Menu

Gmail přidává funkci „Vrátit zpět odeslání“ pro všechny uživatele

Každému z nás se jistě někdy stalo, že poslal důležitý email s hrubkou, za kterou by se styděl i prvňáček nebo zadal špatnou adresu příjemce. V takovém případě se může jednat o velmi nepříjemné chvilky a nutnost psaní ponižující omluvné zprávy. Tomu je však konec s novou funkcí “Vrátit zpět odeslání”, která je nyní dostupná pro všechny uživatele Gmail.

Nová funkce v Gmail, “Vrátit zpět odeslání”

Gmail funkce vrátit zpět

Aktivování této novinky je velice jednoduché a zvládne ho každý. V našem webovém prohlížeči stačí otevřít odkaz mail.google.com. Ten nás přenese do emailové schránky, kde v pravém horním rohu rozklikneme ozubené kolečko a vybereme nastavení. V okně s nastavením můžeme vidět položku „Vrátit zpět odeslání odeslání“, kterou následně aktivujeme a vybereme časový interval, po který budeme moci odeslanou zprávu vrátit zpět. Na výběr jsou možnosti od 5 do 30 sekund. Novinka bohužel prozatím není dostupná pro mobilní aplikaci Gmail, očekává se však, že vývojáři do ni tuto funkci brzy přidají. Již nyní je však dostupná v aplikaci Inbox.

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

P1

P1

24.6.2015 10:42

To se hodí :)

Tomas

Tomas

24.6.2015 10:48

Hm dle popisu to vypada, ze to neni fce vratit zpet, ale funkce nastavitelneho defaultniho odlozeni odeslani…

Mira

Mira

24.6.2015 11:05

Tomas: Hm a jak bys to chtel jinak resit?

SeppWinkler

SeppWinkler

24.6.2015 11:18

Nie je to zlé, ale je to len taká náhrada. Mala by existovať možnosť kedykoľvek odvolať e-mail, podobne, ako to umožňuje Outlook. Jasne, že sa to nedá pri všetkých účtoch iných poskytovateľov, ale aspoň v rámci Gmailu by to ísť malo. Prípadne by to aspoň odoslalo informáciu o zrušení mailu pôvodnému adresátovi. Google sa vôbec nevenuje inovácii svojich služieb, posledné roky len do nekonečna mení farbu prúžku svojich mobilných aplikácií, prípadne tvar tlačidla. Pritom by si mal uvedomiť, že mobilné apky sú len náhrada desktopových, ktoré používateľ využíva na rozsiahlejšiu činnosť. Navyše dizajn nikdy nenahradí funkčnosť. Je na smiech, ak vyhľadávací gigant neumožňuje riadne vyhľadávanie vo svojom kalendári, ale dokonca ani vo svojom obchode.

Flamb

Flamb

24.6.2015 11:20

Exchange společně s Outlookem tuhle funkci má a není to řešené pozdějším odesláním zprávy, pokud si to ještě pamatuju.

Sky_line

sky_line 0

24.6.2015 11:32

Poradil by někdo, kde se to dá aktivovat v app Inbox? Nemůžu to najít…. pokud to tam vůbec je. v. 1.9(95551886). Díky

biker_nrs

z aplikace
24.6.2015 12:15

Já teda nevím, ale funkci “Vrátit zpět odeslání” používám na Gmailu, řekl bych už několik let… Kde je ta novinka??

dk

dk

24.6.2015 12:30

Špiclovací služby zásadně nepoužívám! Víte kolika analýzama vaše fotky a dopisy proženou? Nad tím nemá člověk vůbec žádnou kontrolu. Celý internet se stal jedním obludným slídičem! Divím se, že si ještě někdo nezaložil byznys na přesném opaku. Začít třeba vyhledávačem, který po vás nebude nic chtít, nic ukládat, nic o vás vědět.

mezikus

mezikus

24.6.2015 12:33

To dobře, ale mám v mailu jako podpis, omluvte stručnost a chyby, ťukám na mobilu. U SMS mám apku, která pozdrží odeslání až na 30 sekund. xkrát se to vyplatilu, už kvůli chybnému nastavení příjemce.

