáře. Takže se sami můžete podívat na vlastní oči, jak tento zázrak vypadá v rukách čerstvého majitele.

 

http://youtu.be/YliQxNIvCts

 

MyGlass
Google Inc.
Verze1.0.0 (15. 4. 2013)
Velikost3,5 MB
4.0+


Zdarma

 

Zdroje: Phandroid, YouTube

Komentáře

Philip Kiulpekidis

Philip Kiulpekidis

17.4.2013 21:24

Já už to sakra chci mít doma a chci je vyměnit za své obyčejné brýle! ^_^

24android24

24android24

17.4.2013 21:40

nevím čím to točili, ale to video se seka.
ale jinak ti vypadá dobře, jen ať to zase někdo nezakáže že to ničí oči.

brisingr002

brisingr002

17.4.2013 22:42

Půjde to nasadit i přes normální brýle?

LukeCZ

LukeCZ

18.4.2013 7:38

Jestli to bude umět zobrazovat navigaci, jdu do nich! Přece jenom třeba při geocachingu držet v ruce PDA je občas na zabití…

Zdenek

Zdenek

18.4.2013 7:47

Jo ? KDyby to stalo 4000 rekl bych ok, ale pochybuju ze za to das tech 20t+ co to tedka stoji :)

Karel Vydra

Karel Vydra

18.4.2013 8:26

Souhlas se “ Zdenek “ kdyby byla cena rozumná du do toho , ale takhle jsou pro mně nedostupné :-(

Philip Kiulpekidis

Philip Kiulpekidis

18.4.2013 9:22

Já nevím, ale trochu lepší obroučky se mohou vyšplhat až do 10 tisíc celkově. :-) A pokud budou umět natáčet, fotit, zobrazovat mail, zobrazovat pro mne zajímavé novinky, GPS, hudba, či dokonce přehrát film(to asi až časem, ale doufám v to :D )? Pro mě je to jasná koupě. :-)

Blaidd Drwg

Blaidd Drwg

18.4.2013 9:34

25 palců ze 2.5 metru, to mi přijde dost malý

ferency

ferency

18.4.2013 14:42

Připodobnil bych to třeba k Siri….dobrý funkce, funguje to, ale využívat to nebudu jelikož bych si přišel jako blbec.
Dokážu si představit vzít si je na kolo, do auta a tak, ale na denní užívání určitě ne. Už jen kamera v brýlích je dost kontroverzní téma a vznikne mnoho míst kde budou zakázány.

wolf

wolf

18.4.2013 20:43

@ferency souhlas, funkce jako Siri a na veřejnosti si člověk připadá jak blb …

Ale s tou kamerou bych nesouhlasil, existují daleko menší nenápadné kamery, kterými si kdykoliv člověk natočí co potřebuje, tak proč se bránit něčemu co je vidět a dopředu jsi na to v podstatě upozorněn. Pokud budeš mít kameru v propisce a tu v kapse nikdo nic neví a zakázané to není. Není to divné?

hugorx

hugorx

18.4.2013 21:28

fm radio jsem nikdy nepouzil…

RSS (komentáře k článku)