Menu

Fitbit Flex – fitness náramek, který vám změní život (recenze)

Fitbit Flex ico
Fitbit Flex – fitness náramek, který vám změní život (recenze)
Ohodnoťte článek

Sportovní náramky se v poslední době staly nejen módním hitem, ale užitečným společníkem ve vašem každodenním životě. Problém moderní civilizace je v nedostatku sportu a pohybu celkově. To se částečně snaží změnit právě příslušenství, které monitoruje vaší činnost. Jednou z firem, která se zabývá právě tímto příslušenstvím, je společnost Fitbit. Ta stojí za velmi úspěšným produktem Fitbit Flex, který změní váš život. Nevěříte? Tak se pojďme podívat na recenzi tohoto náramku.

Fitbit Logo

Obsah recenze – sportovní náramek Fitbit Flex

Obsah balení

Po objednání sportovního náramku vám domů přijde velice pěkná krabička, ve které se vyjímá samotný náramek Flex. Po otevření balení naleznete rovnou dva náramky. Jeden je určený pro větší mužské zápěstí a druhý pro menší dámské či dětské zápěstí. Na své si tedy přijde zcela každý. Kromě silikonových náramků zde dále nalezneme samotnou monitorovací jednotku, která se do náramku následně vloží, nabíjecí kolébku, USB Bluetooth pro spárování s počítačem a krátký manuál.

Fitbit Flex balení 2 Fitbit Flex balení 3 Fitbit Flex balení Fitbit Flex obsah balení

Za vzhled balení musíme Fitbit jednoznačně pochválit, mnoho výrobců by si mohlo vzít ponaučení. Výhodou jsou také dva pásky pro jakoukoliv velikost zápěstí.

Vzhled a dílenské zpracování

Pojďme se vzdálit od balení a podívat se na to, jak je řešený samotný náramek s monitorovací jednotkou. Jak již bylo řečeno dříve, obsahem balení jsou dva různě veliké náramky. Na své si tedy přijde zcela každý. Náramky jsou vytvořeny ze silikonu a na vrchní části je průhledný plastový proužek, přes který je vidět na LED diody monitorovací jednotky.

Fitbit Flex náramky 2 Fitbit Flex náramky Fitbit Flex průhledný proužek

Z vnitřní strany se nachází díra v náramku, a to kvůli vsunutí monitorovací jednotky dovnitř.

Fitbit Flex díra pro vložení monitorovací jednotky 2 Fitbit Flex díra pro vložení monitorovací jednotky

Ze spodní části je samotné zapínání. To se provádí pomocí malé plastovo-kovové spony a dírek v silikonovém náramku.

Fitbit Flex systém zapínání 2 Fitbit Flex systém zapínání

Monitorovací jednotka je velmi jednoduché zařízení, které neobsahuje žádné interaktivní prvky. Na vrchu je pouze pět LED diod, které slouží pro informaci uživatele o splnění zadaného cíle.

Fitbit Flex monitorovací jednotka 2 Fitbit Flex monitorovací jednotka

Konektivita

V této kapitole zřejmě nepotěšíme uživatele starších modelů mobilních telefonů, konektivita je totiž velmi omezena. Pro správnou funkčnost je nutné stáhnout aplikaci Fitbit z obchodu Play. Náramek se poté velmi jednoduše spáruje pomocí Bluetooth s mobilním telefonem a následně se uvede do aktivního stavu pomocí aplikace. Konektivita je však omezená, vyžaduje totiž Bluetooth ve verzi 4.0. Výrobce za tímto účelem vytvořil seznam kompatibilních zařízení:

 • HTC One, Max, Mini (OS v4.3+ only)
 • LG G2, G Pro2, G Flex, Vu3.0
 • Motorola Moto G, Moto X
 • Motorola Droid RAZR M, RAZR HD, RAZR Maxx HD (OS v4.1.2 with Nov 2013 firmware update)
 • Motorola Droid Ultra, Maxx, Mini (OS v4.4+ only)
 • LGE Nexus 4, 5, 7 (2013)
 • Samsung Galaxy S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, S4 Active
 • Samsung Galaxy Note 2, Note 3, Note 10.1
 • Sony Xperia Z, Z1, Z1 Compact  (OS v4.3+ only)
 • Sony Xperia Tablet Z, Ultra, ZR, ZL (OS v4.3+ only)
 • Sony Xperia SP, T, TX, V (OS v4.3+ only)

