Google Drive brzy budete moci procházet i offline, stačit bude Chrome

Google Drive offline mód bude zatím fungovat jen v prohlížeči Chrome

Google Drive je bezesporu jedním z nejpoužívanějších cloudových úložišť. Nabízí přehledný design, tvorbu Google dokumentů a od nedávna také možnost ukládat si offline soubory, ovšem zatím jen určité typy. Pokud vás tedy často trápí například pomalé načítání, když jste připojeni na data, zbystřete. Offline mód se totiž rozrůstá o další podporované typy souborů a brzy si tak budete moci ze svého online cloudu udělat klasické úložiště. Bohužel, zatím to vypadá, že Google se bude chtít zaměřit jen na podporu ve svém prohlížeči, tedy v Chromu.

Obrázky, PDF i MS Office

Novinka je zatím pouze ve fázi testování, již nyní ale lze poznat, jakým směrem Google chce postupovat. Do úložiště si budete moci stáhnout obrázky, PDFka nebo i soubory vytvořené v Microsoft Office. Ukládání bude probíhat pomocí pár kliknutí a fungovat bude na všech zařízeních, na kterých máte nainstalovaný Google Chrome. To sice svědčí o vznikajícím monopolu tohoto prohlížeče, ale vzhledem k tomu, že i nová verze prohlížeče Microsoft Edge běží na bázi chromia, není čemu se divit. Paradoxně ovšem tato nová funkce zatím nefunguje v Chrome OS.

Takhle nový Google Drive offline mód funguje

Zatím jen pro GSuite

Pokud by vás tato nová funkce zaujala, před jejím aktivováním se naskýtá pár překážek. Do bety se mohou zatím přihlásit jen organizace, které používají firemní verzi GSuite. Google si tímto zařídil vcelku omezený počet uživatelů a tah je to tedy pochopitelný. Než tato funkce bude k dispozici pro každého, je potřeba ji zevrubně otestovat. Uvidí se také, jaký bude o tuto Google Drive funkci zájem. Výhodou cloudových úložišť je přístup online z co nejvíce zařízení, možnost ukládat si dokumenty a soubory je trochu protichůdnou filozofií, ale určitě se najdou tací, kdo by tuto funkci ocenili již dnes.

Používáte Google Drive offline? Jak?

zdroj: Google blog

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)