Menu

Fototest OnePlus 6 vs. Xiaomi Mi 8 vs. zrcadlovka Sony

Nová várka fototestů je zde. Máme pro vás nové telefony, vrátíme se ale i k dříve otestovaným modelům, a to z toho důvodu, že jsme nově zařadili k porovnání fotografií také Full Frame fotoaparát Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm F2.8. Díky tomu tak fototesty dostávají úplně nový rozměr, kdy telefony nejen soupeří mezi sebou, ale můžou se ihned srovnat s kvalitní digitální “zrcadlovkou”. Jako první zde máme dvě žhavé novinky z Číny. Pojďme se podívat na fototest OnePlus 6 a Xiaomi Mi 8.

Který telefon fotí lépe? OnePlus 6 nebo Xiaomi Mi 8?

Nejprve tu máme OnePlus 6, který má duální fotoaparát se dvěma snímači Sony. První je Sony IMX 519, který má 16 MPx, podporuje EIS i OIS a světelnost je F/1.7. Sekundární fotoaparát má snímač Sony IMX 376K, který má 20 MPx a světelnost F/1.7. Podporuje se nahrávání až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má 16 MPx, EIS a světelnost F/2.0.

oneplus 6 katalog

OnePlus 6

1.0
 • Displej 6,3", AMOLED, 2280 x 1080 px
 • Procesor Snapdragon 845
 • RAM 8 GB RAM
 • Fotoaparát 16 + 20 MP
 • Baterie 3 300 mAh
 • Cena od 14 490 Kč

Xiaomi Mi 8 má také duální fotoaparát, akorát ve složení 2x 12 MPx. Hlavní fotoaparát má také čtyřosou optickou stabilizaci obrazu (OIS) a světelnost F/1.8. Sekundární fotoaparát má světelnost F/2.4. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení, ale pouze ve 30 FPS. Přední selfie fotoaparát má 20 MPx a světelnost F/2.0.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8

1.0
 • Displej Super AMOLED, 6,21, 1080 x 2248 pixelů
 • Procesor Snapdragon 845
 • RAM 6/8 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3400 mAh
 • Cena od 13 990 Kč

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8. Nejedná se přímo o digitální zrcadlovku, protože nemá “zrcadlo”. Obraz z objektivu jde rovnou na snímač a ten posílá obraz i do digitálního hledáčku, ve kterém je displej. Díky tomu je tento fotoaparát kompaktnější.

Přestože při srovnání fotoaparátů mobilních telefonů nelze u všech nastolit úplně stejné podmínky, snažili jsme se tomuto ideálu co nejvíce přiblížit. Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek.

Fototest OnePlus 6 vs. Xiaomi Mi 8 vs. zrcadlovka Sony A7ii

test selfie kamery xiaomi mi 8 vs oneplus 6 vs zrcadlovka sony

Srovnání kvality videa – Xiaomi Mi 8 vs OnePlus 6

Závěrečně hodnocení fototest OnePlus 6 vs Xiaomi Mi 8 vs zrcadlovka Sony A7ii

Z fotografií za denního světla jde vidět, že mobilní telefony se už na první pohled poměrně zdatně dokážou vyrovnat zrcadlovkám. Umělá inteligence pomáhá hodně vylepšovat fotografie. Množství detailů je největší u Sony A7ii, obzvlášť u vlasů modelky to jde vidět, kde zrcadlovka dokáže zabrat doslova každý jednotlivý vlas. Mezi OnePlus 6 a Xiaomi Mi 8 nám množství detailů přijde lepší u Xiaomi Mi 8. Barevné podání je téměř identické u všech tří zařízení.

Pokud se přesuneme na fotografie ve zhoršených světelných podmínkách a v noci, tak už jdou vidět větší rozdíly. Největší šum můžeme vidět na OnePlus 6 telefonu, na druhou stranu oproti předchozímu modelu zde vidíme velký posun kupředu. OnePlus 6 má velmi dobrý dynamický rozsah, obzvlášť na snímku s reklamou to jde vidět. Zrcadlovka pak nabízí největší množství detailů. U videa si pak můžete všimnout, že Xiaomi Mi 8 hodně ztrácí na detailech.

