Menu

Facebook testuje veřejné skupinové chaty, jmenují se Rooms

Messenger Rooms

Někteří uživatelé si ještě můžou pamatovat aplikaci Rooms, kterou Facebook spustil v roce 2014. V ní se daly vytvářet veřejné skupinové chaty. Služba se nikdy neuchytila, nicméně i tak se nápadu Facebook nevzdal a službu začíná integrovat do Messengeru.

Messenger Rooms se testuje na prvních trzích

Staronová služba se momentálně testuje v Kanadě a Austrálii. Facebook vysvětluje, že umožní uživatelům vytvářet chaty na libovolné téma, do kterých se pak bude moc připojit kdokoliv. Samozřejmě ale podobně jako u Facebook skupin, i v chatu půjde nastavit schvalování nových lidí, aby se chaty ihned nezahltily spamery a internetovými trolly.

messenger-rooms

Zatím se přesně neví, kdy se nová funkce Messengeru objeví na jiných trzích. Záleží také na tom, jak moc se bude využívat v Kanadě a Austrálii, jestli je po takové službě vůbec poptávka. Mohlo by se jednat o takové živé fórum, které bude spojovat lidi např. se stejným koníčkem. Oproti třeba zmíněným fórům má funkce Rooms výhodu ve veliké základně lidí, kteří používají Messenger.

Messenger
Messenger
Vývojář: Facebook
Cena: Zdarma

Využili byste skupinové chaty, do kterých by se mohl připojit kdokoliv?

Zdroj: slashgear.com

Komentáře

MaXi

15.11.2016 11:11

zive forum, to me pobavilo :D to uz chaty ve stylu lide nebo xchat jsou tak moc mimo, ze je potreba tento format komunikace prirovnavat k necemu uplne jinemu, aby to lidi pochopili? :D

RSS (komentáře k článku)