Fitbit Flex seznam kompatibilních zařízení

Pokud ale nevlastníte některé z uvedených zařízení, tak nezoufejte. Celý proces lze obejít pomocí počítače. Náramek lze jednoduše spárovat pomocí speciálního programu a Bluetooth či přiloženého USB zařízení s počítačem. Data se poté automaticky nahrají na servery Fitbitu a vy si budete moci prohlédnout váš den pomocí webového rozhraní či mobilní aplikace. Fitbit dokáže zaznamenat a uchovat data až několik dní, obsahuje totiž interní paměť. Jedná se ale o méně pohodlné řešení, každý přeci chce mít o své aktivitě přehled kdykoliv v terénu.

Fitbit Flex USB dongle 2

Náramek v sobě uchovává data do té doby, než uživatel otevře aplikaci Fitbit či se nepřiblíží k zapnutému počítači, se kterým je náramek spárován. V aplikaci lze také nastavit neustálou synchronizaci, ta však není doporučena kvůli nadměrnému vybíjení baterie.

Aplikace

Aplikace Fitbit je vytvořena ve velmi přátelském a intuitivním stylu, ve kterém se orientuje i naprostý začátečník. Po prvním otevření aplikace je potřeba vytvořit účet a zadat osobní informace jako je jméno, váha, výška, atd.. Poté budete vyzváni k nastavení a spárování náramku. Po úspěšném nastavení vás přivítá nástěnka, na které naleznete veškeré důležité informace o vaší denní činnosti. Na základní obrazovce tak naleznete tyto informace:

 • Informaci o poslední synchronizaci s náramkem.
 • Ušlé kroky za daný den.
 • Ušlou vzdálenost za daný den.
 • Spálené kalorie za daný den.
 • Čas, po který jste byli za daný den aktivní.
 • Vaše aktuální váha a cílová váha.
 • Informace o spánku.
 • Informace o vaší denní stravě.
 • Přijaté a spálené kalorie.
 • Vypité množství tekutin.

Každou z těchto nabídek je možné rozkliknout a dozvědět se podrobnější informace v podobě detailních grafů za jednotlivé dny.

Fitbit Flex aplikace grafy 2 Fitbit Flex aplikace grafy Fitbit Flex aplikace nástěnka 2 Fitbit Flex aplikace nástěnka

Kromě těchto informací umí aplikace hlídat i váš jídelníček a pitný režim. V sekci Food Plan si tak budete moci přidat zkonzumované jídlo, a to pomocí rozsáhlé databáze potravin. Ty jsou však pouze v anglickém jazyce, což může být pro někoho problém. Aplikace si pamatuje vaše oblíbené pokrmy, přidávání je tak velmi jednoduché.

Fitbit Flex aplikace jídelníček 2 Fitbit Flex aplikace jídelníček

To samé platí i u pitného režimu, který vám aplikace vytvoří podle vaší výšky, váhy a denní aktivity. Na výběr máte buďto definované velikosti skleniček, nebo šoupátko pro manuální zadání.

Fitbit Flex aplikace pitný režim

Kapitolou sama pro sebe je monitorování spánku, kterým se budeme zabývat podrobněji dále. V aplikaci naleznete grafy vašeho spánku, včetně doby, po kterou jste usínali, přetáčeli se a tvrdě spali. Aplikace vám poté vytvoří dobu, po kterou jste si opravdu odpočinuli.

Fitbit Flex aplikace monitorování spánku

V menu na vrchní straně dále naleznete položku Friends, tedy vaše kamarády, kteří aplikaci také používají. Zde uvidíte kroky a ušlou vzdálenost jednotlivých přátel, můžete se s nimi tak předhánět a soutěžit.

Fitbit Flex aplikace kamarádi

Aplikace vás také upozorní na kritický stav baterie vašeho náramku. Náramek samotný totiž indikaci vybité baterie neobsahuje. Stav baterie naleznete v menu v sekci Devices. Dále zde naleznete informace o všech spárovaných náramcích.

Fitbit Flex aplikace nastavení zařízení

Aplikace také umožňuje nastavení budíku pro náramek, kterým se budeme zabývat v následujících kapitolách. Budík se vytvoří v sekci Edit Alarms, a to jednoduchým zadáním času a následné synchronizace s náramkem. Ten vás poté probudí v daný čas jemným vibrováním na zápěstí.

