Zvláštní patent Meizu: druhý displej na zadní straně prodlouží výdrž

meizu-druhy-displej-ico

Vypadá to, že čínský výrobce Meizu hodlá přidat do svých připravovaných telefonů novou neobvyklou funkci. Ta zajistí, že se mobil při nízkém stavu baterie přepne z hlavní obrazovky na druhý displej, situovaný na zadní straně. Tím by mělo dojít ke snížení odběru elektrické energie a prodloužení výdrže na poslední indikovaná procenta akumulátoru. Vyplývá to z patentové přihlášky, naznačují příchod inovativní duální obrazovky na budoucích chytrých telefonech Meizu.

Patentová přihláška číslo 201610589545.X ukazuje implementaci dvou displejů. První z nich je hlavní obrazovka na přední straně, jak ji známe prakticky ze všech dnešních mobilů. Druhý – menší, kruhový displej – je k vidění na zadní straně přístroje. Přední a zadní obrazovka budou mezi sebou údajně komunikovat, nicméně není známo, na jaké úrovni by se tak mělo dít.

Patent společnosti Meizu: druhý displej na zadní straně Patent společnosti Meizu: druhý displej na zadní straně

Co nabídne druhý displej?

Samozřejmě se nebude jednat o plnohodnotný displej – to by celá myšlenka postrádala smysl. Víceméně bychom čekali něco na úrovni displejů dnešních chytrých hodinek. Detaily o použití této idey v praxi zatím nejsou k dispozici. Můžeme tak jen předpokládat, že případné přepnutí na sekundární displej bude automatické, ale uživatel ho bude moci ovlivnit. Každopádně myšlenka menší a tím pádem i méně energeticky náročné obrazovky nevypadá špatně. Uživatel tak bude moci zůstat ve spojení se světem i při nízkém stavu baterie alespoň o něco déle.

Druhá obrazovka také může zastoupit fyzické dotekové tlačítko mBack, kterému by mohla přidat prvek interaktivity. Stávající tlačítko mBack, které můžeme znát například z modelu Meizu M5, rozlišuje sílu stisku a podle ní vykonává různé funkce. Zatímco na jemný dotek funguje jako tlačítko Zpět, silnější stisk supluje tlačítko Domů a dlouhý dotek pak slouží k zamknutí zařízení.

S konceptem dvou obrazovek přišel již v roce 2013 ruský YotaPhone. Ten šel ale trochu jinou cestou: zatímco na přední straně měl klasickou obrazovku, na zadní byl černobílý displej založený na technologii eInk. Primárně byl určen především pro čtení textů, nicméně využíval se i pro oznámení a některé další funkce. YotaPhone jsme dokonce recenzovali, v roce 2014 pak byla představena jeho druhá generace. Bohužel tento koncept se nesetkal s přijetím, a tak v říjnu 2015 oznámila ruská společnost ukončení výroby.

Co si myslíte o patentu společnosti Meizu? Je to slepá ulička, nebo hudba budoucnosti? Jaké bude mít druhý displej praktické využití? Zajímal by vás takto vybavený telefon? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: theandroidsoul.com, gizmochina.com, ixbt.com, china-review.com.ua.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)