DeskSMS – odesílejte pohodlně SMS z počítače

DeskSMS – logo

ClockworkMod udělal zajímavý koncept odesílání SMS přes počítač, respektive přes Váš prohlížeč. Podporované jsou Firefox a Chrome. Již nemusíte odtrhnout oči z obrazovky počítače, a přesto si přečtete všechny SMS, které dorazí do Vašeho Androida.

Jak to celé funguje? Nejdříve si musíte nainstalovat aplikaci DeskSMS.

hi 256 13 78b2cbffd36a2b0fe45324e94f4589fbc4763a99
DeskSMS (Free Beta)
ClockworkMod
Verze 1.0.6.0 (9. 8. 2011)
Velikost 128 kB
2.2+

Zdarma

 

Po spuštění aplikace budete vyzváni k vybrání vašeho Google účtu.

DeskSMS - výběr účtu

Po zvolení účtu musíte ještě potvrdit práva pro DeskSMS, aby aplikace mohla manipulovat s Vaším účtem.

DeskSMS - potvrzení práv

Poté už jen sledujte, jak se na obrazovce střídají různá oznámení a až se úspěšně aplikace zaregistruje, zmáčknete tlačítko OK. DeskSMS je tímto úspěšně nainstalován a zaregistrován.

DeskSMS - úspěšná instalace

Zajímavé volby jsou v sekci Notifications. Ve výchozím stavu jsou všechny notifikace zapnuty. Když Vám přijde zpráva, je rozeslána na zaškrtnuté služby.

DeskSMS - zapnutí notifikací

Teď už můžete svůj telefon odložit a přejít k počítači. Klikněte na tento odkaz. Měli byste vidět webovou podobu DeskSMS.  Klikněte na Login k přihlášení.

Přihlášení

Pokud už na počítači jste přihlášeni ke svému Gmailu, musíte opět potvrdit přístup k Vašemu Google účtu.

Potvrzení práv pro webovou aplikaci

 

Měli byste již vidět své SMSky na webu. Ale zatím jsou zobrazena pouze telefonní čísla u SMSek. Aby DeskSMS uměla i Vaše kontakty, musíte je sesynchronizovat pomocí volby Sync Contacts. Po provedení synchronizace by se již měly ukazovat SMS s jmennými kontakty.  U každé konverzace jsou tři volby:

  • Text – Můžete odepsat na danou zprávu
  • Call – Spustí na Vašem telefonu volání
  • Delete – Vymaže konverzaci z DeskSMS

 

DeskSMS

 

Když se spokojíte jen s webovou aplikací a nechcete doplněk do prohlížeče, máte již hotovo. Ostatní můžou pokračovat instalací pluginu do prohlížeče Firefoxu nebo Chrome. Po instalaci doplňku do prohlížeče, vidíte vpravo nahoře ikonu DeskSMS. Přijde-li Vám nová zpráva, objeví se u této ikony počet nepřečtených zpráv. Kliknutím na ikonu se otevře bublina a v ní celá webová aplikace.

DeskSMS Chrome

 

DeskSMS umí i přeposílat SMS i do Google Talku a Gmailu. Jestliže  jste v aplikaci zaškrtli všechny volby, zpráva se rozešle do těchto služeb. Když přijde SMS do Talku, jste požádáni o zařazení kontaktu s číslem, od kterého jste zprávu dostali .

Přidání číselného kontaktu do Talku

 

Po přidání kontaktu už vám bude chodit konverzace jako normální chat a Vy můžete z Talku i odpovídat a příjemci dorazí Vaše zpráva na mobil.

Pro ukázku tu ještě dávám screen zprávy, jenž dorazí do Gmailu.

DeskSMS - Gmail

Podle mé zkušenosti DeskSMS funguje spolehlivě. Někdy jsem zaznamenal prodlevu, než zpráva dorazí do Gmailu a Talku. Na webu se objeví SMS téměř okamžitě. Aplikace je ve stádiu Beta, ale přesto již teď skvěle funguje.

Michal Mátl
O Autorovi - Michal Mátl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)