FitSleep: gadget, který vám pomůže lépe spát

fitsleep_ico

Zařízení FitSleep a1 má za cíl pomoci uživatelům zlepšit kvalitu jejich spánku. Vedle toho gadget umí ovlivňovat mozkové alfa vlny pomocí uklidňujících zvuků.

Spánkový “tracker”

FitSleep disponuje senzory sledující srdeční tep, dýchání a pohyby těla. Na základě dat získaných z těchto snímačů umí vytvořit vlastní program pro relaxaci. Přístroj ví, kdy je člověk v hlubokém spánku a přehrává zvláštní uklidňující zvuky.

FitSleep ví, kdy je člověk v hlubokém spánku FitSleep ví, kdy je člověk v hlubokém spánku

FitSleep emituje vlny na frekvenci 0 až 13 Hz během lehkého spánku, které by měly urychlit přechod do hluboké fáze, a tedy zvýšit účinnost spaní.

Pět kroků, které vás přivedou do hlubokého spánku Pět kroků, které vás přivedou do hlubokého spánku

Pokud vám to celé připadá tak trochu jako šarlatánství, podívejte se na následující video, kde je vysvětlen princip fungování.

AlphaWave Technology Explaination

AlphaWave Technology Explaination

Zařízení se před ulehnutím umísťuje pod polštář, na rozdíl od použití aplikací pro chytré telefony však nepřijímá ani nevysílá rádiové vlny z/do mobilní sítě.

Zařízení se umísťuje pod polštář Zařízení se umísťuje pod polštář

O napájení se stará baterie, která ho udrží naživu až třicet dnů. Veškeré informace ze senzorů jsou přenášeny přes Bluetooth 4.0 do aplikace ve smartphonu a dále do cloudu.

Data jsou přenášena do aplikace v telefonu Data jsou přenášena do aplikace v telefonu

Po dokončení analýzy spacích zvyků a vitálních funkcí uživatele sestaví FitSleep zprávu a poskytne tipy, jak dosáhnout lepšího spánku. Na těchto radách autoři spolupracovali s lékaři a vědci z oboru.

Autoři spolupracovali s lékaři a vědci z oboru Autoři spolupracovali s lékaři a vědci z oboru

Na vědeckých základech

Tvůrci FitSleep a1 pojali své zařízení velmi seriózně a spolupracovali s Centrem pro výzkum spánku centra při pekingské univerzitě. Součástí byla i studie provedená na skupině čítající 800 lidí ve věku od 15 do 80 let, která probíhala po dobu dvou měsíců. Výsledky testů ukázaly vysokou účinnost ovlivňování alfa vln generováním uklidňujících zvuků. Většině testovaných osob trvalo usínání kratší dobu a dosáhly hluboké fáze spánku rychleji.

Na vědeckých základech Na vědeckých základech

FitSleep má pomoci s problémy s usínáním a probouzením, pomůže také najít způsoby, jak zlepšit zdravý spánek. Přesnost gadgetu je dle autorů srovnatelná s lékařskými spánkovými monitory, což deklarují několika srovnávacími grafy. Cílem je nalezení problémových oblastí za účelem dosažení klidnějšího spánku.

Přesnost gadgetu je dle autorů srovnatelná s lékařskými spánkovými monitory Přesnost gadgetu je dle autorů srovnatelná s lékařskými spánkovými monitory

Dalším segmentem, na který se tento produkt zaměřuje, je probouzení. Pokud jste probuzeni z hlubokého spánku, je to pro organismus podstatně větší zátěž, než vzbudíte-li se z lehké fáze. S FitSleep se můžete rozloučit s ospalými rány – díky sledování spánkových fází umí FitSleep vzbudit uživatele během lehkého spánku. Budík lze nastavit v aplikaci.

Dalším segmentem, na který se tento produkt zaměřuje, je probouzení Dalším segmentem, na který se tento produkt zaměřuje, je probouzení

Kde a za kolik FitSleep pořídit?

Autoři projektu zahájili kampaň na crowdfundingovém serveru Indiegogo s cílem získat peníze na zahájení výroby, což se jim devět dnů před uzávěrkou opravdu povedlo. Případní sponzoři mohou v případě úspěchu projektu získat jeden kus produktu za 129 dolarů, tedy v přepočtu asi 3170 Kč. Potěšujícím faktem je, že poštovné do Česka je zdarma. První dodávky jsou plánovány na září 2016. Po zahájení výroby bude FitSleep prodáván za cenu 189 dolarů (cca 4650 Kč).

Zdroje: hi-tech.mail.ru, indiegogo.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)