Fitbit Flex aplikace nastavení budíku 2 Fitbit Flex aplikace nastavení budíku 3 Fitbit Flex aplikace nastavení budíku

Poslední položkou v menu je nastavení, ve kterém si budete moci určit zemi, jednotky, push notifikace či databázi jídel. Česká republika bohužel obsažena není.

Fitbit Flex aplikace nastavení

Webové rozhraní

Fitbit si pro vás nepřipravil pouze aplikaci na mobilní telefon, ale dokonce i velmi hezké webové rozhraní. To naleznete na oficiálních stránkách Fitbitu, kde je potřeba se nejdříve přihlásit. Po přihlášení se vám ukáže nástěnka se základními informacemi o vaší činnosti. Naleznete zde tak počet kroků, vzdálenost, spálené kalorie, spánek, jídelníček a mnoho dalšího. Posuďte sami ze snímků níže. Každá z informací jde rozkliknout a přepnout tak do speciálního, více informativního, rozhraní. Zde naleznete detailní grafy pro každý den. Nové či smazané čtverce a obdélníky s informacemi lze přidávat pomocí menu na levé straně.

Fitbit Flex webové rozhraní nástěnka Fitbit Flex webové rozhraní nástěnka 2 Fitbit Flex webové rozhraní nástěnka 3 Fitbit Flex webové rozhraní nástěnka 4 Fitbit Flex webové rozhraní nástěnka 5

Kamarádi jako na dlani

Výhodou celého systému od Fitbitu je možnost porovnávání s kamarády. To jistě motivuje mnoho z nás k daleko lepšímu výkonu. Do sekce s kamarády se dostanete pomocí ikonky daného kamaráda na pravé straně. Ta vás přenese na stránku dané osoby, kde uvidíte grafy s kroky a zdolanou vzdáleností.

Fitbit Flex webové rozhraní kamarádi

Nastavení

Ve webovém rozhraní je také umístěno detailní nastavení. Do nastavení se dostanete pomocí symbolu ozubeného kola, které se nachází na stránce ve vrchním menu. Po kliknutí se vám zobrazí stránka s osobními informacemi. Zde si budete moci nastavit osobní údaje jako je váha, výška, bydliště a mnoho dalšího.

Následující možnost je nastavení notifikací. Zde lze nastavit upozornění pro akce jako je zpráva od kamaráda, splnění cíle, nízká baterie a mnoho dalšího. Notifikace je možné zasílat do mobilního telefonu či pomocí emailu.

Fitbit Flex webové rozhraní notifikace

Další možností jsou zařízení, tedy Devices. Zde se dozvíte stav baterie náramku, budete si moci nastavit vlastní cíle a určit pravou či levou ruku.

Fitbit Flex webové rozhraní zařízení

Nechybí ani možnost přidání budíku. Za tuto možnost jsme velmi rádi, jelikož pro nastavení budíku není potřeba sáhnout na telefon. Je však nutné náramek synchronizovat, aby se budík aktivoval.

Fitbit Flex webové rozhraní budík

Následuje nastavení viditelnosti informací, tedy Privacy. Zde je možné nastavit viditelnost určitého druhu informace buďto pro veřejnost, kamarády či pouze pro sebe.

Fitbit Flex webové rozhraní privacy

Kapitolou sama pro sebe je možnost Applications. Náramek Fitbit je podporován mnoha druhy sportovních aplikací, jako jsou například Endomondo či Runkeeper. Tyto aplikace lze propojit s webovým rozhraním Fitbitu a veškeré cvičení se budou následně synchronizovat mezi sebou. V této sekci se dozvíte o aktivních propojeních.

Fitbit Flex webové rozhraní aplikace

Poslední možností je sdílení. Zde si můžete nastavit automatické sdílení na sociální sítě.

Fitbit Flex webové rozhraní sdílení

Možnost vytvoření sportovní skupiny

Fitbit myslel i na masové porovnávání a umožnil vytvoření skupiny sportovců. Tuto možnost naleznete v nabídce Community v horním menu. Ve vytvořené skupině naleznete graf s kroky či ušlou vzdáleností. Nechybí ani kompletní žebříček nejlepších sportovců za zvolené období.

