Dodržujte pitný režim s Water Your Body

Water Your Body

Léto se nám pomalu a jistě blíží, rtuť teploměrů stoupá vzhůru a je jen v našem zájmu, abychom své tělo dostatečně zásobovali tekutinami. Pokud patříte mezi notorické zapomínače, stejně jako já, může se Vám aplikace Water Your Body hodit. Tato aplikace monitoruje Vaši spotřebu vody a kreslí ji přehledně do grafu, ve kterém vidíte, zda pitný režim správně dodržujete, nebo ne. Výhodou této aplikace je i upozorňování na to, že byste se měli napít. Pojďme se na ni hlouběji podívat.

Hned v úvodu po Vás aplikace vyžádá jistá data, kterými se mnozí z nás (převážně pak ženy) neradi chlubí – naši váhu.  Tu můžeme zadávat buď v kilogramech, nebo v librách. Ze zadané váhy aplikace vypočítá doporučenou spotřebu tekutin. Na výběr máme ze zobrazení v uncích nebo mililitrech.

Uvodni_obrazovka

Úvodní obrazovka

Na hlavní obrazovce vidíme informace, které jsou potřeba vědět. Jako první se nám zobrazuje zadaná váha, kterou můžeme změnit pomocí tlačítka ozubeného kola vedle této hodnoty. Ihned pod ní vidíme pět průhledných kapiček, které se nám během zaznamenávání spotřeby tekutin postupně vybarvují, a čísla určující zbývající tekutiny, které bychom měli do těla dodat/určenou hodnotu odpovídající naší váze. Poslední v tomto řádku je sklenička označená šipkou. Toto tlačítko slouží k rychlé změně konzumovaného objemu tekutiny. Na třetím řádku se pak zobrazuje datum, které můžeme posouvat šipkami vlevo a vpravo a sledovat tak spotřebu tekutin v uplynulých dnech.

Ve spodní části obrazovky vidíme čtyři tlačítka – první slouží k přepnutí na hlavní obrazovku, druhé k vykreslení grafu spotřeby tekutin, třetí k výpisu zkonzumovaných tekutin a čtvrtým se dostaneme do nastavení aplikace.

Uvodni_obrazovka_2

Hlavní obrazovka

První věc, kterou je dobré nastavit, je běžný obsah tekutin, které najednou vypijeme. V mém případě je to sklenice o objemu cca 3 dcl. Možností na výběr máme samozřejmě více a v nastavení si je můžeme dokonce i upravit podle svých potřeb – o tom ale později.

Nastaveni_napoje

Výběr běžného nápoje

Nastaveni_napoje_2

Výběr běžného nápoje

Ve chvíli, kdy máme vybrán objem nápoje, který běžně konzumujeme, můžeme rovnou začít s měřením spotřeby pomocí tlačítka “+” na levé straně dřevěné police. Pokud by se nám náhodou stalo, že bychom zadali více tekutin, než jsme skutečně vypili, můžeme využít tlačítka křížku, kterým odstraníme buď poslední, nebo všechny vypité nápoje. Jak může takový den vypadat máte možnost vidět na následujícím obrázku.

Zobrazeni_napoju_za_den

Zobrazení nápojů za den

Další užitečná věc, kterou nám tato aplikace nabízí, je zobrazení grafu spotřeby tekutin v měsíci a námi udanou změnu hmotnosti. V měsíčním grafu se vždy vykresluje spotřeba/váha konkrétního dne a průměrná hodnota. Jelikož nejsem ten typ, který by každé ráno stál na váze a kontroloval nárůst či úbytek hmotnosti, využil jsem pouze zobrazení spotřeby. Pokud si však na kontrole své hmotnosti potrpíte, můžete tuto funkci využít. Oba dva grafy nabízejí sledování vývoje po měsících – mezi nimi se opět přepíná pomocí šipek na pravé a levé straně data.

Spotreba 

Graf spotřeby

Vaha 

Graf váhy

Třetí obrazovka nám eviduje a ukazuje spotřebu nápojů – vždy čas, vypitý obsah a den.

Vypis_napoju 

Výpis nápojů

Poslední tlačítko nás přepne do nastavení aplikace. Jak můžete vidět na následujícím obrázku, možnosti nastavení jsou opravdu jednoduché.

Nastaveni 

Nastavení

 • Setting cup nám umožní pozměnit objem jednotlivých nabízených sklenic. Ve většině případů to však není potřeba, jednotlivé sklenice jsou nastaveny celkem reálně.

Uprava_napoju

Úprava nápojů

 • Cup capacity units umožňuje nastavit jednotku, ve které se budou jednotlivé skleničky zobrzovat – mililitry nebo unce.
 • Weight units definuje jednotku, pod kterou se bude udávat váka – libry nebo kilogramy.
 • Start hour udává v kolik hodin začínáte den a od kdy se budou zobrazovat notifikace.
 • End hour naopak určuje, od kolika hodin se notifikace přestanou zobrazovat.
 • Use 24-hour clock nastavuje zobrazování času ve 12 nebo 24 hodinovém formátu.
 • Pod položkou Date format můžete změnit způsob zobrazení data.
 • Start on boot určuje, jestli se upozorňování spustí automaticky při zapnutí telefonu.
 • Application Sound on/of nám umožní nastavit zapnutí či vypnutí zvuků.

Další možnosti nastavení jsou věnovány notifikacím. Konkrétně můžeme nastavit toto:

 • Default Notification Sound – použití zvuku notifikace, který je nastavený v systému. Tato možnost není optimální, protože systémový zvuk může být použit ve spoustě aplikací, proto je zde možnost
 • Customize Notification Sound, která umožní vybrat jiný ze systémových zvuků pouze pro tuto aplikaci.
 • Notifications on/off umožňuje zapnutí/vypnutí upozornění.
 • Notification Sound on/off nastavuje zapnutí či vypnutí zvuků upozornění.
 • Vibration on/off umožňuje zapnutí nebo vypnutí vibrací při upozorňování.

Tato výborná aplikace je na Google Play Store zdarma tak neváhejte a zkuste ji. Určitě Vám pomůže dodržovat pitný režim a pomoci Vašemu tělu přežít horké letní měsíce.

Water Drink Reminder
Water Drink Reminder

Ondřej Kadlec
O Autorovi - Ondřej Kadlec

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)