DJI Osmo Action 3 je dalším vyzyvatelem pro kamery GoPro Hero

DJI Osmo Action 3

Společnost DJI je parně každému, kdo se zajímá o moderní technologie dobře známá jako velmi úspěšný výrobce dronů. Již nějakou dobu se ale pokouší prorazit i na trhu s akčními kamerami a její cíle rozhodně nejsou malé. DJI Osmo Action totiž chtějí ukrást zákazníky populárním kamerám GoPro Hero. Nově se do boje pustí s již třetí generací nazvanou jednoduše – DJI Osmo Action 3.

Návrat od modulárního designu ke klasice

Oproti předešlé generaci je nejvýraznější novinkou DJI Osmo Action 3 klasický design, kterým se velmi podobá první generaci akční kamery tohoto výrobce. Předešlá generace akční kamery DJI se totiž pokoušela zákazníky oslovit modulárním designem, který – jak se zdá – nejspíš příliš nezabodoval. Oproti první generaci je však přední displej novinky vybaven větší úhlopříčkou a především dotykovou vrstvou, což ocení zejména tvůrci vlogů. Samotná kamerka je voděodolná až do 16 metrů, pro hlubší potápění má pak výrobce připraveno speciální pouzdro. Oba displeje i objektiv jsou pak chráněny krycím sklem Corning Gorilla Glass.

Změny se dočkal také mechanismus pro připevnění na různé příslušenství. Nově se kamerka připojuje k rychloupínacímu mezikusu. Tento mezikus má pak na sobě již standardní kloubové uchycení, takže se nemusíte bát shánění úplně nového příslušenství speciálně určeného pro tuto kameru. V neposlední řadě podporuje kamera také přichycení za kratší stranu v režimu na výšku. Co se hardwaru týče, ten se od minula dočkal jen drobných vylepšení. Zachován byl 1/1.7″ snímač o rozlišení 12 MPx, který je ukryt za f/2.8 objektiv se 155° úhlem záběru. Zůstaly pak také celkem tři mikrofony s možností připojit externí nebo schopnost sloužit jako kvalitní webkamera u PC.

DJI Osmo Action 3 je pořádný otužilec

Zachovány byly i podporované režimy natáčení videa. Konkrétně 4k při 60 nebo 120 fps a 1080p při maximálně 240 snímcích za vteřinu včetně několika různých nastavení pro zpomalené video. Dočkali jsme se však vylepšené elektronické stabilizace RockSteady 3.0, která nově funguje až při 4K rozlišení a 120 fps. Návrat pak hlásí funkce nazvaná HorizonSteady, která slouží k vodorovné stabilizaci při pořizování 360° záběrů. Neméně důležitým parametrem je pak výdrž baterie. DJI Osmo Action 3 dokáže nahrávat až 160 minut v 1080p/30fps režimu s vypnutou elektronickou stabilizací a zhasnutými displeji. Vylepšen byl rovněž teplotní management a při pořizování 4k/60fps videa by již teploty neměly být omezujícím faktorem. Bohužel o výdrž baterie v dalších režimech se výrobce nepodělil.

DJI – This is Osmo Action 3

DJI - This is Osmo Action 3

Jistou konkurenční výhodu pak představuje schopnost kamery pracovat při teplotách od -20 do + 45°C, kvůli které musíte u konkurenčních GoPro kamer dokupovat speciální baterie. DJI ovšem dodává že baterie nelze pod bodem mrazu nabíjet, což je běžné omezení lithiových baterií. Nechybí pak podpora rychlého nabíjení, díky které doplníte energii z 0 na 80% za 18 minut. Na zbývajících 20% je pak potřeba ještě 32 minut. Kamera DJI Osmo Action 3 vstupuje do prodeje ve dvou balíčcích. Základní bude stát 360€ – čili v přepočtu cca 8 800 Kč zatímco s rozšířeným příslušenstvím vás vyjde na 460€ čili cca 11 200 Kč. Cenově se tak DJI podařilo dostat citelně níže než je konkurenční GoPro.

Preferujete akční kamery GoPro, nebo byste dali šanci i DJI?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)