Menu

Font Roboto známý z ICS nyní i pro počítače

Většina z nás už je frustrovaná z nekonečného čekání na ICS, tedy pokud jste již dávno nesáhli po neoficiálních ROM. Tým DesignAndroid představil známý font, který byl použit u nejnovější verze Androida – Ice Cream Sandwich. Pokud si tedy chcete čekání zpříjemnit alespoň minimálním vizuálním vylepšením,  je pro vás font Roboto jako stvořený. Mezi jeho největší klady patří výborná čitelnost, úhlednost a také možnost oficiálního použití. Font lze nainstalovat na jakékoliv zařízení, jedinou podmínkou je podpora standardu TrueType. Roboto je zdařilý kousek a mnoho uživatelů by již nevolilo jinak. Jak se Roboto líbí vám?

[via AC; stahujte na této adrese]

 

Komentáře

Miki

Miki

10.3.2012 21:15

No, asi takhle… už je ten font opravený, nebo je pořád v nepoužitelném stavu (viz. http://www.typo.cz/google-se-zblaznil-paskvil-zvany-roboto/)? Ten článek je ale už skoro půl roku starý, tak nevím jak to vypadá teď…

Delltar

Delltar

10.3.2012 22:01

Roboto teda upřímně není žádný zázrak, má nejasnou kresbu a odfláklý kerning… Jednoznačně se tak vyplatí si v marketu za směšných 18 Kč koupit Helveticu Neue, jeden z historicky jednoznačně nejlepších grotesků. Tomu může Roboto konkurovat jen stěží :)

jhe

jhe

10.3.2012 22:35

ad článek na typo.cz> právě jsem nainstaloval ROBOTO a provedlo několik zkoušek z článku:
ď ť ň ľ Ľ ň > v pořádku
vyrovnání akcentovaných znaků (TÁTÁTÁTÁ vs. TATATATA) > v pořádku
“malé akcentované kapitálky” > v pořádku

nezkoušel jsem Polsko/Litevské “ogonky” ani azbuku, ale vypadá to, že minimálně pro češtinu byl font upraven a nyní se chová korektně…

Pedro

Pedro

10.3.2012 22:38

Kdyby si ta většina koupila Nexus (tedy jediný pravý Android phone), nemusela by frustrovaně čekat na ICS. :))

Stylic

Stylic

10.3.2012 22:53

co znamena pojem ,,pravy android phone”? Nexus zase tak skveli neni a jediny kdo dokaze optimalizovat system pro konkretni telefon je vyrobce telefonu..

Marsec

Marsec

10.3.2012 23:52

Jste asi nepochopili cílovou skupinu tohoto telefonu…;-)

12

12

11.3.2012 0:03

No, já nerad kritizuju, ale myslím, že tahle zprávička se měla jmenovat jinak. Proč? Už proto, že odkazovaný archiv s fontem se jmenuje “Roboto_Hinted_20111129.zip”, a tedy soudím, že pochází z konce listopadu loňského roku.

Osobně jsem Roboto zkoušel na PC už právě někdy v říjnu (kdy tedy asi neofiko uniklo), takže jsem docela dlouho přemýšlel, o čem tahle zprávička vlastně je. To je můj jediný problém.

“Font Roboto známý z ICS >>nyní<< i pro počítače"

Přitom na androidcentral, odkud tato zprávička čerpá, se žádné "nyní" nepíše…

Jinými slovy: kdyby se zprávička jmenovala "Zkuste font Roboto z ICS na svém počítači", věděl bych, že ji nemusím ani číst. Takhle jsem klikal na všechny odkazy, abych zjistil, co se teda vlastně stalo.

Ale stejně dík. Chápu, že je to (asi) jen omyl, vzniklý užitím takové běžné fráze.

JohnyD

JohnyD

11.3.2012 1:20

Roboto se mi moc nelíbí ale takový AndroidLogo font je pěknej.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3771562&highlight=android+logo+font
používám ho a nestěžuju si :)

RSS (komentáře k článku)