FindMyPhone.com: atraktivní doména na prodej za 120 milionů korun

findmyphone_com_ico

Pokud jste někdy ztratili svůj mobilní telefon, velmi pravděpodobně jste se snažili udělat vše pro to, abyste ho získali zpět. Metod je celá řada, od pokusů dovolat se na pohřešovaný mobil, až po nejrůznější nástroje, které dokážou zobrazit polohu zařízení v mapových podkladech. Zahraniční uživatelé mohou také zadat do vyhledávače Google frázi “find my phone,” která je přesměruje na Správce zařízení Android (viz naše aktualita Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu „Find My Phone“). Nejrůznějších vyhledávačů ztracených telefonů je pro jednotlivé platformy nespočet, proto se pro jejich provoz jistě hodí nějaká snadno zapamatovatelná internetová doména. Jednou z nich je například FindMyPhone.com.

V tuto chvíli na adrese FindMyPhone.com neběží žádná služba pro vyhledání ztraceného či odcizeného zařízení, nicméně doména je na prodej za částku pěti milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 123 milionů českých korun. Případný zájemce by měl vyplnit formulář na stránce, další průběh procesu není na webu prezentován.

Doména FindMyPhone.com je na prodej za 5 milionů dolarů Doména FindMyPhone.com je na prodej za 5 milionů dolarů

Je 5 milionů dolarů za FindMyPhone.com příliš?

Přestože požadovaná částka rozhodně není nízká, ani zdaleka se nejedná o nejdražší doménu všech dob. Podle deníku Business Insider patří k těm nejvýše ceněným doménová jména, točící se kolem sexu a finančních produktů, přičemž některé byly prodávány i za dvounásobnou částku. V oblasti technologií byly nejdražšími doménami Mi.com za 3,6 milionů dolarů a Computer.com za 2,1 milionů dolarů.

Zahraniční média považují částku pěti milionů dolarů za doménu FindMyPhone.com za výrazně přemrštěnou. Zůstává tak otázkou, zda se za tuto cenu nakonec opravdu prodá. Možná bude muset její majitel nakonec ze svých vysoko postavených představ slevit. Na straně druhé je pravděpodobné, že by o pěknou a snadno zapamatovatelnou adresu mohli mít zájem velikáni, jako je Google, Apple, Microsoft a další.

Co myslíte: koupí doménu za tuto částku některý z velkých hráčů na poli mobilních zařízení, nebo bude její majitel muset slevit ze svých požadavků? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)