Líbí se vám více fotografie z OnePlus 6 nebo z Xiaomi Mi 8?

 

Komentáře

Kedar_CZ

Kedar_CZ 1

2.7.2018 18:47

Mi 8. Líbí se mi jak se blížíme k tomu že telefony jednou možná budou fotit jako zrcadlovky. :D

Bicista

bicista 61

2.7.2018 19:11

Kedar : fyziku neobejdes. Nikdy nebude mobil s pidi snimacem a pidi optikou fotit lepe nez zrcadlovka. Je rozdil fotit, nejake mestcke cvaky, v podstate takove reportazni foto. To mobil zvladne nekdy i lip nez zrcadlovka. Ale pro kvalitni praci, hry detailu, hloubky ostrosti to nikdy mobil nedokaze. Spis lidi ztraceji pojem to cemu se rika kvalitni foto. Vyhoda mobilu je ze ja maly, je vzdy pri ruce. Nepostrebuje fotka zady postprocesing ze strany fotografa atp. Hlavne je to o tom co od fotky pro vlastni potrebu ocekavam. Drive si kazdy fotky vazil, kazdej 2x premyslel nez cvaknul. Dnes nacvakate tuny fotek zadarmo, nacpou se konvertovany na socialni site a hotovo.

Mejlak

Mejlak 0

2.7.2018 20:45

Hodně odvážné porovnání, respektive neporovnání. Nevím jak se pokouší kdo porovnat snímky z těchto zařízení, byl to pouze automatický režim? Nebo ruční nastavení sony? Nebo jaký režim automatiky ? Tohle považuji za velké šlápnutí vedle……

Qual

Petr Vacek 3

2.7.2018 21:02

Výborně, jen tak dál. Takové testy mají skutečnou vypovídající hodnotu, jen to chce více telefonů. Porovnání se “zrcadlovkou” co nejvěrněji ukáže, jak vypadá scéna ve skutečnosti a člověk si může udělat pořádně obrázek.

Pepik31

Josef Kubín 8

2.7.2018 21:07

Srovnání se zrcadlovkou, kde ale žádná není. Chápu že se nedá fyzika ošálit malým snímačem, ale co za posledních 5 let ukázala fotografie v mobilu, tak to je něco neuvěřitelného. Vývoj jde kupředu jak u mobilů tak fotoaparátů, ale nastává čas, kdy 99% lidí nepotřebuje kupovat zrcadlovku, když mobil dělá parádní fotky a má ho člověk stále u sebe.

Oldazcihelny

Oldřich Oldazcihelny 0

2.7.2018 21:15

bicista musím se smát, všechno jde dopředu a říct že něco nejde nebo že něco nebude, je k smíchu, dnešní telefóny se čím dál více přibližují fotoaparátum jak ukazují fotky, a že nejde nic nastavit, blbost jde tam nastavit opravdu vše a jak hardware tak i software jde dopředu a fotky na telefonech budou stejně dobré, možná i lepší i dříve se říkalo že něco nejde nebo nebude a je to, takové chytraky mám rád, jen proto že tomu nerozumí radši napíšou že to nejde nebo nebude

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

2.7.2018 21:27

@Mejlak: Jak už psal Petr Vacek, snímky z fotoaparátu slouží hlavně k ukázání toho, jak scéna vypadá “ve skutečnosti a kam se můžou telefony v následujících letech posunout. Hlavní je porovnání snímků a videí z telefonů, kde vždy používáme automatický režim, pokud se v testu nepíše jinak. Fotografie ze Sony A7ii jsou foceny na manuální režim.

@Petr Vacek: Další testy s jinými telefony budou následovat po celý červenec, chystáme i speciální rozcestník, kde si každý bude moct rychle vybrat fototest na vybraný telefon.

