Google jde po krku Facebook Pages, nabídne nové funkce pro podniky

Gogole přidává nové možnosti úprav profilů pro podniky

Google My Business app už je sice dostupná delší dobu, dlouho ale zůstávala za očekáváním. Podniky tedy často volily jiné způsoby propagace a komunikace s potenciálními zákazníky, například Facebook Pages. Google se ale zřejmě rozvzpomněl a uvedl nové funkce, které urychlí a zjednoduší jak vyhledání správné kavárny, nejlepšího holičství v okolí, nebo pomůže s rezervací stolu pro dva na páteční večer. Podniky navíc budou moci nabídnout zákazníkům speciální akce, pokud je začnou sledovat.

Engage with your customers using Google My Business

Engage with your customers using Google My Business

Sledujte a dostanete slevu

Google se snaží ze svých map udělat místo, ve kterém zařídíte vše. Zatím zvládá poradit s nejrychlejší cestou do práce, naplánuje s vámi výlet a nově vás budou moci podniky uvítat speciální nabídkou. Ta vám bude k dispozici ve chvíli, kdy zajímavému místu dáte tzv. “follow“, tedy když jej začnete sledovat. Novinky zde ale nekončí, Google se zaměřil na jednodušší komunikaci mezi majitelem a uživatelem a rozšířil například možnosti úprav profilu podniků.

Welcome_Offers

Mezi nové funkce pro podniky patří také možnost zkrácení URL profilu podniku v Google Mapách. Dále bude mít majitel možnost svému podniku přidat i uživatelské jméno za @, podobně jako je tomu na Twitteru či Instagramu. Nově si také budou moci podniky zvolit vlastní náhledové fotografie nebo přidat na svou stránku loga. Ta budou mít za úkol jasně graficky definovat kategorii podniku.

Novinky v profilech podniků

Vždy budete vědět, kde to v okolí stojí za to

Na konec dojde i k zavedení nové kategorie “Oblíbené v okolí“. Do této skupiny budou zařazeny podniky v top pěti procentech oblíbenosti, která bude založena na pozitivních hodnoceních od návštěvníků, ochoty odpovídat na dotazy a úplnosti poskytovaných informací na stránce profilu. Většina těchto funkcí bude dostupná již ode dneška, na zkrácené URL si ale budou muset podniky počkat.

Používáte Google Mapy, když vybíráte kam vyrazit?

zdroj: Google

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek