Fujitsu chystá high-endový voděodolný tablet s obří baterií

Fujitsu-Arrows

Máte už třetí tablet, protože jste si všechny předchozí polili vodou (v tom lepším případě) a v servisu vám je odmítli záručně opravit? Nejen vám svitlo na příznivější časy. Japonská nadnárodní společnost Fujitsu se totiž pochlubila novým kouskem, který v dohledné budoucnosti zamíří na západní trh. Výrobek ponese označení Fujitsu Arrows Tab F-05E a rozhodně se nejedná o žádné ořezávátko do počtu. Prototyp téhle desetipalcové mašinky je osazen čipsetem Tegra 3 tepajícím na frekvenci 1,7 GHz – aby také ne, když bude pohánět displej o sympatickém rozlišení 1920 × 1200, který defacto překračuje standard FullHD o 120 pixelů. Budeme doufat, že se jedná o IPS displej, ale bohužel jsem z oficiální zprávy nevyčetl nic konkrétnějšího než to, že nabídne „křišťálově čistou kvalitu“. Dalším důvodem k radosti jsou rovné 2GB operační paměti a především vysokokapacitní baterie chlubící se hodnotou 10080 mAh, tudíž by měl přístroj vydržet až 14 hodin přehrávání HD videa. Příjemná překvapení však nekončí! Vysokorychlostní připojení LTE „Xi“ sice v Čechách nevyužijeme, zato mnoho uživatelů potěší přítomnost MicroSD slotu nebo čtečky otisků prstů.

Fujitsu-Arrows

Fotoaparát s 8Mpix může znít na papíře dobře, ale dokud neuvidíme fotografie pořízené běžnými uživateli, nemůžeme soudit. Vše je zabaleno v ladném těle s tloušťkou pouhých 9,9 milimetru. Závěrem by bylo vhodné zmínit ještě pár detailů o odolnosti tohoto tabletu. Výrobce udává splněné standardy IPX5/8 (voděodolný) a IPX5 (prachuodolný). Co to znamená? Že by mělo být možné díky IPX8 ponořit tablet metr a půl hluboko pod hladinu vody na dobu 30 minut, aniž by byl přístroj jakkoliv poškozen. Konečně se přestanu bát brát si ebooky do vany. Ve zkratce tedy: Tegra3, 2GB RAM, 32GB interní paměti, displej s rozlišením 1920×1200, slot na MicroSD karty, odolný vodě a prachu, čtečka otisků prstů, podpora DLNA, baterie s kapacitou 10080 mAh, vysokorychlostní nabíječka, tloušťka 9,9mm A to nejdůležitější? Datum vydání v USA je nastaveno na 15. února a cena zůstává zatím „otevřená“.

Fujitsu-Arrows-back

Tak co vy na to? Že by nakonec Fujitsu všem ostatní vytřelo zrak a nabídlo high-endový tablet bez zbytečných nelogičností jakými jsou třeba absence microSD slotu nebo slabá baterie? Hrozby existují pouze dvě: V Evropě nebude dostupný,  nebo se cena přehoupne silně přes 20 000 Kč.

Zdroj: Phonearena

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (12)