Fitbit Flex webové rozhraní skupina

 

Náramek, ovládání a interakce s uživatelem

Náramek má pět malých LED diod na vrchní straně, pomocí kterých komunikuje s uživatelem. Dvojitým poklepáním na vrchní stranu náramku se rozsvítí LED diody a informují vás o stavu vašeho cíle. Diod se zde nachází celkem pět a každá představuje dvacet procent z vašeho cíle. Na začátku tedy bude svítit pouze jedna, po splnění se jich rozsvítí rovnou pět.

Fitbit Flex nízká aktivita Fitbit Flex vysoká aktivita

Náramek dokáže i jemně vibrovat, což je využito rovnou u několika funkcí. Rozvibruje se tak například po splnění cíle, aby vás informoval o vaší činnosti.

Dlouhou řadou klepání na vrchní stranu se náramek přepne do speciálního sleep módu. Tím se budeme více podrobněji zabývat v další kapitole. Tento úkon se provádí, aby náramek věděl, že jdete spát.

U Fitbit Flex není mnoho způsobů ovládání a interakce s uživatelem. Vše je vytvořeno ve velmi jednoduchém duchu. Náramek ale dělá přesně to, co bychom od něj mohli očekávat – měří nám naši denní aktivitu.

Dobíjení a výdrž baterie

Náramek se dobíjí velmi specifickým způsobem. Výrobce nám do balení přiložil USB kolébku, do které je nutné vložit monitorovací jednotku a celou kolébku následně připojit k počítači či do elektrické sítě. Dobíjení probíhá přibližně 3 hodiny a o stavu vás informují LED diody.

Fitbit Flex USB dobíjení 2 Fitbit Flex USB dobíjení

Samotná výdrž baterie se pohybuje okolo sedmi dnů, za což Fitbit velmi chválíme.

Odolný vodě i prachu

Velikou výhodou náramku Flex je kompletní vodotěsnost a odolnost vůči prachu. Monitorovací jednotka je kompletně uzavřená, neobsahuje žádné konektory. Ještě k tomu je chráněna silikonovým páskem. Nemusíte se tak bát jít si umýt ruce či si s náramkem jednoduše zaplavat.

Komfort na prvním místě

Po delším užívání musíme také Fitbit velmi pochválit za komfort při nošení. Náramek je vyrobený ze silikonu a je natolik lehký, že si ho na zápěstí ani nevšimnete. Fitbit dodává v balení rovnou dva náramky – jeden menší a jeden větší. Nemusíte se tak obávat, že vám nepadne na ruku.

Fitbit Flex komfort při nošení 2 Fitbit Flex komfort při nošení 3 Fitbit Flex komfort při nošení

Záznam spánku a budík

Záznam spánku

Musíme říci, že nás náramek v tomto ohledu přes prvotní nedůvěru velmi mile překvapil. Fitbit Flex dokáže měřit průběh vašeho spánku a vytvořit velmi zajímavé a užitečné grafy. Před spaním je potřeba v aplikaci v sekci Sleep zvolit možnost Begin Sleep Now. Tím se aplikace přepne do speciálního módu, ve kterém monitoruje váš spánek. Po ukončení spánku je potřeba kliknout na tlačítko I’m Awake. Tím se záznam přeruší a bude vám nabídnut graf z posledního spánku. Pokud ale usnete například u televize, nebo na tento mód jednoduše zapomenete, tak nemějte obavy. Náramek zaznamenává vaší aktivitu nepřetržitě celý den a celou noc. Lze tak velmi jednoduše zpětně zadat od kdy do kdy jste spali a graf se vytvoří zpětně.

Celý proces se začátkem a koncem spánku ale nemusíte dělat v samotné aplikaci, postačí pouze několikrát poklepat na vrchní stranu náramku. Ten se následně sám přepne do tzv. „Sleep módu“. Tento speciální spánkový mód lze zrušit opětovným poklepáním na náramek.

Fitbit Flex aplikace spánek 2 Fitbit Flex aplikace spánek 3 Fitbit Flex aplikace spánek

Graf sám o sobě je velmi jednoduchý. Modré pole značí přibližnou dobu vašeho spánku, světle modré pole poté menší pohyb a červené pole značí, že jste vzhůru, tedy nadměrný pohyb. Pomocí tohoto grafu se dozvíte, jakou reálnou dobu jste opravdu odpočívali a jak kvalitní spánek jste měli.

