Menu

Aplikace pro dálkové ovládání multimediálního centra Kodi

Dálková ovládání Kodi.
Aplikace pro dálkové ovládání multimediálního centra Kodi
Ohodnoťte článek

Nedávno jsme psali o nové verzi multimediálního centra Kodi. Z reakcí bylo vidět, že tuto aplikaci používá velké množství uživatelů na různých platformách. Typické je použití na počítači, který je připojen k televizi. Tehdy však stojíte před otázkou, jak multimediální centrum ovládat. Můžete použít klasické dálkové ovládání nebo také aplikace, které jej umí nahradit. A právě na ně se zaměříme v tomto článku.

Kore – dálkové ovládání přímo od výrobce

Výrobce Kodi, XBMC Foundation, vám nabízí aplikaci Kore jako oficiální dálkové ovládání pro multimediální centrum Kodi. Nabízí základní funkce pro ovládání Kodiho:

 • Obrazovku s právě přehrávaným obsahem, kde jsou základní informace o přehrávaném obsahu a prvky pro ovládání přehrávání.
 • Můžete procházet knihovnu filmů, seriálů, hudební knihovnu a vybraná díla spouštět, přidávat do fronty.
 • Jestliže máte v Kodi televizní kanály, můžete je ovládat přímo z aplikace.
 • Pokud používáte doplňky, je možné ovládat doplňky přímo z aplikace Kore.

Aplikace Kore funguje bezchybně a lze ji použít jako jednoduché dálkové ovládání multimediálního centra Kodi. Možná vám však budou chybět některé pokročilejší funkce nebo widget, který nabízejí alternativní dálková ovládání.

Yatse toho umí daleko více

Alternativní aplikací pro dálkové ovládání Kodiho je Yatse. Tato aplikace samozřejmě nabízí všechny základní funkce jako Kore. Ale umí i něco víc:

 • Kodi můžete ovládat pomocí hlasových příkazů.
 • Svoje soubory z mobilu můžete streamovat do UPnP, AirPlay či chromecast zařízení (samotné Kodi podporuje UPnP).
 • Naopak můžete přehrávat soubory z Kodiho v mobilu (aplikace podporuje Media Player Classic jako externího přehrávače Kodi).
 • Na plochu můžete umístit velké množství widgetů.

Yatse je opravdu dokonalé dálkové ovládání Kodiho. Možná jej ale nevyužijete a tak je pro vás zbytečné si jej pořizovat, obzvláště když jeho pokročilé funkce jsou placené.

Music Pump XBMC / Kodi Remote je trochu ve stínu Yatse

Poslední aplikace, kterou vám dnes představíme má trochu krkolomný název. Sami vidíte, že funkčně je tato aplikace velmi podobná Yatse.

 • Streamování z Kodiho a do Kodiho.
 • Synchronizace hudby z Kodiho do mobilu.
 • Odesílání videí z Youtube z telefonu do Kodiho.
 • A spoustu dalších funkcí.
Music Pump XBMC / Kodi Remote
Music Pump XBMC / Kodi Remote

Závěr

Všechny tři dnes představené aplikace velmi dobře slouží svému účelu, totiž jako dálkové ovládání multimediálního centra Kodi. Nenáročným uživatelům určitě vystačí Kore. Ti náročnější se musí rozhodnout mezi Yatse a Music Pump. Zde jsme sami nerozhodní, kterou aplikace vybrat a tak střídavě používáme jednu i druhou. Yatse má rozhodně lepší widgety a také se nám líbí možnost přehrávání rozkoukaných videí. Music Pump má zase dobře řešen přístup k následujícímu dílu seriálu. Užitečná je také funkce rychlého vyhledávání videí na Yoututbe.

Jaké dálkové ovládání pro Kodi používáte vy?

Komentáře

fnovak

fnovak

18.4.2017 11:09

Díky za info, škoda že jsem o tom nevěděl dřív, zrovna včera jsme si s drahou polovičkou něco pustili přes Kodi na notebooku a to dálkové ovládání mi dost chybělo, no. Dá se to sice nahradit i bezdrátovou myší, ale ty u nás doma „záhadně“ hynou a mizí a tenhle systém je i šikovnější.

Tomogo

Tomogo

18.4.2017 11:39

Ovládám normálně dálkovým ovladačem v TV pomocí HDMI-CEC.

zogoth

zogoth

18.4.2017 15:05

Nemáte někdo tušení zdali jde v mobilu nahradit výchozí Kodi přehrávač kupříkladu MX playerem?

wilm

wilm

z aplikace
18.4.2017 16:58

zogoth: tady je řeč o ovládání Kodi pomocí mobilu. používat Kodi přímo v něm samozřejmě jde, ale osobně v tom nevidím smysl. doporučuji MX player odinstalovat a pak zase nainstalovat. poté například že správce souborů zkusit přehrát video, systém by se měl zeptat, jaká aplikace se má použít a jestli bude v budoucnu výchozí pro danou příponu.

RSS (komentáře k článku)