Společnost Fujitsu představila senzor skenující žíly v dlani, dočkáme se jej možná i v telefonech

fujitsu-1

Společnost Fujitsu představila nejmenší a nejtenčí bezkontaktní senzor na světě, který skenuje žíly v dlani člověka. Možná si říkáte, k čemu je takové zařízení dobré a zda má člověk potřebu zkoumat strukturu svých žil. Vězte, že díky této technologii je jednoduché rozpoznat různé osoby, a tak by senzor sloužil k identifikaci. Unikátní senzor je pouhých 48 mm široký, 48 mm dlouhý a 16,4 mm vysoký a dočkal se prvního integrování do myši s názvem PalmSecure-SL.

vlevo_PalmSecureSL_vpravo senzor

Technologie dokáže identifikovat osoby s velmi vysokou spolehlivostí, protože skenování struktury žil je daleko přesnější než tomu bylo u zařízení, které prováděly autorizaci osob za pomocí technologie snímání otisků prstů. V testech senzor vykazoval míru chybné pozitivní identifikace jen 0,00008 procent a míru chybné neidentifikace v databázi uložených osob jen 0,01 procenta. Podaří-li se senzor ještě o nějaký kus zmenšit, společnost Fujitsu předpokládá, že by mohl najít uplatnění také v mobilních přístrojích.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)