Fitbit Flex aplikace monitorování spánku 2

Budík v náramku

Možná byste to nečekali, ale i Fitbit Flex vás dokáže vzbudit – a to velmi příjemným způsobem. Také nenávidíte ten stejný hlasitý zvuk budíku každé ráno? Možná právě toto bude vaše řešení. V aplikaci či webovém rozhraní lze velmi jednoduchým způsobem nastavit budík. Ten je nutné po úspěšném zadání synchronizovat se samotným náramkem, aby se o něm dozvěděl. Fitbit vás bohužel nevzbudí podle průběhu vašeho spánku, ale v přesně zvolený čas. Buzení probíhá jemným vibrováním, což mělo prozatím v každém našem případě za následek velmi příjemné vstávání.

Fitbit Flex aplikace nastavení budíku 2 Fitbit Flex aplikace nastavení budíku Fitbit Flex aplikace nastavení budíku 3

Budík se sám vypne, pokud zaznamená pohyb. Sám se opět zapne, pokud znovu usnete. Vypnout ho lze dvojitým poklepáním na vrchní stranu náramku.

Kdy, kde a za kolik?

Náramek je v době psaní recenze možné koupit v každém větším internetovém obchodu. Barevných variant je však o mnoho méně než v USA. K dostání je černá, šedivá a růžová.

Aktuální cena: zdroj: heureka.cz

Graf ceny produktu Fitbit Flex poskytuje server Heureka.cz

[katalog post_id=“221433″ type=“badge“]

Resumé

Bez debat se jedná o jeden z nejlepších sportovních náramků na dnešním trhu, pokud pomineme vyšší variantu Fitbit Force, která ale není již v tento okamžik k dostání. Náramek padne na zcela jakékoliv zápěstí, výrobce přidal do balení dokonce dvě různé velikosti. Interakce s uživatelem a obsluha je velice jednoduchá, vše zvládne i naprostý začátečník. Náramek obsahuje pět malých LED diod, prostřednictvím kterých informuje uživatele o stavu zadaného cíle.

Fitbit také představil speciální aplikaci, prostřednictvím které se dozvíte všechny důležité informace o vaší denní činnosti. Ta je však podporována pouze několika telefony s Bluetooth 4.0. Ostatní uživatelé mají bohužel smůlu. Nezoufejte ale, náramek je možné spárovat i s počítačem, a to prostřednictvím přiloženého USB zařízení a speciálního softwaru.

K dispozici je také webové rozhraní aplikace, kde naleznete rozšířené nastavení a podrobné grafy o vaší denní činnosti. Fitbit v tomto ohledu odvedl výtečnou práci.

Velikou výhodou je kompletní vodotěsnost náramku, nebudete ho tedy muset prakticky nikdy sundat ze zápěstí, pokud nepočítáme nabíjení.

Pokud chcete měřit vaší každodenní aktivitu, tak je Fitbit Flex asi tou nejlepší variantou. Není drahý a odvede práci přesně tak, jak byste čekali.

Video

 

Klady

+ Hezký vzhled

+ Příjemné nošení

+ Jednoduché ovládání

+ Rozsáhlá funkčnost pomocí aplikace či webového rozhraní

+ Dlouhá výdrž baterie

+ Monitorování spánku

+ Podrobné grafy

+ Možnost porovnání s přáteli

+ Kompletně vodotěsný

+ Věrohodné měření

Zápory

– Silikonový náramek se časem ošoupe

– Omezený počet kompatibilních mobilních zařízení

Plánujete si pořídit náramek pro monitorování každodenní činnosti?

Komentáře

Zed23

Zed23

z aplikace
19.3.2014 8:01

Moc pěkná recenze. Díky. Ale ja pořád čekám na nějaké super hodinky.

Noe

Noe

19.3.2014 8:09

škoda, že to neumí měřit tep a notifikace z mobilu.

Marek

Marek

19.3.2014 8:45

Radši bych nějaké s měřením tepové frekvence, co myslíte budou?? Bez displaye mi to vyhovuje, protože hodinky mám.

Pavel F.

Pavel F.

19.3.2014 8:52

No, já jsem tomuto náramku odolal a objednal si Fitbit Force z US. Výborná volba a všem ostatním také doporučuji si počkat na dostupnost Force v EU nebo objednat přímo v US.
Force můžete nosit místo hodinek (zobrazuje čas) a i jednotlivé cíle (kroky, vzdálenost, počet pater) dokáže zobrazit přímo na displeji.
Užitná hodnota Force je výrazně větší než u Flex.

