Menu

Aplikace Disa: Parádní náhrada za Facebook Messenger

Disa – náhleďák
Aplikace Disa: Parádní náhrada za Facebook Messenger
Ohodnoťte článek

Pokud vás z nějakého důvodu trápí běžný klient pro facebookový chat, máme pro vás dobrou zprávu. Kvalitní náhrada za originálního klienta se hledá poměrně těžko. Ne že by v Obchodě Play alternativy nebyly, ale bývají plné reklam, fungují jen zpola nebo prostě nejsou příliš povedené. Ovšem neznamená to, že dobré alternativy v Obchodě Play nejsou vůbec. Jednou z těch dobrých je například aplikace Disa, která dokáže ještě o něco víc než jen základní funkce Messengeru.

Více kecálků v jednom

První výhodou aplikace Disa je možnost sloučení několika služeb do jediné. Kromě facebookového chatu můžete v aplikaci používat také WhatsApp nebo SMS. Za nějaký čas by podle vývojářů mělo přibýt také několik dalších služeb, jako například Hangouts. Zatím tuto možnost nemáme, ale i tak je v současnosti Disa skvělou aplikací.

Na rozdíl od klasického Facebook Messengeru je Disa daleko lépe optimalizovaná. Není tedy tolik náročná na spotřebovávanou energii ani na operační paměť. Aplikace tedy nebrzdí telefon, což se projeví v podstatě ihned po odinstalování běžného klienta.

Design a barevná provedení

Aplikace je designově poměrně jednoduchá. Vychází z grafického jazyka Material Design, ale nevyužívá jeho možností naplno. Spíše by se dalo říci, že tam, kde je o prvky tohoto jazyka aplikace ochuzena, je vylepšena vlastními prvky.

Seznam kontaktů je umístěn v levém vysouvacím panelu, který je ale současně výchozí obrazovkou. Pokud pak využijete sloučení Facebook Messengeru a WhatsApp, můžete si v nastavení pro každou ze služeb nastavit vlastní barevné záhlaví. Díky tomu pak poznáte, ve které službě vám ten či onen kontakt psal.

Disa - náhrada za Messenger (2)

Co Disa umí a co postrádá

Aplikace Disa umí většinu funkcí, které nabídne i běžný Facebook Messenger. Můžete kromě psaní posílat obrázky, spustit fotoaparát přímo z aplikace s chatem, sdílet svou polohu nebo například zanechat namluvený vzkaz. Základní funkce, jako například oznámení o přečtení zprávy nebo informace, že vám kontakt píše, jsou pak naprostou samozřejmostí.

Co Disa naopak postrádá, je několik doplňkových funkcí. Například zde chybí možnost posílání „nálepek“ nebo jedna z novějších funkcí – vlastní pojmenování kontaktů.

Co dodat?

Aplikace Disa toho má hodně co nabídnout a chybějící funkce nejsou natolik důležité, aby se nedaly postrádat. Co uživatel získá, je především plynulejší chod telefonu, znatelnou úsporu baterie a možnost sloučení více služeb pod jednu aplikaci. Notifikace chodí v podstatě ihned, můžete si k nim dokonce nastavit vlastní vibrace, abyste již podle nich poznali, co vám telefon oznamuje. Někdo by mohl namítnout, že je s klasickým Facebook Messengerem spokojen. Pokud tomu tak je, může ho klidně používat dál a na aplikaci Disa zapomenout. Podotýkáme ale, že během testu byla výměna aplikací dobře znatelná i na výkonnějších zařízeních, jako například LG G3, Honor 7 nebo HTC One M8.

Aplikace Disa je zdarma, takže o to více potěší, že je bez reklam. Je sice pouze v angličtině, to nám ale příliš nevadí, protože jakmile jednou aplikaci nastavíme, není třeba již více nastavení navštěvovat. Pokud jde o oprávnění, aplikace jich požaduje poměrně hodně. Všechna ale souvisí s funkcemi, které aplikace nabízí, takže jsou pochopitelná a jednoduše akceptovatelná.

Disa
Disa
Cena: Zdarma

Komentáře

Sarger

Sarger

15.2.2016 12:25

Dobré ráno androide… tá náhrada je vonku skoro rok.

Jan Dolejš

Jan Dolejš externista

15.2.2016 12:30

Sarger
Dobré ráno i Vám. :) To, že je aplikace již staršího data, nemění nic na tom, že ji spousta uživatelů nezná a ocení. Navíc jako každá aplikace se časem vyvívíjí, takže její nynější podoba může být úplně jiná než před rokem.

