Menu

Aplikace FolderSync umožňuje pokročilou synchronizaci souborů

Aplikace FolderSync
Aplikace FolderSync umožňuje pokročilou synchronizaci souborů
Ohodnoťte článek

Synchronizace souborů mezi mobilem a okolním světem, je pro mnoho uživatelů životně důležité. Zálohování aplikací, fotografií nebo třeba nastavení, nabízí samotný Google prostřednictvím svých aplikací. Pokud potřebujete zálohovat nebo synchronizovat jakékoliv soubory do cloudu, musíte k tomu použít externí aplikaci. My si v dnešní recenzi představíme jednu z nejlepších, FolderSync.

FolderSync pracuje s velkou škálou cloudových úložišť

Jak uvádějí sami autoři aplikace, FolderSync umožňuje jednoduchou synchronizaci cloudových úložišť s místními složkami na zařízení a SD kartě. Nabídka podporovaných cloudů a protokolů je opravdu velice široká: Amazon Cloud Drive, Box, Dropbox, Google Drive, MEGA, OneDrive, OneDrive for Business, OwnCloud, Yandex Disk a mnoho dalších.

Nastavení synchronizace je opravdu široké

Pokud chcete synchronizovat dvě složky, stačí si vybrat jednu cloudovou a jednu místní složku a můžete vesele synchronizovat. Kromě toho lze nastavit i spoustu dalších parametrů:

  • jak a kdy synchronizovat (ručně, každou hodinu, každý den, týden, …),
  • jak řešit konflikty při synchronizaci,
  • zda synchronizovat jen na WiFi nebo i na mobilních datech,
  • a spoustu dalších nastavení.

Synchronizovat můžete nejen soubory z jedné složky, ale i z podsložek. Také si můžete nastavit pomocí filtrů synchronizaci jen vybraných souborů.

Mocný nástroj ve spojení s Taskerem

FolderSync podporuje automatizaci prostřednictvím aplikace Tasker (a nejen jí, ale také třeba Locale nebo Automate). Takto si můžete vytvořit velice užitečné „tasky“. Například: Přijdete z výletu nebo za akce domů a všechny fotky se zazálohují v plné kvalitě na váš OneDrive.

Další užitečnou funkcí je možnost vytvoření zástupce libovolné dvojice. Jestliže tedy často ručně pouštíte synchronizaci určitých složek, je ideální umístit si ikonku dvojice přímo na plochu.

Závěr

Aplikace FolderSync je velice užitečný nástroj pro zálohování a synchronizaci souborů mezi mobilem a cloudovým úložištěm. Aplikace je ve verzi zdarma (FolderSync Lite) nebo placená verze. V Lite verzi nemůžete používat filtry a umožňuje používat pouze dva účty. Také, pokud chcete používat FolderSync ve spolupráci s Taskerem, musíte si zakoupit plnou verzi.

FolderSync
FolderSync
Developer: Tacit Dynamics
Price: Free+

FolderSync Pro
FolderSync Pro
Developer: Tacit Dynamics
Price: 84,99 Kč

Jakým způsobem synchronizujete soubory mezi mobilem a cloudem?

Komentáře

maran1

maran1

z aplikace
17.3.2017 18:53

Jojo, to používám. Po nastavení pracuje zcela samostatně. Dokumenty a fotky posílám na MEGA a na úložiště Google.

LufyCZ

LufyCZ

z aplikace
17.3.2017 22:07

Já si tímhle synchronizuji hudbu s PC

Kamenak

Kamenak

z aplikace
18.3.2017 9:45

Mě Mega nejde pořád hazi chybu spojení

SeppWinkler

SeppWinkler

20.3.2017 13:29

Používam a je to dobrá apka.

uni

uni

21.3.2017 10:05

Ten příklad s Tasker jsem moc nepochopil. Pokud si nastavím, aby FolderSync synchronizoval na WiFi a na napájení (asi nejběžnější scénář předpokládám), přijedu z dovolené domů, dám na nabíječku a provede se sync. Ten Tasker potřebuji k čemu?

Jiří Zacpal

Jiří Zacpal externista

21.3.2017 18:53

uni napsal: 21.3.2017 10:05

Ten příklad s Tasker jsem moc nepochopil. Pokud si nastavím, aby FolderSync synchronizoval na WiFi a na napájení (asi nejběžnější scénář předpokládám), přijedu z dovolené domů, dám na nabíječku a…

Teď jsem trochu znejistěl. Hned jsem si běžel FolderSync vyzkoušet, ale nenašel jsem možnost, jak spustit synchronizaci, když připojím mobil na napájení. Našel jsem jen možnost, že se synchronizace spustí (ať už ručně, nebo v časovém plánu) pouze tehdy, když je mobil na napájení. Já ke spuštění synchronizace za určitých podmínek (připojení na nabíječku, příchod domů, …) používám Tasker nebo teď Automate.

uni

uni

22.3.2017 9:00

Jiří Zacpal: Aha tak moment, ono to neumí tak základní nastavení, jako že si to má šťavit WiFi, CPU apod. jen pokud je to na externím zdroji? Chybáááá:) Tak pak chápu potřebu Taskeru, ale to je fakt bída….
Nicméně i tak děkuji za článek, je inspirací.

Jiří Zacpal

Jiří Zacpal externista

22.3.2017 9:17

uni napsal: 22.3.2017 9:00

Jiří Zacpal: Aha tak moment, ono to neumí tak základní nastavení, jako že si to má šťavit WiFi, CPU apod. jen pokud je to na externím zdroji? Chybáááá:) Tak pak…

Asi si špatně rozumíme. V aplikaci FolderSync je nastavení, že synchronizace se má spustit pouze tehdy, když je mobil připojen k nabíjení. Uvedu příklad: Nastavím si, že daná synchronizace se má spouštět každé pondělí v 8:00 a pouze, když je připojena k nabíječce. Potom se spustí v pondělí v 8:00 jen tehdy, když je na nabíjení. Ale FolderSync neumožňuje spustit synchronizaci, když se připojí nabíjení, K tomu právě používám Tasker.

uni

uni

22.3.2017 10:42

Jiří Zacpal: Hmm hmm, normální by mělo být, když se sejde WiFi a externí zdroj, synchronizovat. Žádné další podmínky nejsou třeba. Natož aplikace.

RSS (komentáře k článku)