Petr Mišák

Petr Mišák Administrátor

19.3.2014 9:25

Pavel F.:
Na Force taky čekáme, ale jsou nedostupné a zaslechl jsem že je prej i dokonce stáhli z prodeje.

coozle

coozle

z aplikace
19.3.2014 9:27

Na tenhle náramek už delší dobu koukám. A recenze mě utvrdila v tom že hned jak přijde výplata tak jdu pro něj do smarty.

sorrer

sorrer

z aplikace
19.3.2014 9:28

tak jsem je hned objednal.

Krakonos

Krakonos

19.3.2014 9:40

dalsi picovinka vytvarejici zavislost na elektronice

Pavel F.

Pavel F.

19.3.2014 11:40

Petr Mišák: Zastavili prodej z důvodu alergických reakcí asi u jednoho procenta uživatelů. Mě se to naštěstí netýká.

Fektor

Fektor

19.3.2014 12:15

Pres vic jak rok pouzivam Fitbit One k maximalni spokojenosti. Nevyhovuje mi styl naramku a chtel jsem displej, takze tohle je ideal a chtel jsem zarizeni, ktery take vydrzi delsi dobu – nabijim jednou za 14 dni. Dobra vec taky je, ze kdyz jste nekde na delsi ture nebo dovolene a nemate moznost nabijet, tak One se pri nizkym stavu baterie prepne do sporiciho modu, kdy zaznamenava data jeste klidne dalsich 10 dni – jen si nemuzete zapnout displej. Takze bez problemu tri tydny na horach a nemusite se bat o data.
Dalsi vyhoda One je, ze meri i vysku (ve forme „pater“), takze krome kroku dalsi parametr, ve kterem muzete soutezit s kamarady (a prestat jezdit vytahem :) ) a za ktery dostavate achievementy.
Nevim zda to bylo v recenzi zmineno, ale na jeden bluetooth modul v pc muzete synchronizovat libovolny pocet Fitbitu (a nemusi byt sparovany).
Jak pise Krakonos – picovinka to rozhodne neni, je to gadget, ktery spoustu lidi donutil vice chodit pesky, prestat jezdit autem a mhd a delat neco pro svoji kondici.

rooomish

rooomish

19.3.2014 15:33

A co Garmin Vívofit Black s výdrží jeden rok i s displejem?

http://www.alza.cz/garmin-vivofit-d602225.htm

rooomish

rooomish

19.3.2014 15:36

A to jsem zapomel uvest, ze je vodeodolny do 50 metru a ma taky dva reminky :-)

Jan Dolejš

Jan Dolejš externista

19.3.2014 15:43

Fektor
S tím využíváním výtahů a MHD na plno souhlasím. Když vím, že s kolegy zde ze Světa Androida soupeříme o každý krok, tak si raději vše dojdu pěšky, aby mě nějaká ta redaktorská mrcha nepředběhla. :)

Vasek

Vasek

19.3.2014 17:54

Dá se spárovat s Endomondo ?

Martin1212

Martin1212

19.3.2014 19:03

Mám LG Optimus L9 II a je celkem dobré-škoda že není v seznamu… někdy příště s něčím jiným..

Michal

Michal

19.3.2014 20:07

Nevypadá to vůbec zle. I cena celkem slušná. Ještě pořád ale čekám na náramek od Sony. Ten se mi líbí nejvíc ze všech. Doufám, že už ho brzo vypustí a že zde potom bude na něj taky taková pěkná recenze. Nemá někdo info kdy by měl vyjít?

coozle

coozle

19.3.2014 21:55

Ještě by bylo fajn kdyby šel náramek propojit s aplikací SleepAsAndroid abych nemusel mít mobil na posteli a začal budit i v ideální spánkové fázi. Třeba to vyřeší hoši z XDA.