MaXi

MaXi

15.2.2016 12:34

vzhledem k tomu, ze je aplikace jeste porad v beta verzi, bych o tom, ze je „venku skoro rok“, asi moc nemluvil :)

Jozef Struňak

Jozef Struňak

z aplikace
15.2.2016 12:43

Ja ji používám snad od začátku co je na GP. Spokojenost můžu doporučit!

coyd

coyd

15.2.2016 12:51

¨Dik za tip vyzkousim na G4

Boston1

Boston1

z aplikace
15.2.2016 13:14

To je pravda. Před rokem nechtěla tolik oprávnění. Další zbytečnost na sledování.

Rozarka2283

Rozarka2283

15.2.2016 13:17

Používám ji cca půl roku a jsem nadmíru spokojena ;-). Obzvláště, že slučuje více „kecálků“ do jedné jediné aplikace.

Daniel Macho

Daniel Macho

15.2.2016 13:46

Boston1: Jistěže před rokem tolik oprávnění nepotřebovala :-) Neuměla totiž ještě tolik funkcí. Pokud si oprávnění projdete zjistíte, že každé z nich souvisí s některou z nabídnutých funkcí. Sledování zde nehraje žádnou roli. Tvůrcům aplikace by byla případně získaná data k ničemu, nemá je jak zužitkovat.

matys

matys

z aplikace
15.2.2016 13:52

ja nevim, ale neni to trochu trofale zverovat vwechna sva pristupova hesla k ruznym aplikacim webum atd. jedne aplikaci ? V dnesni dobe by mnel clovek premyslet nad tim kde vsude pise sve heslo. A to ze nemaji aitory clanku jak vyuzit ziskana data je podlemeho hooodne troufale tvrzeni. Vsechna data se daji k necemu pouzit. Ano urcite nekoho nezajima profil 10 leteho kluka z dwcina :) ale …..

Daniel Čermák

Daniel Čermák

15.2.2016 17:01

Nevím ale Já si všiml že mi například nechodí zprávy, protože aplikace pokud běží na pozadí tak neudržuje internetové spojení, čili mi je aplikace celkem k ničemu když někdo píše a já o tom nevím. Nehledě na to, že třeba nevidím kdo je online. už jsem viděl více stabilnějších a méně naročnějších aplikací než je zmíněná aplikace.

Ongy_

Ongy_

z aplikace
15.2.2016 17:56

Daniel Černák : měl jsem stejný problém ale stačilo aktualizovat.

Daniel Čermák

Daniel Čermák

15.2.2016 18:48

Ongy_ : Vzhledem k tomu, že jsem aplikaci dnes stahoval poprvé je podle mě aktualizace zbytečná :) respektive předpokládám že jsem stahoval aktuální verzi :)

Beren

Beren

z aplikace
15.2.2016 19:15

Daniel Čermák :“Už jsem viděl více stabilnějších a méně náročnějších aplikací… “ Například? Že by je Svět Androida taky otestoval.

Pejsek2

Pejsek2

15.2.2016 21:22

vyzkoušíme uvidíme – díky za info ;)

robertrob

robertrob

z aplikace
15.2.2016 22:01

Používám na SMS, mesenger a whatsapp a spokojen vše funguje

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
16.2.2016 7:34

Trochu se obávám, že FB v této app už dlouho nevydrží, stejně jako v jiných podobných aplikacích. Jen otázka času, kdy FB přístup z této app zakáže.

Mr.Freeman

Mr.Freeman

16.2.2016 7:45

Neviete o nejakej takejto aplikácii, čo by ale vedela odosielať správy priamo enterom? A v každom messengeri?

Hurvajs Spejblu

Hurvajs Spejblu

17.2.2016 15:32

Už ji nějakou dobu používám a naprostá spokojenost. Ne že by mi chyběl výkon, ale z principu mě štve nenažranost fb messsengeru. Ten má výhodu snad jen v těch plovoucích oknech.

Fazol_00748

Fazol_00748

3.3.2016 11:39

Disa + FB lite/Metal = aletrnativa k FB se vsim vsudy. Dam na vyzkouseni manzelce – na materske furt z nekym chatuje :)

honzah

honzah

3.3.2016 12:05

chvili jsem to pouzival, ale moc nevidim v takovych universalnich messengerech budoucnost. Specializovane messengery se snazi nabidnout nove funkce, jako hovory, ruzne smajliky a to ty universalni tezko zvladnou. Doba pidginu uz myslim pomalu konci

RSS (komentáře k článku)