Aplikace Essential Calls Lite: Jak nezmeškat důležitá volání?

Essential Calls Lite-1

Režim Nerušit byl do Androidu přidán až v posledních verzích a rozhodně se nedá říci, že by jej používala většina uživatelů. Dnes si představíme aplikaci, která staví na podobném principu, ale pyšní se jednoduchým ovládáním a svou funkčností. Díky Essential Calls Lite již žádný důležitý hovor nezmeškáte.

Essential Calls Lite: tak trochu jiný režim Nerušit

Uživatelé, kteří nemají Android 5 Lollipop či si zkrátka na nový režim Nerušit nezvykli, budou aplikaci Essential Calls Lite vítat. Velmi snadno totiž umožní přecházet do režimu, kdy telefon utlumí veškerou svou zvukovou i vibrační aktivitu. Tedy až na výjimky, které si vy sami určíte. A právě to je hlavní funkcí.

Co aplikace Essential Calls Lite nabízí?

  • zapínat ručně či plánovat zvukové profily (Nerušit/Vibrace/Normální)
  • určit kontakty, které mohou/nesmí vyrušit
  • zvolit, zda prioritní kontakty vyzvání, pouze vibrují, nebo budou utlumeny
  • zvolit, zda mohou kontakty volat či psát i SMS (placená funkce)

Jednoduché rozhraní a ovládání

Testovaná aplikace sice není v češtině, není to ale vůbec potřeba. Textu je totiž opravdu málo a veškerá nastavení lze provést několika kliknutími. Na základní obrazovce lze spodním tlačítkem Activate spustit nastavený režim (povětšinou Prioritní, tedy Nerušit), ikonou hodin v horní části lze spuštění rovněž naplánovat, a to i na libovolné dny v týdnu. Nejdůležitější je ovšem hlavní okno, ve kterém jsou uvedeny prioritní kontakty.

Ty přidáváme ikonou plusu a u jednotlivých kontaktů lze zvolit akci, kterými se budou řídit. Kontakty lze vybrat ze seznamu kontaktů či vepsat ručně číslo a jméno.

Na výběr jsou 3 možnosti chování podle ikony:

  • vyzvánět
  • vibrovat
  • utlumit

Omezení ve verzi zdarma

Essential Calls Lite lze používat i zdarma, omezení jsou prakticky jen dvě – lze přidat pouze dva kontakty a nelze u nich měnit chování SMS.

Zakoupení Premium verze stojí necelých 64 korun, což není ani hodně, ani málo. Jsme přesvědčeni, že díky verzi zdarma lze velmi snadno rozhodnout, zda se vám bude aplikace hodit či nikoliv. Rozhodnutí, zda dále investovat, bude poté velmi snadné. Proč to tedy nezkusit?

Essential Calls
Essential Calls
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)