Stáhněte si povedená nová témata pro CyanogenMod 12

CyanogenMod temata titul

Jednou z velmi oblíbených součástí custom ROM CyanogenMod je theme engine, přinášející možnosti nadstandardní personalizace grafického rozhraní systému za pomoci doinstalovatelných témat. Implementace témat byla u nejnovějšího CyanogenModu 12 zvlášť obtížná, nicméně podařilo se a témata v něm již plně fungují. Je zde však jeden problém. Jelikož starší verze Androidu využívala Holo design a Android 5.0, na kterém CyanogenMod 12 běží, používá nový Material design, nejsou témata, vytvořená pro starší verze CyanogenModu, kompatibilní s CM12. Naštěstí komunita nikdy nespí a tak se na Google Play již objevují první témata pro CyanogenMod 12. Byť většina témat není ještě zcela hotová, najde se mezi nimi už teď řada povedených se slibnou budoucností.

Elixium UI

témata pro cyanogenmod 12 Elixium

Elixium UI původně pochází z custom ROM Elix-R, kde si tento vzhled získal poměrně velkou oblibu. Jedná se o jednoduché téma v minimalistickém stylu, laděné do tmavých barev. Téma je poměrně rozsáhlé a modifikuje většinu součástí systému včetně nastavení, přepínačů, notifikací a systémových aplikací. Vedle těch se redesignu dočkala i řada dalších aplikací, jako například hudební přehrávač CM, ekvalizér AudioFX nebo SuperSU. Napříč systémem se rovněž změní font písma a nová tapeta je už samozřejmost.

Téma je na Google Play ke stažení zdarma a z více než 700 hodnocení si odnáší průměrnou známku 4,5 hvězdičky. Existuje sice také placená verze, ta ovšem představuje pouze prostředek, jak jejího autora podpořit a nenabízí oproti verzi zdarma žádné výhody.

Elixium UI - CM12 Theme
Elixium UI - CM12 Theme

Tigers Eye

Téma s názvem Tigers Eye je v porovnání s Elixium UI o něco odvážnější, nicméně stále se pevně drží. Sází na kombinaci bílé a tmavě šedé, kterou oživují jasně oranžové prvky. Úpravy designu prozatím nejsou tolik rozsáhlé a týkají se “pouze” systémového rozhraní, kalkulačky, nastavení, přepínačů a notifikací. Ani zde nechybí tapeta a navíc se úpravy vzhledu dočkal i widget analogových hodin. Tvůrce na tématu Tigers Eye stále pracuje a přislíbil, že se v budoucnu seznam upravených aplikací ještě rozroste.

Téma Tigers Eye je v Obchodu Play ke stažení zdarma a zatím jej zde ohodnotilo 240 uživatelů průměrnou známkou 4,3 hvězdy. Stejně jako v případě Elixium UI, i zde existuje placená verze na podporu vývojáře, která se od té zdarma stažitelné ničím neliší.

Tigers Eye (CM12/13 Theme)
Tigers Eye (CM12/13 Theme)

Quantum Material

Jako základ pro Quantum Material zvolil jeho autor výše zmíněné téma Tigers Eye. Namísto oranžové však použil modrou barvu a také modifikoval více částí systému a dalších aplikací, jakými jsou například hudební přehrávač nebo AudioFX. Rovněž zde přibyl také jiný font písma.

Téma je na Google Play teprve 3 dny, za tu dobu nasbíralo pouze 38 hodnocení s průměrem 4,4 hvězdy.

Quantum Material (CM12 Theme)
Quantum Material (CM12 Theme)

Rust

Téma Rust se nese ve znamení minimalistického designu, využívajícího zajímavé kombinace “rezavé” červené, bílé a světle šedé barvy. Tyto barvy se pak nesou celým uživatelským rozhraním a většinou systémových aplikací. Změny se dotkly také systémového fontu nebo widgetu hodin na zamykací obrazovce. Bohužel použitý font zatím nepodporuje českou diakritiku, to by se však mělo v budoucnu změnit.

Témma Rust je na Google Play ke stažení zdarma a z celkového počtu 150 hodnocení si vysloužilo průměrně 4,7 hvězdy.

Rust - CM12 Theme
Rust - CM12 Theme

Flats

Flats je téma, které se (jak už název napovídá) nese v “plochém” stylu. Jako jedno z mála nabízí i vlastní ikony a kompletně přetváří vizáž systému. Toho dosahuje pouhou změnou několika systémových barev a fontu písma. Na rozdíl od předešlých témat tak ve Flats nedominuje pouze určitá barevná kombinace, ale každá část systému či aplikací používá barvy vlastní. Nutno podotknout, že barvy jsou zvoleny poměrně citlivě a nepůsobí tak jako pěst na oko. Jediným společným jmenovatelem je v tomto případě modrá, která se vyskytuje na všech přepínačích a posuvnících.

Téma Flats si jeho autor cení na 44 Kč a na Google Play získalo z celkem více než 400 hodnocení vynikající průměrnou známku 4,7 z 5.

Flats CM12 Theme
Flats CM12 Theme

Different

Následující téma dělá čest svému jménu, v současnosti je to totiž jedno z mála témat, které se od výchozího systémového vzhledu trochu výrazněji odlišuje. Téma jako první zaujme kulatými ikonami aplikací a svým celkovým laděním do šedomodré. Předělané je kompletně rozhraní systému včetně fontu, většiny systémových aplikací a některých aplikací z dílny Google, jako například Gmail nebo Hudba Play. Téma navíc obsahuje i vlastní bootovací animaci a zvuky pro vyzvánění, notifikace a budík.

Téma Different se v Obchodě Play nachází teprve druhým dnem a tak má zatím, podobně jako Quantum Material, pouze 30 hodnocení s průměrem 4,5 hvězdy. Autor za své dílo požaduje 44 Kč.

Different CM12.1 theme
Different CM12.1 theme

Jak se vám tato témata pro CyanogenMod 12 líbí? Chybí zde vaše oblíbené? Podělte se s námi v diskuzi!

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)