Hurecc

Jan Sz -3

2.7.2018 21:29

Na cvaky blbosti , pak to banda stejne projede pres filtr na instagramu mobily uplne staci.
Na prirodu , modelky atd… Jasny vemu si zrcadlo. Ale ze bych tak fotil vsude a nosil sebou vsude tezky kram. To fakt ne.

Jinak fotky pekne a pekny objekt. Radost pohledet :-)

Tazz1

Tazz1 0

2.7.2018 21:50

Super srovnání. Jak už tady padlo, je moc fajn vidět, v čem se mobily dotahují a v čem ztrácí na klasický foťák. Byl bych pro, kdyby takhle byly brány všechny fototesty. Tedy optimum kontra mobily. I do recenzí mobilů zahrnout srovnání s foťákem. Prostě, když je jen fotka z mobilu, tak člověk ty případné nedostatky tak nevidí. Ale je jasné, že trend bude čím dál více směrem k focení mobilem a půjde od toho, tahat se s batohem fototechniky. Mám zrcadlovku, dnes už starší Nikon, ale už dlouho nešla holka ze skříně.

Monter

monter -3

2.7.2018 22:24

Chápu, že když se píše v nadpise, že se srovnávají mobily se zrcadlovkou, vypadá líp, než srovnání s kompaktem, ale Sony má do zrcadlovky hodně daleko…Zkrátka kompakt s vyměnitelným objektivem NENÍ a nikdy nebude zrcadlovka…

Febrik

febrik 3

3.7.2018 7:31

Jak psal monter, Sony A7ii není zrcadlovka, je to systémový kompakt (prostě kompaktní bezzrcadlo s výměnnými objektivy). Na druhou stranu je to fullframe a výstupy má natolik kvalitní, že se zrcadlovkou v tomhle ohledu srovnání snese.

Co se týká technologií, dokud budou čipy ve smartphonech zakrslé, jako jsou teď (tuším, že největší použitý osadila do fotomobilu Nokia, 1″ a to byla v mobilním segmentu hodně světlá vyjímka – jinak se čipy takové velikosti dneska najdou v levných kompaktech), tak není reálné, aby byly fotografie z mobilů srovnatelné s takhle pokročilými fotoaparáty.

Na druhou stranu se dají smartphonem udělat hodně povedené fotografie, jenže na to prostě musí být alespoň elementární znalosti a především dobré oko.

Pejrak

Pejrak 0

3.7.2018 9:00

Srovnávají se jablka a hrušky. Mobil je super zápisník. A7 je hi-tech stroj. Porovnávat mobil s pidi čipem s fullfram A7II je mimo.
No a kdo tvrdí že A7 se neblíží zrcadlovkám, tak neví co píše. Strčí je do kapsy všechny 😉

Moomo

moomo 1

3.7.2018 9:16

Asi bych to neporovnával … Mě až tak “AI” – umělá inteligence..jak se tomu dnes říká nebere. Je to jeden s dalších kroků jak se stát lenochem. Tyto slovíčka jako “AI” apod. jsou čistě komerční záležitost. Mobil zatím fotku ze zrcadlovky neohrozí … Hodně také záleží, jestli se zrcadlovkou nefotí jak s mobilem na auto a cvak cvak… Pro mě osobně zatím veškerá “AI” je začátek úbytku inteligence u lidí. Posléze i tak trochu omezení svobody a soukromí k čemu všemu se dnes začíná používat.

Hed94

Hed94 0

3.7.2018 10:16

Fotky mi přijdou lepší u Xiaomi, ale video má lepší OnePlus. Celkově bych ale oba přístroje klidně vyměnil za slečnu figurantku 😀

Rodney

Rodney 4

3.7.2018 10:28

Sony alfa není zrcadlovka

Karle

karle40 49

3.7.2018 11:45

Z hlediska kvality fotek není rozdíl mezi zrcadlovkou a bezzrcadlovkou – záleží na čipu, objektivu a zpracování, ne na systému hledáčku a závěrky. Takže nevyšilujte.

