eGeeTouch: “chytrý” zámek na váš kufr

egee_ico

Nejen telefony a tablety jsou k vidění na právě probíhajícím veletrhu CES 2015. Jednou ze zajímavých “geekovinek” je eGeeTouch – “chytrý” zámek pro zavazadlo, který využívá technologii NFC. Odemykání probíhá automaticky – stačí, aby se uživatel přiblížil k zámku se zařízením, podporujícím NFC. Tvůrci vysvětlují, že na rozdíl od podobné technologie Bluetooth spotřebovává NFC mnohem méně energie a rychleji navazuje spojení. K odemknutí zámku je nutné mít telefon s operačním systémem Android a speciální aplikací. Pro majitele iPhonů a jiných chytrých telefonů bude použití možné přes NFC štítek.

Budoucí majitelé tohoto šikovného malého produktu se nemusí obávat, že by se do zavazadla nedostali kvůli vybité baterii – zámek vydrží na jedno nabití v pohotovostním režimu až tři roky. Když už k vybití baterie dojde, není problém “přivést ji k životu” nabíječkou. eGeeTouch je chráněn speciální technologií “inteligentního šifrování”, která je schopna generovat až 100 milionů unikátních elektronických klíčů, kufr skoro jistě neotevřete generátorem čísel ani jiným NFC zařízením, které se nachází v okolí. Kontroly na letištích ale budou mít k dispozici univerzální klíč, kterým budou schopné se do zavazadla dostat.

World’s-1st eGeeTouch® Smart Luggage Lock

World's-1st eGeeTouch® Smart Luggage Lock

Výrobce plánuje prodávat své první “chytré” zámky výrobcům zavazadel za 25 až 30 dolarů, tedy bez daně a cla asi 600 až 700 Kč. Později hodlá nabídnout svůj produkt i běžným zákazníkům.

Zdroje: 4PDA, Ubergizmo, Daily Mail.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)