Skopkova

Skopkova

20.3.2014 5:53

Tragicky vzhled, bez displeje, rozebiratelna (kvulu uspore nakladu) konstrukce… Ne diky

Kdo chcete za stejne penize zarizeni o level high, zkuste Polar Loop

jentak

jentak

20.3.2014 8:54

Vypadá to fajn, škoda, že to nezaznamena pohyb na kole

Fektor

Fektor

20.3.2014 11:38

Vasek: s Endomondo to propojit jde (mam to tak nastavene).
jentak: na kole jsem nezkousel, ale na dashboardu se da nastavit casove rozmezi od-do a zvolit aktivitu. Ja treba s fitbitem chodim na inline brusle a pak si v profilu nastavim, ze jsem v urcite dobe byl na bruslich (ono to pak jinak prepocitava active minutes atd.).

jery9

jery9

z aplikace
20.3.2014 21:07

to nemá GPS? takže předražený krokoměr??

Brousek

Brousek

20.3.2014 21:35

pěkná recenze, jen by mě zajímala přesnost ušlé vzdálenosti

mysak85

mysak85

z aplikace
21.3.2014 8:36

recenze pekna a zajimava, po precteni jsem zjistil ze uplne stejne funkce a jeste navic ma displej nabizi naramek vidonn x5 ktery se da sehnat za cca 750,- (v cizine), mam ho objednany a cekam az prijde, tak uvidime jak bude dobry

Martin

Martin

23.3.2014 12:13

Děkuji za velice zdařilou recenzi.

V současné době se po nějakém fitness trackeru poohlížím, proto bych se rád zeptal zdali budou následovat testy dalších podobných zařízení? Konkrétně mě nejvíce zajímá Garmin Vivofit, který už byl v diskuze zmíněň skrz svou úžasnou výdrž na baterii.

Lukáš

Lukáš

30.3.2014 23:40

mysak85: zdravim, chcu se zeptat jestli uz ti dosel ten naramek vidonn x5 a odkud si ho objednal? A pripadne jestli vali v pohode? Diky

Guldy

Guldy

2.4.2014 11:09

Dobrý den.Lze nějak pozastavit záznam?Jde mi o to že používám runtastic a tam se mi záznamy synchronizují z fitbit.Ale když du třeba na tůru a používám apku od runtastic tak mám vlastně zdvojenou vzdálenost

Posik

Posik

13.4.2014 20:53

Mám dotaz ohledně délky jednoho kroku, zajímalo by mě jestli to jde nějak nastavit, protože tento naramek používám i během fotbalu a po zápase mi ukáže že jsem naběhal přes 10 km, což není možné protože bych naběhal více než profesionální fotbalisté. Děkuji za rady

pupik

pupik

6.6.2014 16:23

Osobně používám Fitbit One. Pro mne je přesnější. Sice mají algorytmus rozpoznávání pohybu docela zmáknutý, ale Fitbit jako náramek určitě nebude přesnější jak ten co se klipsnou přichytí za pásek. Pokud totiž máváte rukama může být falešná detekce kroku při určitém pohybu ruky. Výrobce si je toho vědom a tak mají detekci vystoupaného převýšení (jednotkou je jedno poschodí) jen typy za opasek.
To je radost když jste na horách a na převýšení (jen směrem nahoru) uděláte 250 pater.
Pro ty co chtějí koupit nějakou mnohem levnější alternativu POZOR!

Fitbit účet jde propojit s celou škálou dalších aplikací.
Výsledky (spálené kalorie) z Fitbit a Runtastic se mi tak načítají do MyFitnessPal, kde si eviduji přijaté jídlo, spálené kalorie a celkovou balanci. MyFitnessPal navíc obě aplikace zná a nedovolí aby se výsledky z více zařízení dublovaly.

Levné zařízení nemusí mít takovou možnost propojení, ale to je jen na vás co potřebujete.

Pavel F.

Pavel F.

18.6.2014 19:28

pupik: Nemáte pravdu. Mám Fitbit Force (náramek na ruku místo hodinek) a samozřejmě to vystoupaná patra počítá. Nepoužívá se k tomu krokoměr, ale barometr. Krokoměr se používá jako podmínka, abyste neošálil barometr tím, že místo po schodech pojedete výtahem.

Nod

Nod

9.8.2014 11:59

Největší sračka na světe. Koupil jsme dva a oba pokažený z výroby. 2x vrácení peněz. Tragédie.

Honza Dvořák

Honza Dvořák

23.9.2014 16:25

Mnohem více než Fitbit se mi líbí ten Polar i Garmin, ale musím objektivně říct, že Fitbit má celkově propracovanější systém a aplikaci. Přijde mi spolehlivější…ale náramek je také o vkusu.

RSS (komentáře k článku)