Sony A7 strčí kvalitou obrazu do kapsy spoustu zrcadlovek – některé ale ne. Ale i tohle tvrzení je příliš povrchní – záleží na podmínkách, ve kterých budeme přístroje porovnávat.

Libb

Libb 77

3.7.2018 12:06

Já zkoušel porovnat (test bych tomu neříkal) Samsung S9, iPhoneX a Nikon D750 (co bylo po ruce) a byl jsem překvapený, jak blízko má ve cvacích Samsung na Nikon. Samozřejmě v horších podmínkách rychle ztrácel.
Fotky jsou zde (Nikon D750 vs Samsung S9+): https://onedrive.live.com/?authkey=%21AIjUvP74tbNST%2Do&id=7D1113F1FAF6872%2185600&cid=07D1113F1FAF6872
a zde (Nikon D750 vs Samsung S9+ vs iPhoneX): https://onedrive.live.com/?authkey=%21AKLeNms%2D6A%5Fy3SU&id=7D1113F1FAF6872%2185652&cid=07D1113F1FAF6872

Libb

Libb 77

3.7.2018 12:07

Jo a fakt se tu řeší, jestli je Aplha zrcadlovka, ale neřeší se její nastavení případně že měla manuální objektiv Canon?

Libb

Libb 77

3.7.2018 12:09

TO JAKO FAKT ŽE MNĚ ZASE ZMIZEL KOMENTÁŘ?!

MartinP

Martin Prokop 10

3.7.2018 12:26

Sony A7 II. není digitální zrcadlovka, ale “kompakt s výměnným objektivem” a LCD ( OLED)nikoliv optickým hledáčkem. A ještě cca 2roky starý….

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

3.7.2018 12:47

Děkujeme za komentáře k tomu, že Sony A7ii není zrcadlovka. Náš grafik/fotograf upozorňoval, že se najdou lidé, kteří tohle budou komentovat, i proto jsme to uvedli v textu. Jak už jsem opakoval výše v komentářích, snímky ze Sony jsou zde hlavně k určení toho, jak scéna vypadá a slouží k tomu, jak moc se liší snímky z telefonů. Sony A7ii je osobně za mě více než dostačující zařízení pro naše účely.

@Libb: Komentář nezmizel, v první řadě se vůbec nezobrazil. Spam filtr jej zachytil kvůli odkazům, u schvalování komentářů však nesedíme neustále, tak (ne)schválení může chvíli trvat. Komentář už by měl jít vidět.

Libb

Libb 77

3.7.2018 13:45

Si ten filtr polaďte, protože takhle mě to nebaví. A zmizel, komentáře se postupně jakoby nahrazovaly nejnovějším. Možná cache, co já vím, ale z pohledu uživatele to vypadá blbě.

Tomogo

Tomogo 8

3.7.2018 14:49

Už je to tu zase! To nemáte nic jiného na práci, než vymýšlet takové ptákoviny? To se prostě nedá srovnat! Nemyslím, že to nemá cenu rozvádět, ale snad jen trochu:
Už jen výměnné objektivy jsou něco, co prostě mobil nemá! Vyberu si na fotografování takový, který mi bude vyhovovat pro danou příležitost. U mobilu jsem omezen na 1, 2, nebo maximálně 3 pevná skla! U DSLR si mohu vybrat z desítek, pevných i ZOOMových.
A to nemluvím o kvalitě snímače, která byla, je a bude úplně někde jinde! Už s kompaktem Sony RX100 mohu pořizovat fotky za takového šera, kde si ani lidské oko, natož mobil neškrtne!
Tak jak vůbec někoho napadne přirovnávat mobil k full frame fotoaparátu?!
Prostě nesmysl, porovnáváte neporovnatelné.

Havrdak

havrdak 1

3.7.2018 16:50

No a mě se to porovnání líbí, takže takové věci vymýšlete dál ;-)

MikeWolf

MikeWolf 1

5.7.2018 0:29

@Libb i s manuálním sklem může fotit skvěle a fotí. Jenže je to o rukách a znalosti A7.

