Menu

Nová kolébka Ford dokáže uspat dítě pomocí telefonu a auta

Ford Kolebka
Nová kolébka Ford dokáže uspat dítě pomocí telefonu a auta
Ohodnoťte článek

S malým dítětem je rodič rád za každou noc, kterou může spát. Některé studie ukazují, že jednoduchý způsob jak uspat dítě, je jízda v autě. Automobilka Ford se na tomto tvrzení rozhodla vytvořit speciální kolébku, která pomocí mobilního telefonu a auta imituje jízdu autem.

Ford kolébka má dítě jednoduše uspat

Jak automobilka Ford udává v tiskové zprávě, rodiče první rok života jejich dítěte ztratí 44 dní spánku. A jak někteří určitě potvrdí, děti v noci ožívají a uspat je není vůbec jednoduché. Řešením by mohla být nová kolébka, která simuluje pohyb auta, hluk motoru i pouliční osvětlení. Vše je navíc propojeno s mobilní aplikací, pomocí které se dá kolébka spojit s konkrétním autem. Díky tomu bude kolébka „drncat a vrnět“ přesně tak, jak je dítě zvyklé z auta.

Kolébka je vybavena reproduktory, které vydávají tlumené zvuky motoru, na bocích LED světla. Dítě pak leží na speciální podložce, která se houpe. Ta zajišťuje, že si dítě připadá, jak kdyby bylo v autě, a dokáže tak lépe usnout. Jediné mínus je zatím v tom, že kolébka existuje pouze v podobě prototypu. Ford nicméně potvrdil, že silně zvažuje masovou výrobu této kolébky.

Jaké máte zkušenosti s uspáváním malého dítěte? Pomohla vám například nějaká aplikace?

Zdroj: digitaltrends.com

Komentáře

Milan4exa

Milan4exa

18.4.2017 12:46

Prebalit nakrmit, pak jsem zamknul a klic jsem v zadnem pripade nedal ani matce ani tchyni! Usetril jsem za kolebku Ford :)

RSS (komentáře k článku)