GMail s novým vzhledem přijde možná už ve středu

gmail_icon

Na Google I/O byla kromě mnoha dalších k vidění přednáška s názvem “Struktura v designu aplikací pro Android”, kde se mluvilo o různých způsobech navigace v aplikaci, včetně nového navigačního menu. Zhruba ve 23. minutě se na plátně objevil obrázek, který neunikl oku pozorného redaktora serveru Android Police Rona Amadea – s největší pravděpodobností se totiž jednalo o snímek Gmailu se zbrusu novým uživatelským rozhraním.

Amadeo vedle sebe porovnal starou (na obrázcích níže vlevo) a pravděpodobnou novou verzi (vpravo):

Tlačítko vlevo v horní liště rozbaluje nabídku, skrze kterou lze přepínat mezi doručenou a prioritní poštou, což je v aktuální verzi možné provádět pouze krkolomně přes štítky. Naopak chybí základní štítky, jako Koncepty, Veškerá pošta, Spam a Koš.

Dále to vypadá, že se na věčnost odporoučí dolní lišta s tlačítky pro napsání nové zprávy, vyhledávání, štítky, obnovení a kontextovou nabídkou. Tlačítka pro nový e-mail a vyhledávání se přesunula nahoru, štítky alternuje již viděné navigační menu a obnovení by mohlo fungovat na potažení, jak je tomu u řady klientů sociálních sítí. Význam této úpravy je zřejmý: více prostoru pro práci s poštou.

Později uniklý snímek údajně nové verze Později uniklý snímek údajně nové verze

Údajně důvěryhodný uživatel (jako první vypustil informace o projektu Babel i loňské podzimní akci Googlu), vystupující na diskuzním fóru serveru The Verge pod přezdívkou ryan_socio, informaci, že uniklé snímky nového Gmailu jsou pravé a jedná se o novou verzi Gmailu nejen pro Android, ale i IOS a desktop.

Zbývá zodpovědět již jen jednu důležitou otázku: kdy bychom se mohli dočkat nového Gmailu? Server Android Police s určitou mírou nadsázky spekuluje, že by se tak mohlo stát ve středu v 18:00 našeho času.

Zdroje: Android Police, Android Headlines a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)