Freekick battle – střílení na bránu nikdy nebylo zábavnější

f1

Vývojáři z GAMEVIL (které znáte asi především díky RPG titulům Zenonia a Destinia) nám přinášejí další hru, tentokrát se jedná o fotbalovou oddychovku s názvem Freekick Battle.

O co vlastně jde?
Princip hry je jednoduchý a určitě jste se s ním všichni již setkali – vstřelte gól z každé pozice na které se objevíte. Ve hře je systém levelování, kdy se vám při každém postupu na další level zvýší nějaký z vašich skillů, díky kterým pak máte větší sílů v kopu nebo například můžete použít větší rotaci.

Ovládání aneb konečně nějaká změna
Ovládání je jednoduché, avšak jiné než u ostatních her tohoto typu, kdy pouze táhnete prstem od míče směrem k bráně. Toto je zde totiž vyřešeno dvěma směrovými šipkami vlevo, kterými měnítě směr, kam míříte (ovšem jde to i jemněji klasicky prstem), a poté na pravé straně obrázkem míče, na kterém určujete rotaci a sílu kopu.

http://youtu.be/CjhiYfnfuDM

Multiplayer, pilíř této hry?
Největší náplň tvoří asi multiplayer, který jde hrát stále dokola, šplháte po světovém nebo lokálním žebříčku a můžete si do Rival Listu přidávat i vaše rivaly. Jde vlastně o to, kdo nastřílí jako první 3000 bodů. Dostáváte náhodně chance jako Power Shot, kterou postřelíte zeď i brankáře, Extra Score, které se vám navíc přičte když vstřelíte gól, a Gold Chance, za kterou dostanete herní peníz za který můžete nakupovat kostýmy. Navíc se vám přičítá kombo, takže je opravdu smolné, pokud po 5 proměněných šancí jednu nedáte, protože se vám toto kombo smaže. Čím lépe hrajete, tím výše se v žebříčcích šplháte a zvyšuje se vám hodnost. Myslím si, že po čase určitě omrzí i toto.

Grafika neurazí, ale ani neohromí
Hra je v příjemném 3D kabátku, rozhodně by bylo co vylepšovat, ale k takové hře ani nepotřebujete oslnivou grafiku, ale spíše to vše ostatní. To ať posoudí každý hráč.

Takže jak to vlastně celé dopadlo?
Myslím, že vás hra určitě na nějaké to odpoledne zabaví, ale nedá se podle mě hovořit o hře, která by vás bavila stále a neomrzela (která taková dnes je?). Alespoň jde o pokus o nějakou změnu v tomto kopacím fotbalovém žánru, netradiční formě ovládání a multiplayeru s žebříčkem a s grafikou, která vás ničím nepřekvapí. 7/10

7cec9d222802a089261f3ef2ed1eac9c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (David Kohout) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)