Nějaký ten pátek fotím s první generací A7 a vím co z toho leze. To co je na ukázkových fotkách je naprostá tragédie. Z toho může neznalý člověk nabrat dojmu, že mobily CSC/DSLR dohání, což není vůbec pravda. Na další testování se prosím seznamte pořádně s A7II a pořiďte si sklo s AF, třeba FE 50mm/f1,8. A nechápu proč je na fotkách tak vysoké ISO….Anebo se na to vykašlete a A7 nepoužívejte do srovnání vůbec. Hold focení s CSC/DSLR není to samé co cvakání s mobilem.

Devil007cz

Devil007cz 0

5.7.2018 11:28

Čekal bych od technicky založené redakce, že nebude dávat zavádějící nadpisy článků. A7II opravdu není zrcadlovka.

Pan fotograf asi moče neumí fotit, protože například fotka s listmy na obličeji je u A7II velmi přepálená, expozice je velmi v plusu, takže špatně vyfoceno a tudíž porovnány výstup neadekvátní. To stejné lze vidět i na noční fotce náměstí s katedrálou. Podobné neduhy u dalších snímku s A7II, takže kvalita porovnání velmi padá v některých případech.

V článku chybí důležité porovnání kdy například snímek musíte ořezat na 25 procent velikosti původní fotografie, tam by prostě mobily absolutně selhali v porovnání, zvláště při horším světle.

K pánovi co tady komentoval, že bezzrcadlovka se nemůže vyrovnat zrcadlovce je vidět, že nemá absolutně poslední přehled. A7III je momentálně nejlepší fullframe foťák s low light schopnostmi na trhu a nejlevnější sport fullframe foťák a o dalších věcech jako ostření po celé šířce snímače ani nemluvě nebo o stabilizovaném čipu a mohli bych pokračovat dál ve výčtu.

Redakce, opravit závažné nedostatky nebo si zkontrolovat snímky před uverejnenim by bylo více než chvalihodne.

PetrG-68

PetrG-68 1

5.7.2018 12:13

Tak proč se dělají FF snímače ,když na to stačí čip do mobilu. Bože. Tolik výmyslů a nepřesností v článku je doslova trestuhodné.

Monter

monter -3

5.7.2018 18:38

@Devil007cz: Plně s tvým komentářem souhlasím…jen pro upřesnění, já nepsal, že bezzrcadlo se nemůže rovnat v kvalitě výstupu zrcadlovkám, ale že po technické stránce kompakt s vým. objektivem NENÍ a nikdy nebude zrcadlovka…(leda, až bude mít zrcadlo).

Kleinak

kleinak -4

7.7.2018 12:33

Pěkné srovnání a opravdu je znát, že telefony prostě časem ty fotoaparáta nahradí.
Ale, otázka na pana redaktora s kterým jen již psal na jiné téma a již to dále nechtěl rozebírat, třeba mi tentokrát odpoví, je to k tomuhle tématu.
Když už porovnáváte ty vaše Nové kousky jak fotí a to ještě se zrcadlovkou, co takhle udělat pár fotek čehokoliv co se hýbe a za špatného světla. Proč Vždy fotíte statické snímky! Jen všem ukažte jak fotí tyto super telefony třeba houpající se dítě za šeram enbo lidi při tanci vs ta zrcadlovka s pomocí blesku a pigi přisvětlovací diodě. AŤ VIDÍ, že v noci, či za šera to telefon vůbec nezvládne, ani telefon za 20tis a více.
PROSÍM o nějaké ty fotografie, ať je to kompletní. Za pěkného počasí udělá krásnou fotku i NO Name do 10tis kč.
Já jsem si již takový test udělal a je katastrofální, žádný telefon bez Xenonového blesku (L1020) to nesvede a je v noci a za šera téměř nepoužitelný.
Takže jsem zvědav.

AdamChovanec

AdamChovanec -43

18.7.2018 9:04

Za mne rozhodně vyhrává OnePlus6.

RSS (komentáře k článku)