Gofy

Gofy

24.6.2015 13:00

Ahoj.a nemate neco na notifikaci o doruceni resp. Otevreni zpravy jako ma seznam treba? Diky

Maladava

24.6.2015 13:31

Ahoj, možná se to někomu bude zdát jako blbá otázka, ale nějak na to nemůžu přijít. Dá se někde v aplikaci gmail udělat “označit vše jako přečtené”? Nechci označovat každý mail zvlášť. Díky

Erzebeth

Erzebeth

24.6.2015 13:59

Moc nerozumím téhle zprávě…. Čekala jsem, že to budu moci konečně používat i v klientovi v telefonu a vy to máte jako “žhavou” novinku pro počítač, když je tato funkce v gmailu odjakživa?! :D

Ivo

Ivo

24.6.2015 14:42

Opravte mě někdo jestli se pletu, ale tato “novinka” je snad v desktopovém klientu už tak čtyři, pět let. Ne ?

Ivo

Ivo

24.6.2015 14:45

To: Maladava
Do vyhledávacího řádku napiš “is:unread” a vyber vše. Nebo zmáčkni šipku napravo ve vyhledávacím poli, v nabídce hledat vyber nepřečtené a zase vyber vše.

Compumegahyperglobalnet

Compumegahyperglobalnet

24.6.2015 15:40

Dk: používám Gmail potažmo služby Googlu už osm let a jsem rád že si mě personalizuje a nenabízí mi reklamy, nebo nabídky na věci které mě nezajímají. Nicméně neustále mě dokazuje že je to jen primitivní, naivní algoritmus, který má neskonale daleko k dokonalému šmírákovi sledujícímu mé soukromí. Například dnes mi v google news nabídl zda mě zajímá téma Měsic, patrně proto, že vyhledávám informace a sleduji videa o vesmíru. Legrační však bylo, že samotný článek byl o jakési bankovní službě, které zbývá měsíc do ukončení… :D
Tím chci nazančit že obezřetnost je sice prospěšná, ale jen do určité úrovně, kde už se nedá rozlišit od stihomamu ;)

Maladava

24.6.2015 16:00

To Ivo

Nějak to nefunguje. Stejně musím ručně označit všechny maily.

ars12

ars12

24.6.2015 17:56

Compumegahyperglobalnet: je vidět, že žiješ někde deset let v minulosti, dnes jsou technologie úplně jinde, než nějaké podsouvání kontextové reklamy. Soukromí je základní lidské právo a potřeba. Bez soukromí může žít parta imb*cilů, ale ne člověk. Dokonce ani v rámci jedné rodiny o sobě její členové nevědí tolik co o vás ví google, facebook a bůh ví kdo ještě.
http://vtm.e15.cz/fbi-da-miliardu-za-technologii-pro-rozpoznavani-obliceju
http://cdr.cz/clanek/novy-algoritmus-facebooku-vas-na-fotkach-pozna-i-kdyz-nejste-takrka-videt#utm_source=atom&utm_medium=feed&utm_content=article
http://www.stoplusjednicka.cz/velky-bratr-v-akci-britska-policie-skenovala-tvare-90-tisic-ucastniku-koncertu

nosac

z aplikace
24.6.2015 19:50

Nejlepší je, si email před odesláním aspoň jednou přečíst.

Sitler

sitler 2

z aplikace
25.6.2015 8:31

pro ty, co tvrdí “jak je to tam už dlouho”: donedávna to byla jen funkce laboratoře, která se musela aktivovat a nebyla standardně dána, nyní je přímo součástí. významný rozdíl je, že už to není experiment, ale stable funkce.

biker_nrs

z aplikace
25.6.2015 12:09

sitler: Tak pak by bylo záhodno, to do článku taky napsat.

RSS (komentáře k článku)